Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint az Atya...

Jehova tanúi szerint az Atya és a Fiú 2 különálló, egymástól függetlenül létező lény?

Figyelt kérdés
2016. márc. 7. 06:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A szépséghiba, hogy az "óh" szócska nincs a szövegben, de ettől függetlenül egyértelmű, hogy az angyalokat és a fiút teljesen külön kezeli, sőt, egyértelműen kijelenti, hogy a fiú nem angyal!
2016. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Sajnos a J.T szerint Jézusnak 3 szerepe van a bibliájukban.


1)mint-Mihály arkangyal

2)mint-Jézus

3)mint-Abaddon


Én csak azt nem értem ebben az abszurdumban, hogy ha egyszer tegyük fel, hogy igazuk van a J.T-nek miért nem maradt meg Mihály-nak,mi szükség volt felvennie egy új nevet mikor a(HITELES) Biblia pont az ellenkezőjét mondja a Jézus névről;


Fil 2:9 Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;

Fil 2:10 Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.


Nna akkor mi a túrónak van szükség egy "Abaddon" névre mikor a Jézus név MINDEN MÁS NÉV fölött van és a Jézus névre így is úgy is minden térd meghajol!? :)


Ez egy nagy gubanc amit szerintem még ők maguk sem tudnak megmagyarázni.


Jézus a "pusztító"!!?? ÁÁÁÁÁ...... :)

Inkább egy ítélő Isten mint egy pusztító démon.

Egy ítélő meg egy pusztító között lássuk be; van némi különbség.

2016. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Azért azt lássuk be, hogy az arkangyal és az angyal nem ugyan az. Az arkangyal jelentése angyalok fejedelme. Márpedig egy paraszt fejedelme sem paraszt, hanem a földtulajdonos. Tehát ha egy tanú szerint Jézus angyal, az nagy bukovári, viszont ha "csak" azt állítja, hogy nem angyal, hanem arkangyal, abban azért igaza van.

A Mihály meg nem Mihály, csak nekünk hangzik így, a Mihaéli jelentése: ki olyan, mint Isten. Tehát Mihály arkangyal jelentése: Ki olyan mint Isten, az angyalok (küldötök) fejedelme.

2016. márc. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A Biblia írja, hogy Mihály az egyik fejedelem. Tehát akkor több is van. De tudjuk, hogy Jézusból nincs több. Ezt bukta. Tudom, hogy az adventisták is ezt tanítják Biblia ellenesen, de a ti bajotok.
2016. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem bukta szerintem. Ha van három előkelőség. Mondjuk az egyik a király, a másik egy gróf a harmadik egy miniszter, akkor bukta az, hogy a királyról azt mondom, hogy az egyike ennek a három fejedelemségnek?
2016. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Tisztelt 13-as akkor itt van egy másik;


Mt 1:23 Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.


Ehhez mi a hozzáfűznivalód?


Ez nem Mikha-el hanem Immanu-el, ami azt jelenti, hogy "VELÜNK AZ ISTEN"..

2016. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ez nem bizonyít semmit. Azért van velünk az Isten, mert velünk van az, ki olyan, mint Isten. Ha engem láttatok, láttátok az Atyát is. Gondolom Te sem úgy véled, hogy az Atya kívülről hasonlít Jézusra?


Amúgy sem JT, sem adventista nem vagyok. :)

2016. márc. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ismét idézgetek, de muszáj!


Jehova a király örökkön örökké

Zsoltárok 10:16


Jézus ... uralkodni fog Jákob házán örökké, s országának nem lesz vége.

Lukács 1:31-33


Gondolkodás?_?



És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.

Kivonulás 3:14


Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, ÉN VAGYOK.


Ekkor a paopk széttépték magukon a ruhát és tutira begőzöltek!!!

Miért is?

Gondolkodjuk.....



János 8:58

Jehova az én pásztorom.


Zsoltárok 23:1

Én [Jézus] vagyok a jó pásztor.


Hmmm...


Én, én vagyok Jehova, és rajtam kivül nincsen szabadító!


Ézsaiás 43:11

Senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, ... amely által megmentést kell nyernünk

Apcsel 4:12



Így szól Jehova, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.

