Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor Jehova Tanúi...

Most akkor Jehova Tanúi mégsem fogadják el az ősrobbanást?

Figyelt kérdés

Ezt nem értem, eddig úgy tudtam hogy az univerzum keletkezési és fejlődési modellje elfogadott náluk.

Az online könyvtár is erre enged következtetni, és a személyes beszélgetéseim is. Eddig.


[link]


[link]


De itt, ezen az oldalon lévő válaszok némelyike nem ezt mutatja. És elvileg aki írt az Jehova Tanúja. Persze lehet csak én tévedek és az adott személy mégsem az.



2016. márc. 10. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy JT is lehet fundamentalista, és lehet az átlagnál butább vagy makacsabb is.
2016. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
#1: Hát ha az oldalon jelen lévő JT-k alapján kéne átlagot vonni, akkor mindhárom jelző igaz rájuk. De lehet, hogy ide csak az átlagon felülieknek engedi a szervezet a kommentelést.
2016. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:

A cikk érteheetően elmondja, a Biblia alapján esetleg az őarobbanást használhatta Isten, amit nem fogadnak el, az ez:

"De persze sok tudós szerint az ősrobbanás irányítatlan, spontán esemény volt, mely ahhoz vezetett, hogy bizonyos idő elteltével az elemi részecskékből kialakultak a csillagok és a bolygók. A Biblia szerint ez az elképzelés nem igaz, viszont az igen, hogy a világegyetem létrejöttét Isten irányította. Hogy valamiféle kozmikus robban." -

mert erre nincsen bibliai magyarázat.

De ezt a cikk is elmondja.

2016. márc. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igaza lehet az első válaszolónak.


Igen Zitus tudom hogy a cikk nem azt vonja kétségbe ahogyan teremthetett Isten. Vagyis az ősrobbanással.

De nem is a cikkel van probléma.

2016. márc. 10. 21:16
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem ősrobbanás, mert az élet tervezettségre utal,


A "robbanással" azt szeretnék kifejezni, hogy az élet nem kialakult, hanem hirtelen jelent meg, "robbanás" szerűen.

2016. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, de hogy jön ide az élet keletkezése?
2016. márc. 11. 12:14
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
#5 butaságokat beszél (máshol is).
2016. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tantételbeli ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!


Az ősrobbanás elméletet az evoluciós modell összevetésével együtt nem fogadjuk el, mely szerint minden élet a vak véletlen műve - ezt elvetjük, mert gyalázza a Teremtőt.


Ugyanakkor ha az ősrobbanás-elméletet önmagában vesszük, abban nem találunk kivetnivalót. Az egész univerzum egy adott pillanatban egy hatalmas energia-felszabadulásnak köszönheti a létét, mely során a végtelenül kicsi szingularitásból egy óriási világegyetem "lökődött ki", azaz keletkezett.


Ez megegyezik azzal, amivel a Szentírás kezdődik, Genezis 1:1,2


A probléma sohasem Isten Szava és a tudomány között van!

2016. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem, szóval úgy nincs elfogadva hogy a véletlen okozta volna. Egyszóval az ősrobbanás modell lehet az, ahogy a teremtés végbement. Akkor lehet hogy aki a robbanás ellenességet írta itt az oldalon, sem ellene van csak hülyén fogalmazta meg.

Vagy nem is Tanú, csak a szövegkörnyezetből nem úgy látszott.

2016. márc. 12. 11:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem, ő egy buta "tanú".

Vannak, akik nem értenek semmit az ősrobbanásból, és csak érzések alapján tagadják. Ugye "robbanás nem hozhat létre dolgokat".

2016. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!