Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem vallálosak, mit...

Akik nem vallálosak, mit ünnepelnek Húsvétkor?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 22:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

A nyulat és a tavaszt, a természet megújulását.

Régen a pogány ünnepek is ilyenkor voltak, amik a természet újjáéledését ünnepelték.

A keresztényeknek ez kapóra jött, így Jézus feltámadását is erre az időpontra időzítették, ahogy a a születése is régi pogány ünnep időpontja volt. Így nem voltak olyan nagyok a változások a közembereknek.

2010. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

tegnap 13:58: amit minden vallásos, nyilván.

Köszönöm a válaszokat.

És nem pontoztam senkit se le, se fel.

2010. ápr. 3. 00:12
 13/19 A kérdező kommentje:

tegnap 17:10

Jézus feltámadását nem a keresztények "időzítették". Amikor kereszthalálra ítélték, akkor is kiderül, hogy húsvéti hagyomány szerint elengedtek egy rabot, Barabást.

Az igaz, hogy Jézus nem december 24.-én született, de hogy húsvétkor feszítették meg (a dátum itt mellékes ugyebár), az biztos. (persze megoszlanak a vélemények, hogy vannak, akik eleve cáfolják Jézus létezését, de én most ettől eltekintve írtam, amit írtam)

2010. ápr. 3. 00:15
 14/19 anonim ***** válasza:
a munkaszüneti napot!!!
2010. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A tavasz közeledtét, a természet újjáledését. Ezt ünneplik a népi hagyományok: a locsolkodás, a nyuszivárás.

Ezeknek nincs köze a valláshoz.


A hazai néphagyomány és a húsvéti szokások szépen ötvözték a katolikus és húsvéti szokások szokásokat.

A húsvét egyfelől a tavasz eljövetele, a természet újjászületése, de épp úgy Jézus Krisztus feltámadása is.

És az örökkévalóság tisztelete az ő halhatatlansága által. Látod, nem is olyan különböző.

2010. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
épp te mondtad ki a lényeget, kérdező: már Jézus halálakor is ünnepelték a Húsvétot és erősen kétlem, hogy annak bármi köze lett volna Jézushoz vagy a kereszténységhez, hiszen akkor még kereszténység sem volt, hiszen az is Jézus halála után alakult ki és terjedt el
2010. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jézus kereszthalála idején nem a húsvétot ünnepelték, hanem a zsidó tavaszünnep, a Pészah esett akkorra.
2010. ápr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért a feltámadás nagy szó, mert ha Jézus feltámadt, akkor mindenki feltámadhat, és ez független attól, hogy ki mit hisz.
2010. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
És ha Jézus nem támadt fel, csak az egész egy mese?
2010. ápr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!