Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ki a ti uratok?

Jehova Tanúi ki a ti uratok?

Figyelt kérdés

Nem akarok idézgetni most a Bibliából csak ha majd szükségét látom mert komolyan érdekel a kérdés.

Azért eléggé elgondolkodtató a ti "helyzetetek" mert nálatok több a "választék", de azét hajrá kíváncsian várom a válaszaitokat.

A kérdés nem provokáció csak csupán kíváncsiság.

Köszi!



2016. márc. 2. 18:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%
ÉN!
2016. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1 Jaj de jó!! :D
2016. márc. 2. 18:43
 3/20 KZitus ***** válasza:
13%

Jehova az Istenünk, aki mindent teremtett, minket is.

Krisztus az Urunk, a Főpapunk, a Vezetőnk, Tanítónk, Pásztorunk, mivel az Atyja, Jehova neki adott minden hatalmat, égen és földön. :-)

2016. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 KZitus ***** válasza:
21%
"A kérdés nem provokáció " - de igen az, a kommentedből kitűnik, de ha már kérdezted, a sok sok nem tanú válasz mellet, jó ha olvasod a tanúét is :-)
2016. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A "sok sok" :) hát eddig nem volt "sok sok" válasz a kérdésre.

És kedves KZitus nem azt kérdeztem, hogy ki az Istenetek hanem azt, hogy ki az uratok. :)

És ha már itt tartunk mond meg nekem, hogy mi a különbség a Biblia Istene és a Biblia Ura közt?

És ha hiszed ha nem a kérdés NEM provokácíó! :)

2016. márc. 2. 19:00
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Zitus megint Krisztusért üldöznek titeket? :D Más felekezeteket nem üldöznek, más felekezetek nem nyomtatnak Bibliát? Mást felekezetek nem terjesztik az igét? Ja, és miért használtok egy 15. századi kitalált szót, amikor még maga a JHWH sem egészen bizonyos hogy az eredeti szövegben megtalálható volt? Krisztust komolyan angyalnak tekintitek? Tudod ez mekkora káromlás? :D
2016. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Vree ***** válasza:
2%
Már hogyne lenne provokáció...süt belőle az arrogancia, mint az előző kommentből is. :D
2016. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Sajnálom ha annak látod 6-os...mindenki magából indul ki, erre csak ennyit mondhatok.

A kérdésre viszont még nem kaptam választ!! :)

Olyan nehéz ezt a kérdést megválaszolni?

2016. márc. 2. 20:47
 9/20 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek!! A 7-es válaszra reagáltam az előbb és nem a 6-os ra.
2016. márc. 2. 20:49
 10/20 anonim ***** válasza:
15%

Ha nagyon mélyen és komolyan gondolkodunk erről akkor erre nem lehet egy személyt kizárólag megnevezni.

Miért?

Mert jelenleg az egyik nem zárja ki a másikat,


Jehova, mint kizárólagos és szuverén Úr, Jézust nevezte ki királyok királyának, és Uraknak Urává.

S ha Jézusnak engedelmeskedünk mint kinevezettnek, akkor Jehovának fogadunk szót, mint Úrnak.

S ez azért van így, mert Jézus, soha nem fog Jehova felett állni, mindig is alárendeltségi viszonyban lesz.


Ezt kell megérteni. :)

2016. márc. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!