Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a szerzetes rend,...

Melyik az a szerzetes rend, amelyik saját maga termeli meg azt amit megeszik, és ahol nyugodtan élnek, és el lehet menekülni a világ gondjai elöl?

Figyelt kérdés

2011. nov. 25. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Úgy tudom, a pálosok rendje. Állítólag (mivel a misebort is maguk készítették) egyszer "elvétették" a borkészítést, és akkor lett az első pezsgő. Keress rá a net-en, tudtommal hazánkban is van valahol a Dunántúlon egy kis csoportjuk.
2011. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A pálosok ma már főképp lelkipásztorkodással foglalkoznak, így nagyon is a világban élnek. Különben Bp-n, Pécsen, Márianosztrán és Petőfiszállás-Pálosszentkúton élnek.


Kedves Kérdező, el kell, hogy keserítselek, de ilyen rend nincs. Olyan van, aki magának termeli meg a betevőt és a világtól meglehetősen elzártan él, de a világ gondjai elől semelyik rendben sem lehet elmenekülni. Vannak dolgok, amiket még a legelzártabb rend is a világban kell, hogy intézzen. Pl. orvoshoz menni stb. De ez a kisebb baj Rád nézve. NEM vesznek fel ugyanis olyan embert, aki ezért akar szerzetes lenni. A fő motiváció teljesen más kell, hogy legyen, mégpedig az Isten szeretete. Ezt minden rendnél alaposan megvizsgálják, több hónap előzetes ismerkedés, beszélgetés és együtt töltött idő után vesznek fel csak valakit, ha az elöljáró és a közösség arra alkalmasnak véli.


Ha csak elmenekülni szeretnél, inkább egy magányos házikót és kis gazdaságot javaslok...

2011. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Melyik az amelyik csak a saját betevőjét termelgeti, és a legtöbb időt erre szenteli?


Csak kíváncsi vagyok, én nem követhetem ezt az utat mert családom van és gyermekem. Csak érdekel, ez az egész téma.

2011. nov. 25. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, annyi rend van, hogy ezt így kb. nagyon nehéz megmondani. Férfiak közül kevesebb az esély ilyenre, mert ott szinte minden rendben vannak papok is, tehát eleve tevékenykednek valamilyen szinten kifelé is. De női rendeknél is általában van valami "pénzszerző" tevékenység, mert valamiből fizetni kell a kolostor közüzemi számláit. Ezért szoktak pl. terményeket, vagy általuk készített egyéb dolgokat eladni.


Általában a szemlélődő rendekre igaz mindez, olyan pedig van jópár. Pl. kármelita nővérek, pálos nővérek.


Teljesen kizárólag "befelé" munkálkodó rend Magyarországon nem nagyon van.


A klarissza nővérek pedig adományokból élnek kizárólag, a ház körüli teendőket látják el csak - na ők nem árulnak semmit.

2011. nov. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. nov. 26. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!