Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem ezt a témát. Valaki...

Nem értem ezt a témát. Valaki elmagyarázná aki jártas a bibliában?

Figyelt kérdés
Kik is ezek a Jehova tanúi és ki is Jehova? Totál nem értem ezt a témát abban sem vagyok biztos hogy a bibliában van.

2016. márc. 9. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Egy ószövetségi nép törzsi istene , a héberek bizonyos csoportjáé . Egyes források szerint Seth a szamárfejű egyiptomi vihar istene . A Jhwh írásmódja vadszamár vagyis az ördög . Érdekes hogy egy isten aranyat , ember áldozatokat , szigorú elnyomó törvényt alkalmaz , bosszút áll más és a saját népén . Politikai törekvés egy szűk hódító vezetőség számára a nép fanatizálásával , a sémik hasonlítanak ebben , testvérek is voltak anno . Az ószövetség kakukktojás az igazi kereszténységben . A tanúk megtévesztett nyomorultak akik nincsenek tisztába semmivel .
2016. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

A "Jehova" egy szedett vetett értelmetlen mozaik név amiből mára egy bálványt csináltak az úgy nevezett Jehova Tanúi szervezete.

A Jehova Tanúi egy vallási szervezet akik magukat keresztényeknek nevezik, viszont a leg távolabb állnak a kereszténységtől mivel bátran merem állítani, hogy Jézust szinte kiközösítették a gyülekezetből.

Ezt úgy kell érteni, hogy nem beszélhetnek Hozzá, nem kérhetnek Tőle pl. védelmet vagy áldást, nem vehetik magukhoz az Úrvacsorát, tehát egyszerűen elfordulnak Tőle minden szempontból.

Saját fordítású bibliájuk van amelyben szinte minden Jézusra vonatkozó igét az Újszövetségben megmásítottak és "Jehovára" írták át, holott egyetlen fennmaradt kéziratban sem található meg a "Jehova".

Szóval van mit mondani róluk.

Vigyázz velük mert "lélek vadászok"...ha behálóznak oda a lelked.

2016. márc. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Szervusz


Van egy honlapunk, a jw.org.

Ott le van írva, illetve filmek, kiadványok vannak, amik tájékoztatást nyújtanak, hogy Kik Jehova Tanúi, és Ki az az Isten akinek ez a neve


[link]

2016. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Jehova tanúi egy szekta, az egyik legszélsőségesebb a sok közül, sok kisegyházat szektának nevezünk néhány szokatlan dolog miatt ,de valójában az egyénre, családra, társadalomra nem veszélyes, alapvetően tiszteletben tartanak másokat, csak furák és ésszerűtlenek, jehova tanúi ellenben a legveszélyesebb szekták egyike


keresztény körökben többek között azzal is keltik a felháborodást, hogy a bibliát rendszeresen átírják, hogy támassza alá a nézeteiket, persze ők azt állítják ,hogy mindenki más hamisítja a bibliát, csak az övék az eredeti, a történelmi leleteket amelyek őket támasztanák alá nyomtalanul megsemmisítették, és hamis leleteket alkottak, és az összes többi egyház ezek alapján ismeri a bibliát ma is


Jehova pedig Isten, jehova tanúi szerint ez Isten személyes neve, ezért így kell hívni, ha akarod kifejtjük miért, de szerintem a kérdésed szempontjából ennyi elég

2016. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


A JHVH mellett számtalan más istennév is létezik a Bibliában, csak a legismertebbek közül említve: az Elohim (Oltalom), Él (Erős), É1-Saddáj (Mindenható), Él-Ejon (Magasságos), Adonáj (Úr), mely utóbbi a zsidók ajkán legtöbbször helyettesítette a JHVH-t, amit túlzó aggályoskodásból szinte mágikus tisztelettel vettek körül, tiltva puszta kiejtését is, jóllehet a Tízparancsolat III. parancsolata csupán "hiábavaló" (fölösleges) emlegetését ítéli el.


A "Jehova" név - amelyre manapság az általad említett felekezet előszeretettel hivatkozik - ennek a régi és torz gyakorlatnak a továbbélése. A külsődlegességeibe vesző judaista vallás különösen Jeruzsálem lerombolása (i. sz. 70) után szinte szent borzongással vette körül a JHVH titkosnak tekintett tetra-grammatonját, és amikor a szétszóródás (i. sz. IV-VL) évszázadaiban maszoréta tudósaik bepunktálták (azaz az addig csak mássalhangzókat jelölő héber írást vonalakkal - pontokkal ellátva magánhangzó jelölésekkel látták el) a bibliai szöveget, nem az a és az e hangokat jelölték be (helyesen tehát: Jahvé), hanem a másik két ismert istennévnek, az Adonájnak és Elohimnak a magánhangzóit kölcsönözték és ültették át, így vetve alapot a Jehova vagy Jehovi szóalakoknak, melyek aztán keresztény körökben is elterjedtek, különösen a könyvnyomtatás feltalálása és a Biblia körül megélénkülő harcok következtében. X. Leó pápa (1513-1521) tanácsadójának, Petrus Galatinusnak a befolyására a Vulgatában is a Jehova átirat vált elterjedtté, noha az ókeresztény egyházatyák egykor az lave (Alexandriai Kelemen) vagy az labe (Theodoretus) alakot adták meg. A nemzeti nyelvű bibliafordítások - melyek azért nagy részben az "elterjedt" Vulgatához is nyúltak - a Jehova szóalakot tovább terjesztették, így a mi Károlyi-Bibliánkban is lépten-nyomon ezzel találkozhatunk (I. Móz. 32:9, II. Móz. 6:3, 15:3, Zsolt. 83:19, Ésa. 26:4, származékszavaiban is: I. Móz. 22:14, II. Móz. 17:15, Bír. 6:24).


