Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Le lehet cserélni a védőszente...

Le lehet cserélni a védőszentemet?

Figyelt kérdés
Most, 5 évvel a bérmálkozásom után érettebben tudnék dönteni. Akkor egy, a bérmakeresztapám nevét viselő középkori püspököt választottam, de én Kalkuttai Boldog (szeptembertől Szent) Terézt szeretném a védőszentemnek. Vele jobban azonosulok.

#szent #védőszent #bérmálkozás #bérmaszülő #Terez anya #bérmakeresztapa #téréz #boldog teréz #kalkuttai teréz #kalkuttai boldog teréz
2016. márc. 17. 21:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Én pedig úgy tudom, választhatok ellenkező nemű védőszentet bérmálkozáskor."


Én sem vagyok katolikus, de katolikus paptól olvastam, hogy nem. Valamelyik "lelkiatya válaszol" rovatban rákérdeztek, és a pap azt mondta, hogy csak azonos neműt lehet választani.


Eredetileg nem is volt külön bérmanév, mert a bérmálkozást rögtön a keresztelés alkalmával megejtették, ahogy a görögkatolikusoknál ma is így van.


Az arisztokráciában alakult ki az a szokás, hogy az újszülöttnek akár 6-8 keresztnevet is adtak, és ehhez kapcsolódott az, hogy a sokadik keresztnevek lehettek ellenkező nemű szentek nevei. (De ebből csak egyetlen volt a templomilag anyakönyvezett név, ami nem lehetett ellenkező nemű.)


A több keresztnév aztán később megjelent a szélesebb népességben, illetve kialakult a bérmanevek esetében is. Így jött az, hogy a több bérmaneved között lehet ellenkező nemű szenté is, de az elsődleges bérmaneved, amit anyakönyveznek, az nem lehet ellenkező neműé.

2016. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm pedig egy paptól azt hallotta, nem számít a szent neme. Mindegy, engem nem is érdekel, mit gondol erről egy-egy pap. Engem a hivatalos álláspont érdekel.
2016. márc. 18. 13:45
 13/17 anonim ***** válasza:

Bérmálkozáskor úgyis csak azonos nemű szentet választhatsz bérmaszentnek, szóval ha te fiú vagy, akkor innentől kezdve tárgytalan a kérdés. Egyébként bármelyik szentet tisztelheted, ők olyanok mint a példaképek. Ez nem így működik, hogy van egy bérmaszented és akkor csak vele azonosulhatsz. Sőt, jó az, hogy ha több ember példáját is követhetjük.


"Nem is tudtam, hogy ilyen védőszent választósdi van a katolikusoknál. Ez nagyon durva :D"

Neked nincs példaképed? Szomorú...

2016. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%
Igen, le lehet cserélni. Jézus Krisztussal cseréld le, és nem lesz szükséged senki más védelmére.
2016. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

számomra nem világos miért kell neked ennyire a "hivatalos álláspont" simán lehet, hogy nincs is!


Meg amúgy miért ne lehetne számodra kedves több szent is, én nem vagyok katolikus de mint példaképek kint van az asztalomon egy kis kép assisi ferencről és terézanyáról is

2016. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kzs ***** válasza:
0%

@ "#5"

Igazán nem akarlak megbántani, de amit írsz, annak vajmi kevés köze van a valósághoz.

A Biblia 1 (vagyis egy) védőszentet ismer el. A neve: Jézus.


Jézus az egyetlen közbenjáród, Ő az egyetlen védőszented.

A Zsidó-levél részletesen fejti ki, miért csak Jézus lehet az egyetlen védőszent, és más nem.


Jézus az Evangéliumban kizárólag saját magához inti az embereket: Jöjjetek énhozzám mindannyian, kik megfáradtatok és megterheltettetek...".

Őt erősíti meg az 1.Tim és a Zsidó-levél: kizárólag Jézus az, aki védőszented lehet.

Ebben a tudatban járj, és ezt kövesd. Őt kövesd.

2016. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Új védőszent kijelölése, majd Ctrl+X, ezután kijelölöd a régit, majd Ctrl+V.
2016. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!