Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten valóban nem enged...

Isten valóban nem enged senkit erején felül kísérteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tisztában vagyok vele, hogy volt már hasonló kérdés el is olvastam a válaszokat, és azt kellett tapasztalnom, hogy csakis félrebeszélések, körülírások, és kitérő válaszokat adtak az emberek a kérdésre, miszerint Isten miért engedi meg, hogy például valaki bántanában, szenvedésében öngyilkosságot kövessen el.


Szóval, ha kérhetem tiszta és egyenes válaszokat adjatok arra, hogy egy megtört, hajléktalanná váló ember, aki nem érezhette a szeretetet régóta, és a társadalom által megvetett emberré, "senkivé" vált, miért érdemli meg, azt hogy olyan gondolatokat, érzéseket kelljen átélnie ami arra sarkalja, hogy a saját halálát kívánja, és elvegye az életét?


Mint írtam is egyenes, nem Istent védő válaszokat kérek, mert azt már olvastam eleget, Isten megvédi majd magát ha megakarja. Üdv.


2016. márc. 24. 12:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Udv kedves kérdező. A Biblia erről biztosít minket: „hű az Isten, és nem hagy titeket azon felül kísérteni, amit el tudtok viselni, hanem a kísértéssel együtt a kivezető utat is elkészíti, hogy kitartóan tudjátok tűrni” (1Kor 10:13). Mire utal ez?


2 Ahhoz, hogy biztosan ne érjen minket nagyobb kísértés, mint amilyet el tudunk viselni, Jehovának mindent tudnia kell rólunk. Így azt is, milyen nehézségekkel küzdünk, milyen a természetünk, és mennyit vagyunk képesek elviselni. Valóban ilyen jól ismer bennünket? Igen. A Szentírás feltárja, hogy Jehova mindannyiunkat alaposan ismer. Tudja, hogyan éljük a mindennapjainkat, és milyen szokásaink vannak. Még a gondolatainkkal és a szívünk szándékaival is tisztában van. : Zsoltárok 139:1–6. [link]

2016. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

"Udv kedves kérdező. A Biblia erről biztosít minket: „hű az Isten, és nem hagy titeket azon felül kísérteni, amit el tudtok viselni, hanem a kísértéssel együtt a kivezető utat is elkészíti, hogy kitartóan tudjátok tűrni” (1Kor 10:13). Mire utal ez?


2 Ahhoz, hogy biztosan ne érjen minket nagyobb kísértés, mint amilyet el tudunk viselni, Jehovának mindent tudnia kell rólunk. Így azt is, milyen nehézségekkel küzdünk, milyen a természetünk, és mennyit vagyunk képesek elviselni. Valóban ilyen jól ismer bennünket? Igen. A Szentírás feltárja, hogy Jehova mindannyiunkat alaposan ismer. Tudja, hogyan éljük a mindennapjainkat, és milyen szokásaink vannak. Még a gondolatainkkal és a szívünk szándékaival is tisztában van. : Zsoltárok 139:1–6. [link]


Üdv, kifejezetten kértem hogy a kérdésre tiszta választ kérek, erre rögtön kaptam egy olyat ami több, mint beteljesíti a félrebeszélés definícióját.

2016. márc. 24. 13:22
 3/36 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekesen megfogalmazott kérdés, hatalmas kanyarokkal.

"miért érdemli meg, azt hogy olyan gondolatokat"


Tehát egy fontos: úgy gondolod, hogy a gondolat Istentől jön. Ez eddig jó. Minden gondolat onnan jön.


Amivel nem értek egyet:

az az, hogy nem "érdem szerint" kerül kiosztásra Istentől egy raktárból a gondolat, hanem ott keletkezik. A gondolkodó tudatában. Isten volt már itt nemecsek ernő, gonosz, pusztító, most raktáros? nem, na de majd megvédi magát, nem védem, majd Ő ...)

ja, hát emberré lett,hogy megmagyarázza, de hallra kínozták, annyira nem akarták a magyarázatot)


A gondolat lehet egy ihletett, teremtő gondolat (pl Bach zenéje) és mindenféle lehet, lehet egy pusztító romboló gondolat is (pl egy öngyi terroristáé) Hogy Bachnak miért a H-moll mise "jött" az ihletben és az öngyi merénylőnek miért az, hogy ártatlan embereket pusztítson??


no, hisz ez elég bonyolult, itt nincs hely és idő végigvinni. Isten küldöttei - minden vallásban - a gyilkosságot elítélik.


