Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valoban Jézus testének a...

Valoban Jézus testének a lenyomatját hordozza a torinoi lepel?

Figyelt kérdés
TUdom, hogy ez hit kérdése, de tobb azok tudosok száma akik azt mondják, hogy igaz mint azoké, akik azt mondják, hogy nem... a pollen kisérlet megmutatta, hogy járt palesztinában, és olyan pollenek vannnak rajta ami csak Jeruszálem-ben/Názáretben(nem tom pontosan) találhato. + azt is megállapitották, hogy festő keze sem állhat a dologban, mert az igazi vér és 1 festő nem csinálhatta, valamint a "egy másik holttesttel hamisitott" opcoi sem lehetséges, mert ember ezt nem csinálhatta mesterségesen, mert tobb tudos is megmondta, hogy ezt a leplen lévo lenyomatot, a testbol jovo fénykisugárzás okozta, amire ember nem képes (csak ha természetfeletti erokkel bir), meg, hogy idegen sugárzás érte a testet pár másodpercig, meg, hogy ilyen lenyomatot manapság lehet késziteni de csak lézerrel, a tudosok meg is csinálták, de csak pár cm-es nyomot hagytak és azt modntzák, hogy annyi lézer amennyi kéne 1 ekkor lenyomathoz nem elérhető még a mi korunkban, stb, + a vérnyomok is megfelelnek (a kezet átszuro szeg, a lábat átszuro szeg, a toviskorona vérlenyomatai a homlokon, és a borda átszurása)... Igaz lenne tehát, hogy valoban Jézus test lenyomatát viseli, és a lepel Jézus halotti leple? Esetleg lehet ez 1 jel Istentol a hivoknek, hogy higgyenek? A Válaszokat elore is koszonom!

2016. márc. 13. 14:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
62%

@Kérdező


A lenyomat hamisítvány.


Jézus Krisztus a szenvedésektől bizonyára sok vért vesztett, és nem hiszem, hogy úgy ahogy van, véresen tekerték volna be...


Krisztus holttestét bizonyára megmosták előtte, azon ókori minta szerint amit az (Ap.Csel 9,37)-ben van. A (Jn 19,39)-ben az van, hogy Nikodémus kenetet hozott, ami meg arra utal, hogy Jézus testét megkenték előtte [ez önmagában feltételezi a holttest megmosását], majd több lepedőbe csavarták (Jn 19,40), a fejére pedig külön keszkenőt tettek (Jn 20,7).


Ez mind ellent mondd a torinói lepelnek. Semmi köze nincs annak Jézushoz, ugyanolyan hoax az egész, mint amikor a középkorban Krisztus keresztjéből árultak egy darabot, vagy a gnosztikus szekták hamis evangéliumai.

2016. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Még valami:


Isten bizonyára a Holt-tengeri tekercseket adta az embereknek, hogy higgyenek. Arról tényleg megállapították, hogy igazi. A megtalált Ésaiás tekercs - amely tartalmaz messiási próféciákat - bizonyítottan Krisztus előtt keletkezett, a szakma nem vonja kétségbe.

2016. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Inkviziciós detektív ***** válasza:
100%
Szerintem ez feltamadasi lepel, es nem halotti. De nem kell targyaknak olyan nagy jelentoseget tulajdonotani.
2016. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Dante


