Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem állt bosszut Jézus...

Miért nem állt bosszut Jézus miután feltámadt, azokon akik elitélték őt/kivégezték őt?

Figyelt kérdés

Hisz simán megtehette volna... megmutatkozik minden ismerose elott, és azok elott is akik elitélték őt, hogy tudják, hogy kit itéltek el(Istent). Ha nekem az osztálytársaim azt monddják, hogy nem vagyok képes átmenni pl a Cambridge angol nyelv vizsgán, és ha átmegyek akkor én tuti megmondom nekik, hogy "nesztek! átmentem, most ki a hulye?"... Jézus miért nem ezt tette?

Kérem csak azok irjanak akik jártasok a témában, mert már volt olyan is, hogy csak hasukra utottek és ugy válaszoltak.

A válaszokat elore is koszonom!


2016. márc. 16. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Jézus átment a vizsgán:

- megölték, meghalt és eltemették;

- de alászállt a poklokra és ott legyőzte a halált;

- majd harmadnapra feltámadt a halálból;

- és negyven napra rá fölment a Mennybe;

- azóta ott ül a mindenható Atyaisten jobbján.


Szerinted? Ezek után mit pitiánerkedjen???

2016. márc. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jézus elvileg megváltotta a bűneinket, mindenkiét, tehát azokét is, akik elítélték.
2016. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jézus a gondolkodási módunk megváltoztatására hívott fel:


Márk1.15. és (ezt) mondta: betelt az idő és (már) közel van az Isten királyi uralma, változtassátok meg gondolkodásmódotokat és higgyetek az örömhírnek!


Ha megjelent volna, ahogyan mondtad, akkor a zsidók nem alakították volna át a gondolkodási módjukat, és símán csak neki estek volna a rómaiaknak kapával kaszával, hiszen velük van a Krisztus.

Ennek következtében olyan vérontás történt volna, Isten iránti "szeretetből" amely párját ritkította volna.


A megváltástan nem Krisztustól származik, hanem Szent Pál apostoltól!


Jézus a gondolkodási módjának megváltoztatására hívott fel mindenkit, és nem pedig a mások helyett akart elvégezni valamit, amit az illetőnek saját magának kellene elvégeznie. Nem a megváltást tartotta üdvözítőnek, hanem a Szentlélek általi újjászületést, annak aki képes megváltoztatni a gondolkodási módját!


De a krampusz bekavart ezzel a megváltástannal kapcsolatban sajnos. Íg y aztán minden keresztény a gondolkodásának átalakítása helyett vár a megváltására, ahelyett, hogy ténylegesen megtérne.

2016. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te sem úgy nézel ki, mint aki jártas a témában. Jézus mindenkinek megbocsát és nem pökhendi. Veled ellentétben.
2016. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát kosz :D kedves vagy :)
2016. márc. 16. 17:35
 6/9 KZitus ***** válasza:

Szia


Jézus céllal jött a földre, és azt tökéletesen el is végezte. Miután ártatlanul kivégezték nem tartozott a feledetai közé a bosszúállás, »Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova«” (Róma 12:19). - és aazt pontosan tudta Krisztus.

Egyébként Krisztus lesz az, aki "leszámol" Sátánnal és a hordájával, akkor, amikor Isten azt idejében valónak tartja. Krisztus lesz az, aki a 1Mózes 3:15 szerint Sátán fejét zuzza szét.

2016. márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mert mindenkinek lehetőséget ad, addig a napig.

Ezt mondta róluk:


(Lukács 23:34) . . .„Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit tesznek.”]]. . .


A tudatlanság nem minden esetben enyhítő körülmény, de a Teremtő tudja, ki miért tesz dolgokat.

S még van lehetőség a változásra.


akik azon a bizonyos napig sem változtatnak, sajnos elmarasztaló ítéletben fognak részesülni.

2016. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Istenre bizta az itélkezést.
2016. márc. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" és ha átmegyek akkor én tuti megmondom nekik, hogy "nesztek! átmentem, most ki a hulye?"


Eddig nagyon elmésen végiggondoltad a dolgot. Ám rajta, tedd meg a valóságban. Tudod mi lesz a valóság? Az, hogy MARHÁRA nem fogja érdekelni őket az, hogy átmentél.


Jézusról tudták, hogy nagy próféta, azt hogy gyógyít és csodákat tesz. Még a rabbik és az írástudók között is tett csodát, és sokszor jelen voltak ők maguk is. Nem az volt a kérdés a végén már számukra, hogy Isten fia e vagy sem. A kérdés egyetlen volt és rendkívül világos: Dávid fia vagy nem Dávid fia.


Erre Jézus maga adja a választ, hogy márpedig ő nem Dávid fia. És ennyi. Innentől kezdve a zsidó tanítók részéről a kérdés lezártnak tekinthető. Részükről Jézus se nem zsidó se nem Isten fia. Ha feltámad 26.-ik alkalommal, akkor sem érdekli őket.


Namost, ha te tudatában vagy annak, hogy az "ellenségeidet" nem érdekel, hogy te átmész e a vizsgán vagy sem, akkor van e bármiféle értelme odamenni és hencegni vele azoknak, akiket ez marhára nem érdekel? Vagy inkább mész és eredményedről azoknak számolsz be, akik szeretnek és akiket érdekel? Akiket esetleg ez valóban örömüzenetként ér, hisz te valamivel több lettél.


---


Anonymus

2016. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!