Ézsaiás 44:6


Én [Jézus] vagyok az első és az utolsó.

Jelenések 1:17



„Én vagyok a te Urad, Istened. Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj”

(MTörv 5,6-10)


Ennek ellenére imádják Jézust:


Jézust imádják az angyalok


Zsid.1,6 „Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.”


Emberek


Mt.14,33 „A hajóban levők pedig hozzámenvén, leborulának előtte, mondván: Bizony, Isten Fia vagy!”


Lk.24,52 „Ők pedig imádván őt, visszatérének nagy örömmel Jeruzsálembe”


Ha Krisztus nem lett volna Isten, imádata bálványimádás lett volna.


Jézus „egy”-nek vallotta magát az Atyával.


Jn.10,30 "Én és az Atya egy vagyunk"


Ez a szöveg azt jelenti, hogy Krisztus céljában volt egy az Atya Istennel, de nem természetéből fakadóan? Ha Jézus csak ezt mondta volna, vajon miért akarták a zsidók megkövezni? Azzal a Zsidók is egyetértettek, hogy Jézus és Isten céljai azonosak. Nem ezért, hanem istenkáromlásért akarták megkövezni, mivel Istennek vallotta magát. Jn.10,33 „Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat..”


Igék Jézus istenségéről


Ján. 1,1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


Ján 1:1 εν αρχη ην ‘ο λογος και ‘ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ‘ο λογος en árkhé én ho logosz káj ho logosz én prosz ton theon káj theosz én ho logosz


Ján. 1,18 Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt. (Prot.f.) Ján.1.18 theon údejsz heóráken pópote ho monogenész theosz ho ón ejsz ton kolpon tú pátrosz ekejnosz exégészáto


Ján. 10,30 Én és az Atya egy vagyunk.


Ján 10:30 εγω και ‘ο πατηρ ‘εν εσμεν egó káj ho pátér hen eszmen


Ján. 20,28 És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!


Ján 20:28 και απεκριθη ‘ο θωμας και ειπεν αυτω ‘ο κυριος μου και ‘ο θεος μου káj ápekrithé ho thómász káj ejpen áutó ho küriosz mú káj ho theosz mú


Róm. 9,5 A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen.


Róm 9:5 ‘ων ‘οι πατερες και εξ ‘ων ‘ο χριστος το κατα σαρκα ‘ο ων επι παντων θεος ευλογητος εις τους αιωνας αμην hón hoj páteresz káj ex hón ho khrisztosz to kátá szárká ho ón epi pántón theosz eulogétosz ejsz túsz ájónász ámén


Fil. 2,6 A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.


Fil 2:6 ‘ος εν μορφη θεου ‘υπαρχων ουχ ‘αρπαγμον ‘ηγησατο το ειναι ισα θεω hosz en morfé theú hüpárkhón úkh hárpágmon hégészáto to ejnáj iszá theó


1 Ján. 5,20 De tudjuk azt is, hogy az Isten Fia eljött, és értelmet adott nékünk arra, hogy megismerjük az igazat, és hogy mi az igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban vagyunk. Ez az igaz Isten és az örök élet.


1Ján 5:20 οιδαμεν δε ‘οτι ‘ο ‘υιος του θεου ‘ηκει και δεδωκεν ‘ημιν διανοιαν ‘ινα γινωσκωμεν τον αληθινον και εσμεν εν τω αληθινω εν τω ‘υιω αυτου ιησου χριστω ‘ουτος εστιν ‘ο αληθινος θεος και ‘η ζωη αιωνιος ojdámen de hoti ho hüjosz tú theú hékej káj dedóken hémin diánoján hiná ginószkómen ton áléthinon káj eszmen en tó áléthinó en tó hüjó áutú iészú khrisztó hútosz esztin ho áléthinosz theosz káj hé dzóé ájóniosz


Üdv!

2016. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat a János 8:58 és az Apcsel-nél elcsúszott egy kicsit a vers jelölés.
2016. márc. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ez nem azt támasztja alá, hogy szent háromság van, hanem azt, hogy az Ószövetség jhvh-ja nem az Atya, hanem maga Jézus.
2016. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!