Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliai alapon megengedett?

Bibliai alapon megengedett?

Figyelt kérdés

Van egy fiu az iskolaban nagyon tetszik nekem ☺ tanulmanyozom a bibibliat Jehova Tanuival es mar egeszen jol ertem :) elorehaladott vagyok ... azt sseretnem leedezni,hogy bibliai alapon a barat mennyire megengedett es hogy mit lehet es mit nem egy kapcsolaton belul. Amugy meg tini vagyok 16 eves.Bizonyos tudasaim mar vannak evvel a temaval kapcaolatbam de azok nagyon alapok.

Ezert szeretnem ha valaki aki Jehova tanuja kifejtene nekem hosszan es pontpsan ezt a temat.akar itt akar privatban de nagyon halas lennek erte!

Egyebkent nagyon tetszik az a fiu .... sajnos nem ismerem ... es nem tudom h igazabol mot erzek ... tetszik a stilusa kulseje stb. Azthiszem ez mar tobb mint egyszeru tetszès.

Tehat ha valaki ki tudna fejteni ezeket a dolgokat nagyon halas lennek erte!



#szerelem #Isten #szeretet #tini párkapcsolat #Biablia #Jehova Jehova Tanúi
2016. márc. 9. 21:55
1 2
 1/16 anonim válasza:
Sajnos nem lehet mert nem Tanú. :( és mert fiatal vagy 17 éves Tanú vagyok nekem se engedik
2016. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Bármi más, csak a jehovákat ne.
2016. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
6%

Fuh ... ideológiai problémáid vannak.

És most nem a vallásodat bántom, félre ne érts.

Hanem a hozzáállásoddal van a baj, hogy így gondolod az egészet.


Én szimplán csak keresztény vagyok, nekem is megvannak a vallásom szabályai amik ugyanakkor alap egyetemes erkölcsök is. Nem játszok kispapot, de nem is teszek rossz fát a tűzre, és mégis kapcsolatban vagyok lassan már 2 éve, és teljesen átadjuk magunkat egymásnak a kedvesemmel.


Amikor ismerkedtünk semmi vallást nem követtünk ebben... a vallás nem a párkapcsolat kialakítására megy ki.


Erről még tudnék hosszabban mesélni, ha érdekel még valami kérdezz bátran privátban.

2016. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

"tanulmanyozom a bibibliat Jehova Tanuival es mar egeszen jol ertem :)"


-->@Kérdező


Most figyelj rám, mert jóból mondom neked azt, amit írok.


Azokon a "tanulmányozásokon" neked nem a Szentírás helyes értelmezését, hanem a Tanúk által elfogadott magyarázatokat tanítják (például arianizmust, amit persze ők nem így nevezek). Ezek a magyarázatok azonban szembe mennek a történelmi kereszténység 2000 éves tanításaival, vagyis a Tanúk eretnekségeket tanítanak. A másik pedig az, hogy ne dőlj be a látszatnak, ők nem képzett szakemberek, egyikük sem ért a bibliatudományhoz, csak az érdekli őket, amit a vezetőik eléjük tesznek. Még a saját fordításukat is amatőrök készítették el, ami telis-tele van ferdítésekkel, amitől a Magyar Bibliatársulat elhatárolódott. Arról nem is beszélve, hogy családi életeket tesznek tönkre.


Mivel elég fiatal és befolyásolható vagy az írásod alapján, azon lesznek, hogy beszervezzenek, és hogy alá rendeld az életed egy emberi, vallási szervezetnek. Én a magam részéről azonban azt tanácsolom Neked, hogy óvakodj azoktól az emberektől.


