Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Le lehet cserélni a védőszente...

Le lehet cserélni a védőszentemet?

Figyelt kérdés
Most, 5 évvel a bérmálkozásom után érettebben tudnék dönteni. Akkor egy, a bérmakeresztapám nevét viselő középkori püspököt választottam, de én Kalkuttai Boldog (szeptembertől Szent) Terézt szeretném a védőszentemnek. Vele jobban azonosulok.

#szent #védőszent #bérmálkozás #bérmaszülő #Terez anya #bérmakeresztapa #téréz #boldog teréz #kalkuttai teréz #kalkuttai boldog teréz
2016. márc. 17. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

XD ne ilyen mechanikusan fogd fel ez teljesen idegen a kereszténységtől! Sőt azzal kifejezetten ellentétes "magikus gondolkodás" ráadásul a protestánsoknak is igaza lesz, hogy imádod a szenteket


amikor kiválasztod a bérmálkozáskor az adott szentet az olyan mintha mondjuk a szélesebb családodban lenne egy nagypapa akivel te nagyon tudsz azonosulni ezért őt példaképnek választod, és megkéred, hogy segítsen ebben abban, mondjuk ha ő anno súlyemelő volt akkor ajánljon be egy jó edzőnél, de te későb rájösz hogy a futás is egy király sport, ezért megkéred mondjuk nagyid egyik unokatesóját aki futó, hogy ezúttal ő ajáljon be egy edzőnél

2016. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tényleg idegen a kereszténységtől, de a katolikusság ilyen, már megszoktam. :(
2016. márc. 17. 21:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nem a katolikusság sem ilyen, a jogászos szemlélet és a skolasztika szélsőségei valóban jól legyalázták, de attól még a katolicizmusnak sem kell mechanikusnak és vonalzóval mértnek lennie, ez szemlélet, és nem dogmatika, a görögkatolikusok pl amenyire észrevettem jobbak ebben, nyilván az ortodoxiától örökölték
2016. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az én bérmakeresztapám eltűnt örökre a ceremónia után. Azt hiszem már nem is él. De egyébként sem láttam előtte soha.
2016. márc. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

A bérma-nevedet nem változtathatod meg, de nem is választhatnál ellenkező nemű bérma-védőszentet.


Először is, az összes létező szent a védőszented, a tied is, az enyém is, mindenkié is. Persze ezek közül csak néhányt tartunk számon.


Védőszented a keresztnevedet adó szent, és a bérmanevedet adó szent, de vannak, ahol a családoknak is van saját védőszentje.

Védőszentje van az egyházközségednek és a püspökségednek, az is a védőszented.

Van védőszentjük az egyes városoknak, településeknek, aki az összes lakónak a védőszentje.

Vannak családi állapot szerinti védőszentek, gyerekek, fiataloké, házasoké, szülőké, özvegyeké, öregeké.

Vannak védőszentjei a foglakozásoknak és a hobbiknak is.

A népeknek, országoknak is vannak védőszentjei.


Ezek alapján neked is van legalább 8-10 védőszented. És ezek mellé még annyit választhatsz, amennyit akarsz. Lehet Kalkuttai Teréz is a védőszented, nem kell ezért senkit "leselejtezned".

2016. márc. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem is tudtam, hogy ilyen védőszent választósdi van a katolikusoknál. Ez nagyon durva :D
2016. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
de jó, hogy ezt közölted, annyit segített a téma kitárgyalásán...
2016. márc. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én pedig úgy tudom, választhatok ellenkező nemű védőszentet bérmálkozáskor. Csak vidéken, falvakban hiszik úgy, hogy nem, ahogy az is szokás, hogy a bérmaszülő keresztnevével megegyező szentet kell választani.
2016. márc. 18. 10:18
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
Tök mindegy mit csinálsz. A katolikus vallás úgysem Jézus tanításaira épül. Bálvány imádó és pompa kedvelő. És ez a legkisebb baj. Egyébként nem vagyok keresztény. A magyarok igazi vallását tisztelem, nem ezt a ránk kényszerített álszentet.
2016. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

nem vagyok katolikus, de nem értek egyet az előzővel


ez a védőszent választás onnan ered, hogy az ókorban mikor megkereszteltek valakit kapott egy új nevet, valaki kösztiszteletben álló ősről, tehát szentről, nyilvá ezért van h illik azonos nemű szentet választani, hiszen mondhatni az lesz a neved ami az övé (persze sok országban teljesen átjárhatóak a nevek a nemek között)


terézanya neve is egy ilyen felvett név, egy szentről, eredetileg Anges

2016. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!