Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tiltakozik egy katolikus...

Miért tiltakozik egy katolikus jezsuita professzor egy ilyen világraszóló felfedezés ellen ami egy történelmi bizonyíték is Jézus létezéséről?

Figyelt kérdés

A legrégebbi közvetlen, tárgyi bizonyíték lehet a Názáreti Jézus történelmi létezése és a családjáról szóló újszövetségi beszámolók hitelessége mellett az a felirat, amelyet egy jeruzsálemi magángyűjteményben lévő temetkezési láda oldalán fedeztek fel. Az arám nyelv? szöveg így szól: Jakab, József fia, Jézus testvére. A szenzációt keltő bejelentésről és a felirat megfejtésének kalandos körülményeiről a CNN hírtelevízió különtudósításban számolt be. A felfedezés Andre Lemaire, a francia Sorbonne Egyetem ókori írástörténészének érdeme. A Jakab-felirat hitelességét eddig senki nem cáfolta, azonban a washingtoni Katolikus Egyetem jezsuita profeszszora, Joseph Frotzmyer már a bejelentés másnapján tiltakozott az ellen, hogy a bibliai Jézussal hozzák azt összefüggésbe. Az elmúlt fél évszázadban már több első századbeli régészeti bizonyítékot találtak, amelyek a Jézus életéről és az őskeresztény egyházról szóló bibliai beszámolókat támasztják alá, azonban most először bukkant fel a főszereplők közül valakinek a neve, ráadásul egyszerre több is – emelik ki a híradások.


Vajon tényleg ez az oka a tiltakozásnak,egy dogma?


"A lelet hitelességét kevesen vonják kétségbe, azonban már a bejelentés másnapján tiltakozott a bibliai összefüggések feltételezése ellen a washingtoni Katolikus Egyetem jezsuita professzora, Joseph Frotzmyer atya, aki az AP hírügynökségnek azt állította, hogy a "három híres név együttes előfordulása megdöbbentő, ám senki nem tudja bizonyítani, hogy a Názáreti Jézusnak bármi köze lenne a feliraton említett Jézushoz". Mint a CNN összeállítása megjegyzi, a katolikus teológusok és kutatók nem fogadják el azt a protestáns állítást, hogy Máriának és Józsefnek Jézus születése után több közös gyermekük is született. József ácsmester fiúgyermekeit ugyan Márk apostol név szerint felsorolja (Jakab, Józsé, Júdás és Simon), ám a Mária örök szüzességét valló dogma alapján őket a katolikus tudósok Jézus unokatestvéreinek tartják. Mások úgy vélik, hogy a felsoroltak Jézus mostohatestvérei voltak, akik a megözvegyült József első házasságából születtek, mielőtt Máriát elvette volna feleségül – idézi a CNN."



[link]



2016. márc. 15. 23:24
1 2
 1/11 Inkviziciós detektív ***** válasza:
96%
A bibliaellenes dogma vedelme fontosabb mint a lelet.
2016. márc. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem... :/

Érdekes, hogy a torinói leplet elfogadják, kiállítják meg zarándok utakat rendeznek miatta, de egy hasonló értékű leletet elvetnek egy dogma miatt.

Hát ez szépen fogalmazva elég sajnálatos dolog a részükről.

2016. márc. 15. 23:42
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

"Mint a CNN összeállítása megjegyzi, a katolikus teológusok és kutatók nem fogadják el azt a protestáns állítást, hogy Máriának és Józsefnek Jézus születése után több közös gyermekük is született."


A katolikusok és az ortodoxok azért nem fogadják el ezt az állítást, mert nem igaz. A Szent Hagyomány pontosan megőrizte Jézus családfáját.


Máriának nem volt több gyermeke, Józsefnek padig az előző házasságából voltak gyermekei, köztük Jakab, Jeruzsálem első püspöke.

[link]


A feliratot egyébként senki sem tekinti hitelesnek, bizonyítottan jóval későbbi.


Ha korabeli lenne, az sem jelentene semmit, mert mindhárom név nagyon gyakori volt akkoriban.


Azt, meg hogy Józsefnek volt egy Jakab nevű fia is, azt eddig is tudtuk, felirat nélkül is :)))

2016. márc. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy nehéz elfogadni mert akkor romba dől a Mária kultusz, és ugye ezt nem engedhetitek meg! )))

De ajánlom, hogy nézz utána, hogy ki fogadja el, és ki nem fogadja el.

A CNN riportja felidézi, hogy a ládát megvizsgálta az izraeli kormány által felkért két szakember, akik egybehangzóan megállapították: a felszínén található patina és a felirat több, mint ezerkilencszáz éves, tehát az osszárium nem lehet utólagos hamisítvány. A felirat nyelvészeti vizsgálatából kiderült, hogy az arám nyelvű szöveg kurzív (döntött) írásmódját kizárólag i. sz. 10 és 70 között használták Palesztinában. Ez alapján Andre Lemaire a felirat keletkezési dátumaként i. sz. 63-at jelölte meg. A tudósok az újszövetségi iratok alapján úgy tartják, hogy Jakabot egy évvel korábban, i. sz. 62-ben ítélték el és kövezték halálra Jeruzsálemben. Csontjait egy évvel később helyezhették a ládába. (A Jakab-osszárium egyébként ma már üres.)

