Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Oké. Jó kell kajálni, de ezen...

Oké. Jó kell kajálni, de ezen felül valóban feleslegesek például a fehérje porok vagy más kiegészítő féleségek? Szerintem nagyon is hasznosak, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre.

Figyelt kérdés
Naturál testépítés alatt értésétek persze. :)

2014. nov. 25. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha megvan a napi bevitel szilárd kajából is, akkor ugyanúgy fejlődsz. De egyszerűbb edzés után egy shaket legurítani én azt mondom. Ami fontos: multivitamin, ízületvédő, omega3.

Szálkásításnál pedig segít a BCAA, glutamin az izmok megőrzésében. Pont naturálnál fontos ez, hiszen nem véd meg heti 0,5-1g tesztó.

2014. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A shake edzések után pultnál megvéve helyben sokkal drágább, mintha vennél egy fehérjeport.

Sztem jobban megéri megvenni 4-5-ért és azt nyomni, nem? :)


ja és kreatin monohidrát 4 ever :D

2014. nov. 25. 18:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Megkönnyíti a dolgodat kajálás szempontjábol,és olcsobb is.
2014. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy a pultnál vegyél proteint. :-)
2014. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
jójó csak nekem hirtelen az jutott eszembe :D
2014. nov. 25. 18:56
 6/14 Tyler913 ***** válasza:
Én nem vonom kétségbe,hogy valamilyen szinten hasznosak. Ha bazi gazdag lennék,és nem számítana a pénz,én is több kiegészítőt használnék. Én az ár-érték arányt vonom kétségbe. A vitamint kivéve nem nagyon van olyan kiegészítő, ami megérné az árát (talán a kreatin jut még eszembe).
2014. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Pedig olcsóbban kijössz, ha veszel proteint, szóval nem jól gondolod Tyler. Myprotein 5kg 18 ezer. Számold ki, hogy az 4 kg fehérje ennyiért. Húsban meg van 100g-ban 20g fehérje. Tehát fehérjegrammokra számold ki az árat és láthatod, hogy nem drágább a protein port megvenni.:)

Egyébként meg ha drága is lenne, akkor is ez a hobbim, amire szeretek költeni. Miért gond, ha valaki vesz ilyet? A horgász vesz egy új orsót, egy barkácsoló vesz még egy fúrót, stb. Szeretünk költeni a hobbinkra. Pláne ha van is lóvém, akkor nem értem mi a gond ezzel. :)

2014. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, és ha a Mypró magyar szinten is olcsó, képzeld el, hogy valamelyik észak/nyugat-európai országban élsz 2-3-4szeres húsárakkal. Akkor aztán pláne megéri.
2014. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tyler913 ***** válasza:

Igen,abban az esetben,ha feltételezzük,hogy a vízben elkevert proteinpor ugyanúgy felszívódik és ugyanúgy hasznosul,mint a szilárd fehérjeforrás. Márpedig ezzel kapcsolatban határozott kétségeim vannak,ahogy írtam is már többször itt. Én úgy gondolom,hogy a proteinturmixnak csak elenyésző része fog hasznosulni. Épp ezért írtam,hogy luxus. Ha nem számítana a pénz,nem érdekelne,hogy mondjuk egy 40 g-os turmixból csak 5 g fehérje fog hasznosulni,mert az is valami. De most úgy gondolom,hogy pocséklás.


Amiben nem vagyok még biztos,az a "szilárdított" formában fogyasztott proteinpor. Most ezzel kísérletezem,megpróbálom nem folyékony formában,hanem szilárd ételhez keverve fogyasztani. Meglátjuk,milyenek lesznek az eredmények.


Sandorzsolt,ha ez a hobbid,és nem gond rá költeni,akkor vegyél csak bármit. Nekem is volt olyan korszakom,amikor az USA-ban éltem és minden sz.rt kipróbáltam,szedtem vagy hatféle tápkieget egyszerre,miért ne alapon. Ma már azt a pénzt másra költeném...De nem vagyunk egyformák :)

A kérdés viszont arra vonatkozott,hogy feleslegesek-e a tápkiegek,vagy hasznosak? Erre írtam,hogy nem mondanám őket feleslegesnek,de ár-érték arányban a legtöbbjük gyenge. Főleg,ha nem csak az "alap" kiegekről beszélünk (vitamin,fehérjepor,tömegnövelő) beszélünk,hanem az extra dolgokról (NO-fokozó,HMB,stb.). Ott már tényleg több tízezret rákölthetsz olyan cuccokra,amik minimálisan (se) adnak hozzá a fejlődéshez. Aki az erre költött pénzre úgy tekint,hogy ez a hobbi része,mint a horgászcucc,aztán vagy van kapás,vagy nincs,azzal semmi gond. De ha valaki csak arra költene,ami ténylegesen megéri,annak én nem javaslom a vitaminon túl más tápkieg megvételét.

2014. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy minden szart meg kell venni. De elhiheted, hogy ez nekem nem pillanatnyi életszakasz, hogy költök rá. Én 29 éve edzem és már a 80-as években is kezdőként már erre költöttem. Vettem a sportrobi nevezetű fehérjét, majd később a delta proteint. Ezeket nem is ismerik már.:-)

Ja és azt még nem tudom, hogy honnan veszed, hogy nem szívódik fel egy tejsavóprotein. Pont hogy a leggyorsabb, legjobban hasznosuló. 20-30 perc alatt már a véráramban van. Ezért is jó edzés után és reggel is.

Napközben jobb a szilárd kaja, mert egyenletes aminosav-szintet ad. Ennyi. De nyilván ezzel sem értesz egyet, de mindegy én azért leírtam, mert mások is olvashatják, nem árt egy kis vita. :-)

2014. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!