Egy fontos paradoxon feletti elmélkedés talán továbblépést hoz: Minden gyilkosság öngyilkosság és minden öngyilkosság gyilkosság (mást gyilkol az öngyiember, nem az "ént")


***********

„Ti mesternek hívtok – és nem kérdeztek engem.

Útnak neveztek – és nem jártok rajtam.

Világosságnak hívtok – és nem néztek reám.

Életnek neveztek – és nem kerestek engem.

Bölcsnek hívtok – és nem követtek engem.

Hatalmasnak neveztek – és nem kértek engem.

Irgalmasnak hívtok – és nem bíztok bennem.

Igazságnak neveztek – és nem féltek tőlem.

Ha egyszer örökre elvesztek – ne okoljatok engem!”


(A lübecki Krisztus-szobor felirata)

2016. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Mekkora a hite? Mert hit nélkül hadd ne Istent okoljuk már. Az említett ige pedig hívő emberekről szól, nem azokról, akiket messze nem érdekel Isten és a saját tetteik következményeit viselik éppen.
2016. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Ja, persze.

Ádámékat sem engedte, igaz?

Innen kezdve bukik az egész.

2016. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Ádáméknak csak nemet kellett volna mondani, nem túl nagy kísértés ez! Pláne úgy, hogy naponta együtt voltak Istennel. Úgyhogy ez nem jó példa.
2016. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Isten BÁRMITŐL meg tud óvni, ha Hozzá fordulunk segítségért, és BÍZUNK Benne, hogy Neki hatalma van megszabadítani és megóvni minket. És a fentebbi ige arról biztosít, hogy Isten semmi olyant nem enged meg szuverenitásából kifolyólag, amit egy ember, Hozzá fordulva, nem tudna megharcolni, győzelemmel meglépni.


De ahogyan az a Krisztus-szobor felirat megfogalmazza, amit egy előttem válaszoló írt, sokszor tényleg az van, hogy Istent vádoljuk olyasmikért, amikért mi magunk vagyunk a felelősek! Egyébként pedig, az öngyilkos gondolatok NEM ISTENTŐL JÖNNEK, hanem a sátántól! Miért Istenen kérjük számon? Harcolunk foggal-körömmel ezek ellen a gondolatok ellen, tudva, hogy honnan származnak? Ha nem, miért állítjuk be magunkat "áldozatként"?


Másrészt, Isten szabad akaratot adott a teremtményeinek, és ezt Ő tiszteletben is tartja. Ő nem bábukat teremtett, hanem szabad embereket, akiknek lehetőséget adott arra, hogy szabad döntésükből Hozzá forduljanak, Vele éljenek. Ha egy ember az öngyilkosságot választja, mert engedte magát az ördög áltat elhitetni és becsapni, akkor Isten - miután egy darabig próbálkozik megállítani az embert, aki ezt vagy meghallja vagy nem, mert esetleg már teljesen "süketté" tette magát szellemileg - ezt "tiszteletben fogja tartani", bármennyire is fáj Neki amit ez az ember tenni készül, mert Ő nem fog senkire ráerőltetni semmi olyant, amit az nem akar, és nem fog senkit erőszakkal átsegíteni egy ilyen kísértésen, ha az elutasít minden segítséget Tőle és lázad Ellene!


(Noha lehet, hogy elég szigorúra sikerült a válaszom, de mindezt úgy írtam, mint aki megjárta ezt a mélységet, és Isten segítségével kijött belőle! De nem ölbe-tett kézzel... hanem komoly "szellemi hadakozással", és idő is kellett hozzá :( Kedves Kérdező, Isten Téged is nagyon szeret, és ha valóban megtört a szíved, akkor bátorsággal és bizalommal fordulhatsz Hozzá, mert Ő hatalmasan meg tud segíteni! Isten áldjon!)

2016. márc. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

"csak nemet kellett volna mondani, nem túl nagy kísértés ez"

Sajnos a hívők többsége fel van mentve gondolkodásból.