Azt a francia tudós is elismeri, hogy mindhárom név (Jakab, József, Jézus) nagyon gyakori volt abban a korban. Ezért statisztikai vizsgálatot is elvégeztetett, amelyből kiderült, hogy Jeruzsálem akkori negyvenezer lakója közül maximum húsz olyan Jakab nevű személy élhetett, akinek apját Józsefnek, testvérét pedig Jézusnak hívták. Azonban közülük aligha lehetett egynél több olyan személy, akinek híres Jézus nevű testvére volt. Márpedig a feliraton szereplő testvérnek kiemelkedő jelentőségűnek kellett lennie ahhoz, hogy az általános szokástól eltérően az apa mellett az ő nevét külön is feltüntessék a sírfeliraton.

Dehát te tudod, hogy miben akarsz hinni, vagy mit fogadsz el hitelesnek és mit nem. :)))

2016. márc. 16. 01:34
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyébként itt a forrás, nézz utána magad is és még többet is megtudsz;


[link]

2016. márc. 16. 02:10
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen felesleges "körbemáriázni" a témát. Ez a három név nagyon nagyon gyakori volt abban az időben.

Szerinted ma, magyarországon hány olyan László van, akinek az apja István és a testvére Zoltán?

2016. márc. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pedig itt a máriázás a fő tagadó tényező, bár a Biblia írja, hogy volt utána köztük szexuális kapcsolat, de ha ebben engednek, akkor az összes olyan dogmát, amit ők találtak ki és üdvösség kérdést csináltak belőle, semmisnek kellene tekinteni. És igen, van aki jobban szereti az emberi törvényeket, mint magát Istent, akit nem ismer. Sok ilyen van.
2016. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem kérdező, az a professzor egészen mást állított.

A tudományban a bizonyítás azt jelenti, hogy senki nem tudja cáfolni, kikezdeni, ellenpéldát állítani, mert azokban meg lehetne mutatni a hibákat. A professzor arra hívta fel a figyelmet, hogy abban a korban sem volt egyedi a "Jézus" név, azaz e névvel több személy is rendelkezhetett. Márpedig ha ez igaz, akkor bizonyítani kell, hogy a felirati "Jézus" és a valódi ugyanaz. Ezt nem bizonyították.


A professzor csak azt szeretné, hogy a bizonyítás kikezdhetetlen legyen. Ma még nem az. ÉS ennek semmi köze dogmákhoz és egyes embere kívánságához, vagy igényeihez.

2016. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ám a Mária örök szüzességét valló dogma alapján őket a katolikus tudósok Jézus unokatestvéreinek tartják"

Lehet, hogy hülye kérdés, nem vagyok keresztény, szóval nem vagyok annyira járatos a dologban de nem lehet, hogy Józsefnek több felesége is volt? Abban az időben a zsidóknál ez elfogadott volt. Akkor lehetne a testvére és Mária szüzességének dogmája sem sérül. Mondjuk én nagyon sajnálnám szegényt, ha egész életében szűz maradt volna. :D

2016. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit sem megsérteni, de én ugy vagyok vele, hogy Mária szuz is volt, meg nem is...


Hiszen tobb evangélium is emliti "Jézus igazi családja/testvrei", és ha azt mondja, hogy "igazi" akkor tuti nem unokatestvérre vagy féltestvérre gondol... Amugy meg mi van ezzel a szuzességgel?

Máté evangéliuma leirja, hogy miután Máriának beszámolt az angyal a szent terhességéről, elfogadta azt "Legyen nekem a te igéd szerint" és "Jozsef nem ismerte meg feleségét, amig meg nem szult Jézust". Szoval egyértelmu ez a "Nem ismerte me" dolog... Arra céloz, hogy addig nem volt szexuális kapcsolatuk, de aztán lehetett... Amugy attol még, hogy Isten, Fiát egy "szent" (azaz buntelen) asszonyba "helyezi", attol még szerintem nem fogja megfosztani az asszonyt más gyermekek szulésétől.


Amugy is Istennél az nem bun, ha házasságon belul, szexelsz (csunyán szolva :))) ) a feleségeddel/férjeddel, csak az számit paráználkodásnak, ha mással szexelsz, és ha házasság elott szexelsz, ha feleségeddel akkor az nem bun, hisz "Mondá az Ur: szaporodjatok és sokasodjatok, lepjétek be a fold szinét!"


Szoval én ugy vagyok vele, hogy Elfogadom Jézus "testvéreit" hisz testvérei voltak de csak testben, és azt is elfogadom, hogy Mária egyfajtaképpen szuz volt... ha nem is ugy, hogy nem "ismerte" meg férjét, de ugy, hogy házassága elott nem fekudt le senkivel..

2016. márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!