Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e az Evangélium történet...

Lehet-e az Evangélium történetfeljegyző forrás, vagy csak mitologiához hasonlo valami? Mit mondanak a tudosok/torténészek/régészek az Evangéliumokrol?

Figyelt kérdés

Szerintem igazi tényekrol van szo bennuk, hisz OLYAN hitelesek (énszerintem), konkért helyeket irnak le, konkért időket, vezetőket, császárokat, királyokat, főpapokat, szerintem tul pontos és igaznak látszik, ahhoz hogy kétségbe vonjuk. De mit mondanak rola a tudosok/régészek/torténészek? Nem tudok konkért oldalt ahol ilyesmirol lenne szo csak ezt a gyik-ot...

Kérem csak az irjon aki jártas a témában, és nem olyan aki csak annyit mond, hogy "igen" "nem"... Miért talált volna ki valaki egy ilyen személyt mint "Jézus", és hogy irhatta le ilyen pontosan és igaznak tűnőnek? Szerintem igaz és hiteles Jézus élete, nem egy kitalált személy.. De mit mond más, aki jártas a témában, esetleg ez a szakmaköre?

A Válaszoakt előre is koszonom!



2016. márc. 17. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
és konkértan?
2016. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Történetileg nem bizonyítható Jézus létezése, de ez nem zárja ki, hogy valóban létezett.


Az összehasonlító vallástudomány alapján ugyanakkor minimum gyanús, hogy számos meghatározó jellemzője előfordul korábbi mítoszokban is.

2016. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kovács Levente:


Mondasz olyan mitoszt, ami hasonlit Jézus torténetéhez?


Én kb utánajártam mindenk, és az egyetlen egy kozos jellemzo, az az, hogy kitaláltak olyan "isteneket" a mitoszokban akik szintén szuztol szulettek, és az unnepuk december 25...


De ez nem baj, hisz Jézus nem december 25.-én szuletett, hanem vagy korábban (osszel), vagy késobb (tavasszal), hisz ha jobban odafigyelsz akkor észreveszed, hogy a juhászok éjszaka kint vannak a pusztában, nos ez télen tuti nem fordul elo, mert megfagy a nyáj is meg ők is..


Amugy azért unnpelejuk Jézus szuletsést dec 25-kor, mert régen pogányok voltak az emberek, és csak akkor tudták elfogadni Jézust, ha valami szinten "kozos vonása" volt az ő isteneikkel, mert ők dec 25-kor unnepelték az ő istenuk (valami fonots isten) szulinapját, és ha ugy tudtéák, hogy Jézus is akkor szuletett rájohettek, hogy ez a Jézus egy fontos ember/Isten...


Vagy egy másik "kozos" jellemző az, hogy voltak Bor istenek a mitoszokban, és ez osszefugg Jézus azon csodájával amikor a mennyegzon a vizet borrá változtatja, de ez nem hasonloság, hanem tény... szoval a mitoszbeli istenek kitalácio, Jézus valos...

2016. márc. 18. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!