Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanui miért nem...

A Jehova tanui miért nem ünnepelnek születés napot? És akkor a Karácsonyt sem tartják?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 17:34
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
67%
Nem tartanak semmit. Nem tudom miért,de nagyon morozus társaság
2011. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
78%
Volt kolléganő pont ezért nem jött el a céges karácsonyi bulira, hiába mondtuk hogy ez egy vállalatnál nem vallási ünnep, hanem csak szokás, és általában mindenki (vallástól függetlenül) részt vesz a közös evészetben-ivászatban.
2011. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
43%
A Jehova Tanúi nem is emberek...
2011. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
22%
Fordítanék időt a felháborodásra, de mivel a karácsony is teljesen másról szól, mint manapság kéne, inkább hallhatok.
2011. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Azért nem tartanak, mert a bibliában nincs születésnap, névnap ünneplésről szó. Sőt! Az sincs benne, hogy "karácsonykor" Dec. 24.-én született volna Jézus! Hozzáteszem nem véletlenül nincs benne!


Utána lehet nézni a karácsony eredetének, hogy hogyan alakult ki, vagy éppen mikortól állítunk karácsonyfát!


Ezek az ünnepek, mondvacsinált, emberek álltal kreált ünnepek!


Mindez helyén való is! De mindennemű biblia magyarázatuk ami ezen felül van az katasztrófális! Nagyon tévelyegnek!

2011. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen egyetértek az előzővel! Az üdvösség alapfundamentuma az, hogy a sátáni pogányság összes jelét kiirtsuk... Istenem, micsoda formalizmusba vesznek el manapság.
2011. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül meg tudtam miért :)
2011. jún. 14. 20:34
 8/48 anonim ***** válasza:
Hejj, hogy mennyi minden nincsen benne a Bibliába, amit a különböző egyházak félre értelmeznek/magyaráznak, vagy csak egyszerüen kitalálja az egyház, hogy est most az ő törvényük, ezt meg kell tartani és kész.
2011. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:

Nézd meg mit tílt a biblia ,és mit nem.

Rengeteg dolog közömbös ,föleg a külömböző napok megtartása.

Vagy az evés ivás.

Kell egy kis bölcsesség ,hogy elne sodorjon a kor szelleme,:ezt tedd ,azt tedd,ezt neted,stb.Olvasni kell a bibliát és figyelni mit mond napjainkra!!

A Jehova tanúi egy teljesen más világ ,jobb hagy ni őket!

2011. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
63%

Én Jehova Tanúja vagyok (már ezért jöhet a leértékelés :D) nem akarok vitázni, csak válaszolnék a kérdésre (utána úgyis jön a szidalom-áradat):


Máté 14:6–10: „Mikor pedig Heródes születésnapját ünnepelték, Heródiás leánya táncolt ott, és annyira kedvére volt Heródesnek, hogy esküvel ígérte, bármit kér is, megadja neki. Az pedig, ahogy anyja kitanította, ezt mondta: »Add ide nekem egy tálcán Keresztelő János fejét.« A király . . . elküldött valakit, és lefejeztette Jánost a börtönben.”


A Bibliában mindent okkal írtak le (2Tim 3:16, 17). Jehova Tanúi tudatában vannak, hogy Isten Szava nem nyilatkozik kedvezően a születésnapi ünnepségekről, s ezért nem tartanak ilyen ünnepségeket.



Tényleg december 25-én született Jézus?

A hagyomány: A hagyomány úgy tartja, hogy Jézus december 25-én született. A Britannica Hungarica szerint a karácsony egy „december 25-én tartott keresztény ünnep, amely Jézus Krisztus születéséről emlékezik meg”.

A hagyomány gyökerei: „December 25-e nem a Bibliára vezethető vissza, hanem pogány római ünnepekre, melyeket az év végén tartottak”, körülbelül az északi félteke téli napfordulójának az idején, mondja a The Christmas Encyclopedia. Ilyen ünnep volt például a saturnalia, azaz Saturnusnak, a földművelés istenének a tiszteletére rendezett ünnep, „valamint két napistennek, a római Solnak és a perzsa Mithrasnak a közös ünnepe”. Mindkét születésnapot december 25-én ünnepelték, vagyis a Julianus-naptár szerinti téli napforduló napján.

Ezek a pogány ünnepek 350-ben kezdtek „keresztényiesedni”, amikor I. Gyula pápa kinevezte december 25-ét Krisztus születésnapjának. „Jézus születésének az ünnepe lassanként az összes többi, napfordulóhoz kapcsolódó szertartást magába olvasztotta vagy felváltotta” – olvasható az Encyclopedia of Religionben.



Érdemes megjegyezni, hogy az első keresztények, akik közül sokan Jézussal tartottak a szolgálatában, semmilyen napon nem ünnepelték meg Jézus születését. Inkább Jézus haláláról emlékeztek meg, Jézus ugyanis ezt adta parancsba nekik (Lukács 22:17–20; 1Korintusz 11:23–26). Néhányan most azt kérdezhetik, hogy tényleg számít-e, hogy a karácsonynak pogány eredete van. Hogy számít-e? Nos, Istennek számít. „Az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát” – mondta Jézus Krisztus (János 4:23).

2011. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!