Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valoban Jézus testének a...

Valoban Jézus testének a lenyomatját hordozza a torinoi lepel?

Figyelt kérdés
TUdom, hogy ez hit kérdése, de tobb azok tudosok száma akik azt mondják, hogy igaz mint azoké, akik azt mondják, hogy nem... a pollen kisérlet megmutatta, hogy járt palesztinában, és olyan pollenek vannnak rajta ami csak Jeruszálem-ben/Názáretben(nem tom pontosan) találhato. + azt is megállapitották, hogy festő keze sem állhat a dologban, mert az igazi vér és 1 festő nem csinálhatta, valamint a "egy másik holttesttel hamisitott" opcoi sem lehetséges, mert ember ezt nem csinálhatta mesterségesen, mert tobb tudos is megmondta, hogy ezt a leplen lévo lenyomatot, a testbol jovo fénykisugárzás okozta, amire ember nem képes (csak ha természetfeletti erokkel bir), meg, hogy idegen sugárzás érte a testet pár másodpercig, meg, hogy ilyen lenyomatot manapság lehet késziteni de csak lézerrel, a tudosok meg is csinálták, de csak pár cm-es nyomot hagytak és azt modntzák, hogy annyi lézer amennyi kéne 1 ekkor lenyomathoz nem elérhető még a mi korunkban, stb, + a vérnyomok is megfelelnek (a kezet átszuro szeg, a lábat átszuro szeg, a toviskorona vérlenyomatai a homlokon, és a borda átszurása)... Igaz lenne tehát, hogy valoban Jézus test lenyomatát viseli, és a lepel Jézus halotti leple? Esetleg lehet ez 1 jel Istentol a hivoknek, hogy higgyenek? A Válaszokat elore is koszonom!

2016. márc. 13. 14:41
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
9%
Mégis honnan tudod, hogy létezett Jézus?
2016. márc. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy hallottam, hogy az eredetit elrejthették talán, de azért nem merik azt odaadni senkinek, merthogy akkor abból megfejthető lenne a Jézusi vérvonal, mert rajta a dns-e, s ezt nem akarják.
2016. márc. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
38%

Zsidókhoz írt levél 1:1-3

"A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés. Mert ezzel szereztek jó bizonyságot a régebbiek. Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő."


Én el tudom fogadni a lepel eredetiségét, soha nem láttam és nincs is szükségem, hogy lássam azért, hogy higgyek.

A lepel nélkül is hiszek Istenbe hiszek Jézus Krisztusban és a feltámadásában.

Tudod a Biblia azt írja, hogy egy nap minden titok napvilágra kerül és ha netán a lepel egy hamisítvány akkor Isten gondoskodni fog arról, hogy vagy megsemmisüljön vagy kiderüljön az igazság a lepelről.

Én látva a képeket meg olvasva a tudósok véleményét úgy érzem és gondolom, hogy a lepel valóban Jézus testét fedte mert túl pontos és bonyolult, hogy egy mestermű legyen.

A leplen látható emberi forma olyan mint egy újlenyomat pontosan adja vissza a test formáját a legapróbb részletekig.

Én elfogadom.

2016. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


A Biblia leírása szerint egyértelműen kijelenthetjük, hogy a lepel nem Jézus Krisztus halotti leple! Lukács evangéliuma szerint: Lk 24,12 "Péter azonban felkelvén elfutott a sírhoz, és behajolván látta, hogy csak a lepedők vannak ott; és elment, magában csodálkozván e dolgon."


Még hitelesebb Jánosnak, mint szemtanúnak a leírása: Jn 19,40 "Vették azért a Jézus testét, és begöngyölgeték azt lepedőkbe illatos szerekkel

együtt, a mint a zsidóknál szokás temetni." Jn 20,5-7 "És lehajolván, látta, hogy ott vannak a lepedők; mindazáltal nem ment be. Megjöve azután Simon Péter is nyomban utána, és beméne a sírba: és látta, hogy a lepedők ott vannak. És a keszkenő, amely az ő fején volt, nem együtt van a lepedőkkel, hanem külön összegöngyölítve egy helyen." Úgy gondolom ezek a leírások egyértelművé teszik, hogy Jézus Krisztusnak nem egy halotti leple volt (mint pl. a torinoi lepel), hanem több, méghozzá a fején volt egy keszkenő is!


