Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtett talentum...

Isten miért teremtett talentum nélkülinek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, gondolom sokszor visszatérő kérdés már ez, de magamba fordulván csak elkeseredés van bennem, hogy miért vagyok olyan, amilyen, tudjátok fáradékony vagyok, lusta, nem intelligens, szerencsétlen, négy balkezes, és az égatta világon semmihez sem értek, amiből meg tudnék élni. Huszas éveimnek mostmár második felét taposom, és ha munkába is látok, akkor az biztos teljes kudarc, valahogy bármibe is kezdek mindig kudarcot vallok, baj van a szívemmel is, valahogy azt érzem, egy kudarc vagyok, akinek nincs része e világban. Napi szinten olvasom a Bibliát, és próbálom a hétköznapokban a tanácsokat átvinni, alkalmazni, de semmi sem változik, minden elromlik körülöttem. Bocsánat nem akartam senkinek sem panaszkodni, de azt éreztem, ha nem írom le, akkor szétpattan a szívem, próbálok mindig mindenhol csöndben maradni, és eltűrni mindent szó nélkül, de egy idő után elkezd fájni a szívem. Köszönöm a válaszokat is előre.
2016. márc. 8. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A Biblia nem erénynek írja a lustaságot. Ha olvasod a Bibliát, akkor ezt tudnod kéne.
2016. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"A Biblia nem erénynek írja a lustaságot. Ha olvasod a Bibliát, akkor ezt tudnod kéne."


Pontosan azt írtam, le, hogy mik azok a negatívumok amik az életem része, ki írta azt, hogy ezek erények?

2016. márc. 8. 16:26
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk Biblia olvasas helyett probalj tanulni, kiprobalni dolgokat, megismerkedni a vilaggal, es nem 2000 eves mesekonyvbol megoldani a problemaidat?
2016. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem Isten teremtett ilyen embereket. Az ember saját maga alakítja az életét. Ő dönti el, hogy mihez kezd az életével. Senkinek nincs meghatározva, hogy olyan gazdag lesz, hogy ne tudja a pénze számát, vagy földönfutó lesz.

TE DÖNTESZ AZ ÉLETED FELŐL!!!

2016. márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem barátom, te nem talentum nélküli vagy, csak a pesszimizmusod még nem engedte megtalálni azt. A pesszimizmus pedig nagyon sokféle dolog miatt lehetséges, iszonyú nehéz kijönni belőle, ah már nyakig benne vagy, de lehetséges. Külső segítséggel könnyebb. De a külső segítség nem a talentum megtalálásához, hanem ahhoz kell, hogy hajlandó legyél keresni magadban.
2016. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor másképp írom: lusta vagy és erről te tehetsz. Nem Isten teremtett ilyennek, hanem te magad vagy ilyen önszántadból. Ha nem teszel semmit, akkor semmi sem leszel. A saját lustaságod miatt Istent hibáztatni pedig undorító.
2016. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Akkor másképp írom: lusta vagy és erről te tehetsz. Nem Isten teremtett ilyennek, hanem te magad vagy ilyen önszántadból. Ha nem teszel semmit, akkor semmi sem leszel. A saját lustaságod miatt Istent hibáztatni pedig undorító."


Köszönöm a bíztató szavakat, és hogy nagyon kedves és krisztusi lelkülettel válaszoltál nekem, eddig is küszködtem az öngyilkosság gondolatával, de most már tudom mit kell tennem.

2016. márc. 8. 17:10
 8/16 anonim ***** válasza:
"Tears come from the heart and not from the brain."
2016. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 "Despota" válasza:

Hát azért kicsit viccesnek tartom, hogy nagypofával írogatják, hogy te tehetsz róla meg hogy undorító dolog Istent szidni ezért, merthogy ezen már sokan és sokat gondolkodtak, és a többség a determinizmust fogadja el.

[link]

Gondolom ti is napokat töltöttetek el az álláspontotok felülvizsgálatával:)

(És nagyon érdekes, de ez ellen nem hozhatjátok fel, hogy én leszólok valakit amiért leszól valakit, mert azzal leszólnátok engem, és belesnétek a saját csapdátokba.)

Ez egy rejtvény!!! Ki találja meg a hibát a fenti gondolatmenetben???

2016. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezek a gondolatok maga az akadály! Dobd ki őket.

Tekints rájuk úgy, mintha nem a tieid lennének, hanem valami idegen próbálná neked beadni. Ne hidd el!

Ha ez megtörténik, elindul a változás.

Először legyen csend benned. Nyugalom.

Ha hívő vagy, akkor úgy fogalmazok, Isten a békés elmén keresztül neki tud állni áramolni, és a helyére kerül minden dolog az életedben.

2016. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!