Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Rákényszerítenétek-e...

Hívők! Rákényszerítenétek-e ateista szeretteiteket a böjtre? Ateisták! Titeket próbáltak már meg szeretteitek saját szokásaikra kényszeríteni titeket?

Figyelt kérdés
Van e joga bárkinek is ráerőltetni saját vallásából fakadó szokását olyasvalakire, akinek más nézetei vannak, és függővé teheti e ettől szeretetét vagy gondoskodását?
2010. ápr. 2. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nincs joga. Nem kéne hogy attól függjön a gondoskodás,és a szeretet hogy a másik robotszerűen engedelmeskedik e,vagy tartja e azokat a szokásokat amiket mi. Ezek szerintem teljesen jelentéktelenek egy normális emberi kapcsolatban (barátság,szerelemem,családi kötelékek)
2010. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A vallás az magánügy. Senkinek semmi joga sincs másra rákényszeríteni. Viszont a szüleim nem értik meg, miért nem eszek ma húst. Kiakadtak. (a családban nagymamámon kívül csak én vagyok vallásos) Egyébként pár húsmentes nap nem árt:) Ilyenkor összeütök magamnak valami finomat.

18/l

2010. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nem kényszeritek senkit se a böjtre, se az ellenkezöjére. A legtöbb családban az anya föz valamit enni és a család vagy azt eszi, vagy éhen marad. Ha én pl. böjtösen (azaz húsmentesen fözök ma - zöldségleves, tészta), akkor az az ebéd, és nem kényszerités inkább, mint az év bármelyik napján. Ha nem böjtöset fözök (leves, hús, körités) és valaki nem eszi meg belöle a húst, akkor az az ö dolga, beletömni nem fogom és nem is akarom.

Ez a kérdés egyértelmüen arra jó csak, hogy legyen min veszekedni.

2010. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De pl ha muzulmán országba mész, ott nem kérdezik meg beakarod e tartani a vallásból fakadó előírásokat, persze lehetőséged sem igen van hogy megszegd.

De említhenénk Olaszországot is, ahol fedetlen vállakkal nem engednek be a templomba. Ott sem kérdezik meg teszik e neked ez, esetleg katolikus vagy e vagy nem.

Kényszerítésről szó nincs, inkább mondjuk tiszteletről. És ez azért érdekes kérdés, mert jó a kommunizmus ideje alatt egypár generációnak kimaradt az életéből a vallásos nevelés, ezért nehéz ez nálunk. És valamiért nálunk a másik iránti tisztelet, megértés sem divat.

De teljesen normálisnak tartom, ha egy vallásos nem eszik húst pénteken, én az iránta érzett tiszteletből nem eszek szintén, higgyek bármit is. És fordítva is, hogy hívő ismerősőm, mondjuk készít nekem egy húsos fogást ebédre, szintén tiszteletből. De ha úgy nézem hogy a vallás erősebb, szerintem egy ateista is simán kibír 1 napot hús nélkül. Miért kell mindenben a viszályt szítani?

2010. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
13:48: de akkor ennyi erővel a vallásos is ehetne ma húst az én ateizmusom iránti tiszteletből...úgyhogy ez kicsit erőltetett volt...viszont amit az elején írtál, más orszgokról, az érdekes volt. valószínű, hogy jól utánanézek az ilyesminek, mielőtt elutazom valahova :) és templomba nem fogok bemenni seholsem, egyetlen egy kivétellel: a Notre Dame az gyerekkorom óta benne van a tervben, mert nagyon tetszett a Quasimodós mese :)
2010. ápr. 2. 17:24
 6/11 anonim ***** válasza:
nem,és nem!Mindenki tegyen a belátása szerint!
2010. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem meg nem volt erőltetett, mert pl ha vendégségbe hívod és tudja rólad, hogy ateista vagy és egyébként sem túl tájékozott vagy figyelmes és valamilyen húsos ételt készítesz, el tudom képzelni hogy megtisztel téged és munkádat azzal, hogy megeszi. Erről beszéltem, amikor a tiszteletet említettem. De nem vagyok meglepve, mert szerintem a magyarok nagy részének hiányzik ez a gondolkodásmódjából. Mindig csak én, én, én ...
2010. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kár ezen erölködni, ez egy régi szokás, és nem hiszem, hoyg a kérdezö ugyanigy tiltakozik, ha húsvétkor tojást, sonkát kap enni - pedig az is vallási eredetü szokás.

Egyebként senkinek sem árt meg, ha nem minden nap eszik húst. Azt meg gyerekesnek találom, hogy "csakazértis".

2010. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
párdon!én a túrós csuszámat pici szalonnakockákkal ettem,nem gáz?Azon kívül nem ettem húst!De az úgy a finom,sajnálom..
2010. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
itt most nem arról van szó, h egészséges e vagy sem, meg a vendégségről, az teljesen más...hanem arról, h pl anyukám leordította tegnap reggel a fejemet, amiért sonkás melegszendvicset készítettem magamnak reggelire...pedig én nem mondtam neki, h egyen belőle, de akkor ő miért nem törődik bele, h nekem mások a szokásaim? én nem kényszerítem őt húsevésre, akkor ő ne kényszerítsen engem a böjtre, ha én épp a sonkát kívántam meg.... szoktak olyan napok lenni, amikor magamtól nem eszek húst, de nem azért mert böjtölök,hanem azért mert így jön ki a lépés
2010. ápr. 3. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!