Üdv. Péter

2016. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gábor19750102 ***** válasza:
0%

A Jehova mint szó megtalálható a bibliában.


1. 1Móz 22,14

És nevezé Ábrahám annak a helynek nevét Jehova-jire-nek. Azért mondják ma is: Az Úr hegyén a gondviselés.

2. 1Móz 32,9

És monda Jákób: Óh én atyámnak Ábrahámnak Istene, és én atyámnak Izsáknak Istene, Jehova! ki azt mondád nékem: Térj vissza hazádba, a te rokonságod közé, s jól tészek veled:

3. 2Móz 6,3

Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.

4. 2Móz 15,3

Vitéz harczos az Úr; az ő neve Jehova.

5. 2Móz 17,15

És építe Mózes oltárt és nevezé nevét Jehova-Niszszi-nek.

6. Bír 6,24

És építe ott Gedeon oltárt az Úrnak, és nevezé azt Jehova-Salomnak (azaz: az Úr a béke), mely mind e mai napig megvan az Abiézer nemzetségének városában, Ofrában.

7. Zsolt 83,19

Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.

2016. márc. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A Jehova név egy helytelen értelmezésből fakad!

A 16. században keletkezett! A kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével. Egyébként ahogy megjelent ez a "név" már akkor támadták nyelvészeti alapon!

Nyelvészetileg megalapozott a Jahve alakja a névnek! Jahve a teremtő Isten ő a mennyei Atya!


Jehova tanúi pedig egy vallás szervezet! Élén a Vezető testülettel amely irányítja az Őrtorony vállalatot és Jehova tanúit! Az Őrtorony egy nyomdaipari vállalat amelyet önkéntesek munkájából és adományaiból működtetnek! S ugyan így működtetik a vallási szervezetet is!

Hogy mennyire lehet őket egyháznak tekinteni azt neked kell eldöntened!

2016. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. "ember áldozatokat"

Soha nem áldoztak fel embereket, sőt azokat büntette meg Isten, akik Baált, Molokot és a többi hamis istent imádták és saját gyerekeiket áldozták fel. Ezeket kellett a zsidóknak kiírtani, nagyon helyesen. Szóval nem kell hazugságot terjeszteni.

"bosszút áll más és a saját népén"

Ebben van igazság, bár szerintem a Teremtőnek joga van bosszút állni, és a saját gyerekeiket feláldozó emberek pl meg is érdemelték.


2. "A "Jehova" egy szedett vetett értelmetlen mozaik név"

Sem a Jézust, sem pl Mózest nem így ejtették akkoriban, szóval bármelyik régi névre rá lehet mondani, hogy szedett vetett. Nagy Sándor pl alexandrosz o megasz volt.

"mára egy bálványt csináltak" nincsenek bálványaink, nem imádkozunk képmásokhoz stb.

"Saját fordítású bibliájuk van amelyben szinte minden Jézusra vonatkozó igét az Újszövetségben megmásítottak és "Jehovára" írták át, holott egyetlen fennmaradt kéziratban sem található meg a "Jehova". "

KAMU

2016. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És mondá JÉZUS;


"...a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem(JÉZUS)tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig."

(Csel.1:8)


Kinek a tanúi JEHOVA tanúi!?


Na szóval, ők nem keresztények még akkor sem azok ha arany betűkkel írják majd ki az őrtorony falaira, hogy keresztények.

Ők a jw.org zrt tanúi és ezt biztos nem találhatod meg a Bibliában, úgyhogy megértelek.

Ők a megboldogult Arius püspök eretnek tanait újították fel és ezt a mocskot hirdetik világszerte.

Kb 8 millió hívet számol a részvénytársaság de ebbe a számba azok is bele tartoznak akiket "tétlenek"-nek nevezünk.

Megkövetelik a hívektől, hogy dolgozzanak és fizessenek, amit szintén nem fogsz megtalálni a Bibliában.


Ha közelebbről meg szeretnéd ismerni őket keresd fel az alábbi oldalakat;


[link]


[link]


jó tanulmányozást!

2016. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ézsaiás 43:10 Ti vagytok a tanúim - így szól az ÚR -, és szolgáim, akiket kiválasztottam, hogy megismerjetek, higgyetek bennem, és megértsétek, hogy csak én vagyok. Előttem nem lett Isten, és utánam sem lesz.


"Megkövetelik a hívektől, hogy dolgozzanak és fizessenek, amit szintén nem fogsz megtalálni a Bibliában. "

Mit kell fizetni? Sajnos nem tudom, pedig tanú vagyok, de te biztos jobban tudod. Nálunk nincs egyházadó.


" Arius püspök eretnek tanait újították fel" Nem. Amúgy meg nézz utána a történelemben, Arius püspök volt az egyetlen, aki 300 évvel Krisztus után védte az eredeti tanítást, az eretnek háromságtannal szemben, amit a Római császár hozott be és a többi püspök kapzsi módon elfogadott. Valamint ekkor változtatták meg Jézus születési dátumát a pogány Napisten születésére és egyéb pogány tanításokat hoztak be. Valamint a zsinat úgy döntött, hogy a húsvétot a tavaszi napéjegyenlőséget követő első telihold utáni első vasárnap ünneplik, függetlenül a Biblia héber naptárától, tehát a Bibliát nem vették figyelembe.


"jó tanulmányozást!"

Kösz a belinkelt hitehagyott maszlagot, te egyébként megkérdezhetem milyen vallású vagy?

2016. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!