Ahogy az elobbi válaszomban is leirtam (és bár én kérdező vagyok, mind1 :D) csak János evangéliuma beszél keszeknőröl, miga szkeptikus evangéliumok mind megfelelnek a torinoi lepelnek.. és bár János evangéliuma keszkenőröl ir, nem biztos, hogy a fejére/hajára tették azt... lehet, hogy azzal bekötötték az állkapcsot, hogy ne logjon, ami nagyon szépen látszi ka torinoi leplen, a nyak tájékában... és habár ugyes válaszoakt irsz, amik tetszenek tévtudatban vagy... mert egyik evangélium sem ir Jézus testnéek bekenéséről (és ezt élet-halál komolyan mondom), hanem azt irják, hogy lvették Jézus testét, és a fuszerekkel egyutt gyolcsba gongyolték, (mind a 4 evangélium ezt irja), valamint ha bekenték volna a testet miért jottek volna az asszonyok bekenni és lemosni Jézus feltámadásának 1. napjáén (amikor taláélkoztak az angyalokkal stb)? Azért mert nem kenték be akkor, amikor levették a testet, mert ahogy az evangéliumok irják, készulodtek a Husvétra, ezért az volt a szándékuk, hogy visszajonenek vasárnap reggel (amit meg is tettek) és akkor kenik be és mossák meg... szoval Jézus testét levvetélk, és begongyolték a fuszerekkel egyutt gyolcsba (ami egy vászonfajta) GONGYOLTÉK, és nem kenték... és ha az ellentmondásos a szinpotikus evangélium és János evangléliuma kozott, hogy a szinpotikusokban nem emliti Nikodésmut (azaz, hogy ő is hozott keneteket) akkor az azért van szerintem, mert mind 2 "feltétel" igaz... mivel vagy az asszonyok nem tudták, hogy Nikodémus már hozott keneteket és ezért jottek vissza vasárnap reggel, vagy azért mert tudták, hogy hozott de lehet hogy nem olyat hozott ami nekik kelett volna, esetleg tudták, hogy hozott de nem hitték, hogy elég lesz annyi és ezért jottek vissza, esetleg Nikodémus Péntek este és Vasárnap reggel kozott bármikor elvihette a fuszereket... szoval sok az opcio de szerintem mind igaz lehet, és ez nem ellentmondás, hanem igaz tény.. ha pl te irsz 1 igaz torténetet a barátodrol, és pl nem irsz le valamit, és a szomszédod is leirja ugyanezt de ő kihagy olyan dolgot amit te leirtál, és ő leir olyat amit te nem irtál le, de mind2 torténet igaz.. szerintem ez a helyes megoldás és a logikus is... és tegyuk fel, hogy lemossák Jézus testét (ami kizárt mert 1 evangélium sem tesz emlitést rola), akkor is egy idő multán a vér még 1 kicsit folyt volna, mert ha te lemosol 1 vérző sebet, akkor miért lesz se belőle később? azért mert az a vér ami utolag kifolyt és te nem látttál megszáradt, szoval ha megismosták volna (ami kizárt) akkor is véres maradt volna a sebek helyén a lepel... És szerintem a torinoi lepel valoban Jézus testének lenyomatát hordozza, tobb tudos is megálpitotta, kevés tudos van ellene... és ahogy már leirták és leirtam: tul pontos és bonyolult, hogy hamisitvány legyen (és a tudosok megállapitották, hogy nem festék, hanem emberi vér, mégpedig nagyon-nagyon ritka vér fajta...) szoval szerintem és tobb millio ember szerint (beleértve a tudosok tobbségét) igaz a lepel.

2016. márc. 14. 17:16
 25/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Már bocs, de az érveid igen rosszak. János apostol mint szemtanú írta meg az evangéliumát, mégpedig tudatosan kiegészítő evangéliumként a 3 másik mellé. Így értelemszerűen ez a leghitelesebb forrás a 4 közül...


Üdv. Péter

2016. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Már megbocsáss Péter, de te honnan tudod, hogy ő irta? Azt nem tagadom, hogy ő a forrás, de nem hiszem, hogy ő irhatta...

Mint a jelenések konyvében (márpedig azt ő irta személyesen) leirja, hogy őt megbizta Jézus Krisztus, Evangéliumában is leirhatta volna, hogy ő irta (és ennek hatására sok szkeptikus hitelesebbenk tartaná) azt, és rakhatot volna egy olyan "bevezetőt" amilyet Lukács... Szoval nem ő irhatta, tobb Bibliakutato (és én szerintem is) szerint vagy diktálta egy tanitványának, kovetojének vagy munkatársának, vagy hallhatták őt hirdetni az Evangéliumot és azt leirták... nem zárom ki, hogy ő irta, de szerintem olyan 30%, hogy ő irhatta és kb 70, hogy ő a forrása de nem személyesen irta, amugy ez nem magyaráz semmit, azt akarom mondani neked, hogy Márk is szemtanu Jézus életének (bár ő nem volt a sirnál), de a tobbiek tuti elmesélték pontosan... miért hazudjon, vagy miért adjon meg helytelen informáciot? Vagy ott van Máté, aki nem tuti, hogy ő is személyesen irta, de ő a forrása evangéliumának (vagy halhatáák prédikálni és leirták, vagy diktálta valakinekk stb stb, de ez sem biztos)

Amugy "a tanitvány akit Jézus szeretett" nem bizonyitja, hogy János az, persze rá ilik de lehetett az András vagy akár Péter, őket is nagyon szerette Jézus... nem azt állitom, hogy nem János irta, hanem azt hogy ne vedd te 100%-ra (habár énszerintem János a forrása az evangéliumának, de nem biztos, hogy ő irta, esetleg hogy ő ugy diktálta/prédikálta, hogy tobb lepel volt és volt a fején is stb stb).