Elég sokat tárgyaltuk már ezt: NEM TUDTÁK a jó és a rossz közti különbségeket. Fogalmuk se volt, hogy mit csinálnak: egyszerűen követték az első, náluk okosabb lényt.

Isten persze gondosan eltűnt közben. Nehogy véletlenül tanácsot vagy védelmet kelljen adnia...


Igazából az egész az isten és az ördög egyetértésével zajlott - az ember csak a balek volt benne.

2016. márc. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"Isten BÁRMITŐL meg tud óvni, ha Hozzá fordulunk segítségért, és BÍZUNK Benne, hogy Neki hatalma van megszabadítani és megóvni minket. És a fentebbi ige arról biztosít, hogy Isten semmi olyant nem enged meg szuverenitásából kifolyólag, amit egy ember, Hozzá fordulva, nem tudna megharcolni, győzelemmel meglépni.


De ahogyan az a Krisztus-szobor felirat megfogalmazza, amit egy előttem válaszoló írt, sokszor tényleg az van, hogy Istent vádoljuk olyasmikért, amikért mi magunk vagyunk a felelősek! Egyébként pedig, az öngyilkos gondolatok NEM ISTENTŐL JÖNNEK, hanem a sátántól! Miért Istenen kérjük számon? Harcolunk foggal-körömmel ezek ellen a gondolatok ellen, tudva, hogy honnan származnak? Ha nem, miért állítjuk be magunkat "áldozatként"?


Másrészt, Isten szabad akaratot adott a teremtményeinek, és ezt Ő tiszteletben is tartja. Ő nem bábukat teremtett, hanem szabad embereket, akiknek lehetőséget adott arra, hogy szabad döntésükből Hozzá forduljanak, Vele éljenek. Ha egy ember az öngyilkosságot választja, mert engedte magát az ördög áltat elhitetni és becsapni, akkor Isten - miután egy darabig próbálkozik megállítani az embert, aki ezt vagy meghallja vagy nem, mert esetleg már teljesen "süketté" tette magát szellemileg - ezt "tiszteletben fogja tartani", bármennyire is fáj Neki amit ez az ember tenni készül, mert Ő nem fog senkire ráerőltetni semmi olyant, amit az nem akar, és nem fog senkit erőszakkal átsegíteni egy ilyen kísértésen, ha az elutasít minden segítséget Tőle és lázad Ellene!


(Noha lehet, hogy elég szigorúra sikerült a válaszom, de mindezt úgy írtam, mint aki megjárta ezt a mélységet, és Isten segítségével kijött belőle! De nem ölbe-tett kézzel... hanem komoly "szellemi hadakozással", és idő is kellett hozzá :( Kedves Kérdező, Isten Téged is nagyon szeret, és ha valóban megtört a szíved, akkor bátorsággal és bizalommal fordulhatsz Hozzá, mert Ő hatalmasan meg tud segíteni! Isten áldjon!)"


Amikor keresztény gyermek voltak, akkor ezekkel a gyenge dogmákkal próbáltam az ateista gyerekeket meggyőzni, ugye belátod, hogy ezek nagyon gyenge érvek? Sajnos meséld el annak a hajléktalan bácsinak, akivel ma is találkoztam és a buszállomáson évek óta nem mosott ruhában, a szemétből kiszedett száraz morzsákat ette, és élettől megfosztván az emberektől megvetvén kint alszik télen a -10, -20 fokban. Meséljétek el ezeknek az embereknek, hogy azért kell szenvedniük mert Isten aki annyira jó, azért mert nem hisznek benne, ilyen sorsot hagy nekik a "Sátán" karmaiban. :D


Komolyan sírnom kell amikor elolvasom ezeket a templomban betanított dogmatikus tanokat, amik tapasztalaton nem, csak emberi nézeteken alapszik.

2016. márc. 24. 16:15
 10/36 anonim ***** válasza:
hát sírjál - sok tapasztalat van a beírások mögött - például hogy a hajléktalan bácsival hogy csesztek ki az emberek és hogy próbálják mindezt Isten nyakába varrni, magukat meg közben istenségnek feltüntetni.
2016. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!