Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a levél, amelyet...

Melyik az a levél, amelyet vagy Péter vagy Pál irt,1 T betus embernek (Timoteus, titusz vagy valami ehhez hasonlohoz), amiben leirja, hogy Jézus élete nem egy kitalált fortélyos torténet?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal a (2Pt 1,16) igeszakaszról van szó.
2016. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen,szerintem is ez lehet;


"Mert nem mesterkélt meséket követve ismertettük meg veletek a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmát és eljövetelét; hanem mint a kik szemlélői voltunk az ő nagyságának.

Mert a mikor az Atya Istentől azt a tisztességet és dicsőséget nyerte, hogy hozzá a felséges dicsőség ilyen szózata jutott: Ez az én szeretett Fiam, a kiben én gyönyörködöm:

Ezt az égből jövő szózatot mi hallottuk, együtt lévén vele a szent hegyen.

És igen biztos nálunk a prófétai beszéd is, a melyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben;"

(2Pét.1:16-19)

2016. márc. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszokat!
2016. márc. 12. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!