Vagy ott van Lukács is... ő nem szemtanu, de Pál kisérőtársa, és hallotta 100-szor prédikálni, tuti ő is 100/ biztosan leirta amit halott... és ilyen szent ember mint Pál prédikálását nem lehet kétségbe vonni...

Szoval ha te azt mondod, hogy 1 vs 3-ban az 1-es nyer akkor király :D és nem tudom, hogy ezt akarod mondani vele, de én ugy értelteztem az uzenetedet, hogy János evangéliuma igaz a tobbi 3 meg hamis/hazugság..

Ki kérem magamnak, a Szentlélek-tol sugalmazva/által irták meg, nem lehet kétségbe vonni, hogy igaz-e vagy sem... Ha a Szentlélek megihlet téged és sugalmza akkor bizonyára fogod tudni, hogy mi igaz a torténetbol és mi nem, vagy ,hgoy mit irj le és mit nem... ahogy korábban leirtam (kérlek olvasd el minden válaszomat) Jézus élete csak akkkor teljes és homálymentes, ha a 4 evangéliumot egybeveszed és nem csak 1-et teszel meg hited alapjának..

2016. márc. 15. 17:24
 27/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nos 2:2, ugyanis Lukács ezt írja:

"Péter azonban felkelvén elfutott a sírhoz, és behajolván látta, hogy csak a lepedők vannak ott; és elment, magában csodálkozván e dolgon." (24:12)


Üdv. Péter

2016. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
ja igazad van.. nem azt mondtam, hogy csak '1 nagy lepel volt ott", hanem azt, hogy talán ez a fő lepel amibe az egész testet begongyolték.. ahogy mondtam már (és nem olvastad el előző válaszaimat) a torinoi lepel testlenyomatán is láttszik 1 kiseeb kendő a nyak tájékában, ha figyelmesen megnézed a képet, meglátod, és a tudosok is mondták, hogy van rajta még 1 kendő, a yakán.. esetleg ha volt rajta fejkendő, miért pont a haján legyen vagy az arcán, vagy a homlokon? talán arra a "fejkendőre" utal amelyikel megkototték az állkapcsot, hogy ne logjon.... vagy talán a tobbi kendőnek az volt a feladata, hogy bekossék ezt a "nagyobb kendpt"... ha láttad a Názáreti Jézust, amelyiket 1970-ben csinálták (filmre célzok), akkor megérted, ha megfigyeled Lázárt amikor Jézus feltámasztja, és kijon a sirbol, és azt mondja a tobbiekne JÉzus, hogy oldozzák el a kendoktol... bevan gongyolve 1 nagy kendobe, ami a lábánl be van kotve és a nyaknál is bevan kotve... szoval nem azt mondom ,hogy csak 1 kendő volt, ami a lepel, hanem szerintem is volt még vagy 3-4 másik is, kisebbek.. de szerintem ez akkor is az ő testlenyomatát viseli
2016. márc. 15. 17:57
 29/29 anonim ***** válasza:

Az idő múlásával nemhogy megcáfolódott volna ennek lehetősége, sőt annál jobban úgy néz ki, hogy ezen a leplen tényleg Jézus arca van.

Azt már az elején láthatták, hogy nem lehet középkori "hamisítvány," mert egészen pontosan úgy vannak a sebek, ahogy egy akkori keresztrefeszítésnél lenniük kellett, tehát nem a tenyérbe lettek verve a szegek. A középkorban ezt már nem tudták, mert akkor tiltott is volt ráadásul a keresztrefeszítés, mint kivégzés.

Ráadásul kimutatták, hogy a leplet közel-keleti módszerekkel és ottani anyaggal szőtték. Továbbá, amivel a lepel jézusi mivolta ellen szólók eddig soha nem foglalkoztak, hogy olyan mészkőből származó egyedi szemcsék vannak a leplen, amik a Jeruzsálem környéki hegyvidékről valók. Nem is beszélve a virágporokról, amiket megtaláltak rajta.

A száj zártságára is magyarázatot találtak, ugyanis az újabb vizsgálatok alapján az látszik a leplen, hogy a fejet valamivel összekötötték, hogy zárva legyen a szája.

Csak a kép kialakulását nem tudják most se megmagyarázni, de a vizsgálatok szerint nagyon valószínű, hogy valami sugárzás érhette, amely egy fényképnegatívhoz hasonló képet idézett elő. Ezt a fajta képet még a mai modern eszközökkel sem lehet reprodukálni. A középkorban vagy az ókorban pedig eleve képtelenség lett volna emberi kéz által ilyet alkotni.

2022. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!