Figyelmedbe ajánlom ezt a blogot, olvasgasd, és ismerd meg a Jehova Tanúi másik arcát is, amit nem mutatnak:


[link]

2016. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

hivatalosan egy jehova tanúja nem léphet párkapcsolatba egy nem jehova tanújával, néhány lazább közösség ezt még elnézni ha 16 éves lányról van szó, de ott is csak elnézik ideig óráig, és azon kell lenned hogy a fiú is jehova tanúja legyen, amit ha nem tudsz elérni szakítanod kell vele


szóval amennyiben jehova tanúinak bibliaértelmezését tartod mérvadónak akkor a válasz az hogy nem járhatsz vele, így ilyen egyszerűen. Ha valóban a "bibliai alap" érdekel akkor figyelmedbe ajánlom a tényt, hogy számos más olyan közösség i létezik amelyik a bibliát olvassa, és határozott meggyőződése jehova tanúihoz hasonlóan, hogy a bibliával összhangban alkotja meg a véleményét, ezek közül egyik sem rekesztene el ettől a fiútól, tehát nem feltétlenül kell a biblia és jehova tanúi közé egyenlőségjelet húzni

2016. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Így készül a börtön, egy szabály egy rács.

Aztán meg nem érted felnőttként miért vagy boldogtalan.

...

Miért kell ezt csinálni egy 16 éves lánnyal? :(

2016. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia a házasságon kívüli szexuális kapcsolatot paráznaságnak hívja, és bűnként tünteti fel. A Jehova tanúitól szerintem menj el, de a Bibliát olvasd szorgalmasan, és keress egy normális gyülekezetet, ahol az emberek szeretik Istent és egymást is.


Azon kívül a Biblia azt írja, hogy "ne legyetek a hitetlenekkel felemás igában" (2 Korinthusiak 6:14). Vagyis, ha a fiú nem hívő, akkor ne építsetek kapcsolatot házassági céllal.


Ha pedig a fiú hívő, úgy barátkozz, hogy ne keltsetek egymásban szexuális vágyakat (pl. ne is csókolózzatok szerintem, és kerüljétek az olyan helyzeteket, amikor egyedül maradtok kettesben, és ez kísértő lehet a szexre).


Az első benyomás nem mindig bizonyul helyesnek. Amikről írtál, azok leginkább külsődleges dolgok. Hogy milyen az illető valójában, azt csak az együtt töltött idő mutatja meg. Jól teszitek, ha hónapokig ismerkedtek, mielőtt komolyan elkötelezitek magatokat egymáshoz.


Bocs a tömör válaszért, de most nincs több időm.

2016. márc. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Jehova tanúi, inkább arra figyelnének, hogy megtanulj helyesen írni, nem hogy ilyen vadbaromságokkal tömik a fejed.
2016. márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

ez már a sokadik olyan kérdés, amire nem a Tanúk válaszolnak.


Javaslom, hogy azoktól kérdezd meg, akik oktatnak a Biblia alap ismeretére.

Ők azért vannak, hogy válaszoljanak neked a kérdéseidre.


Mindazon által most így 16 évesen, még változhatnak az érzéseid.

A Biblia azt írja,

(1Korintusz 7:36) 36 De ha valaki úgy gondolja, hogy helytelenül jár el a szüzességével szemben — ha az túl van már a fiatalkor virágzásán, és így kell történnie —, tegye meg, amit akar, nem vétkezik. Kössenek házasságot.


Fiatalon, még az érzelmek erősebbek, és legyőzhetik a helyes gondolkodás módot.

A házasság komoly dolog, két ember szövetséget kötnek Isten előtt, és ezt komolyan kell venni, ami nem szabad hogy hirtelen érzelmi fellángolás legyen. Mert aztán ha jönnek a "gondok" akkor sokan arra jönnek rá, akik így tettek, hogy nem egymáshoz valók és elválnak, amit viszont a Biblia nem enged meg.


azt tudnod kell, hogy két tökéletlen emberről szól a kapcsolat, akik tele vannak hibákkal, és ezt meg kell tanulni bibliailag kezelni, hogy stabil, örökre szóló kapcsolatuk, Isten dicsőségére váljon.

Ehhez pedig komoly gondolkodásra van szükség amihez pedig ismeret szükséges.


Talán tudtam segíteni :)

2016. márc. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
A "fiatalkor virágzása" azt jelenti, hogy az érzelmek, és a Testi vágyak elnyomják a helyes gondolkodást.
2016. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!