Üdv. Péter

2016. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
60%
A lepelről én is úgy tudom, hogy megállapították szénizotópos vizsgálattal, hogy Kr.u. 1200 körül készült. Jézus létezésén pedig nem érdemes összeveszni, szerintem ugyanolyan valós létező történelmi személy volt, mint mondjuk Pilátus vagy Augusztusz császár. Aztán már mindenki tekintse annak, aminek akarja, tanítónak, prófétának, isten fiának, stb. Szíve joga.
2016. márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nem.


A torinói lepel egy lepel

2016. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Hamarabb elküldtem. xD


Tehát nem. A torinói lepel egy nagy lepel, Jézust ezzel szemben zsidó szokás szerint temették el.


Ráadásul az Atyák sem tudnak semmit a lepelről, pedig ők azért közelebb éltek Krisztus korához, így tudniuk kellett volna arról, ha az fennmarad.

2016. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Kedves Péter,


Igazad van, hogy a János evangéliuma ezt irja, de a másik 3 evangélium nem igy ir, hanem: Máté:"Jozsef fogta a testet, begongyolte tiszta gyolcsvászonba, és betette saját, uj sirboltjába, amelyet sziklába vágott."

valamint Márk: "Jozsef pedig gyolcsot vásárolt, levette őt és begongyolte a gyolcsba."

valamint Lukács:"Aztán levette, gyolcsba gongyolte, és egy sziklába vágott sirba helyezte, amelyben még senki sem fekudt"


3vs 1... szerintem nyilvánvalo az eredmény...de én ugy gondolom, hogy mind a 4 evangéliumnak igaza van, és csak ha a 4-et osszerakod akkor kapod meg a teljes igazságot: e szerint lehet tobb 2lepelrol" van szo, de kellett, h legyen 1 amiben maga test fekszik, még ha a tobbi "kiegészito" is... nos ez meg is van, mivel a torinoi lepel testén láthato egy kendőféleség a fej alatt, a nyakon.. talán ez az "keszkenő"amirol szo van Jánosnál, esetleg lehet ezzel kototték fel az állát.. de a szinoptikus evangéliumok csakis 1 gyolcs vászon lepelrol beszélnek... és ezzel az 1-el is nagyon szépen belehetett gongyolni a testet... szerintem ez 1 jel az Urtol, a hivoknek, hogy akik hisznek még jobban higgyenek, de mindenki hisz amit akar. szerintem ez a lepel tényleg Jézus testének a lenyomatját hordozza, amugy annak aki azt irta, hogy elrejtették az igazait, h ne tudjanak rola DNS-t venni: hát már vettek vérmintát, és valamilyen A-4 vagy A-B vagy valami ilyesmi vért kaptak, ami arra a kornyékre jellemzo ahol Jézus élt, és nagyon nagyon rtka vércsoport... amugy miért titkolná a vatikán? Hisz Jézus emberként jott a világba, istenségét a tulvilágon hagyta, miért ne lenne termmészetes, hogy legyen neki is vére/vércsoportja? :D

2016. márc. 13. 19:53
 19/29 A kérdező kommentje:

Dante


és a lenyomat létrejottét, hogy magyarázod? esetleg festették? a tudosok elmondták, hogy idegen fénysugár jott kia testbol, ami a feltámadással kapcsolatos, a sok sebhely/vér lenyomat, ami mind meg1-ezik Jézus megkinzásával? amugy tobb olyan tudos van aki hitelesnek nyilvánitja a leplet, mint olyan aki szerint hamisitvány... Amugy ugy olvastam, hogy 1300 korul keletkeztek az 1. irásos források rola, és a tudosok szerint Jézus temetése utántol 1300-ig magántulajdon volt és el volt dugva vagy valami ilyesmi... Szerintem is tul pontos és bonyolult ahhoz, hogy hamisitvány legyen. Mit szolsz hozzá?

2016. márc. 13. 19:58
 20/29 anonim válasza:
66%
Jézus létezett, létezik, és létezni is fog!!!
2016. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!