Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hittan órán a fogamzásgátlásró...

Hittan órán a fogamzásgátlásról volt szó, azt mondta a Tanár Úr, hogy a termékenység nem betegség, ami ellen gyógyszert kéne beszedni vagy bármilyen úton meg kéne azt akadályozni. Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Engem kissé megbotránkoztat. Értem én, hogy keresztényként a szexnek csak házasság után kéne szóba jönnie, de szerintem még akkor se biztos, hogy úgy érezzük készen állunk egy gyermek megszületésére.

2016. márc. 24. 14:41
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy akkor az óvszerről mi a véleménye. Lehet hogy az esemény utáni tablettákra gondolt, amik a megtermékenyült magzatot "hajtják ki".
2016. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Erről is volt szó. Azt mondta az óvszerrel való védekezés kisebb bűn, mint a fogamzásgátló tabletta szedése. Számomra egyszerűen érthetetlen, hogy lehet a védekezést bűnnek nevezni.
2016. márc. 24. 15:09
 3/55 anonim ***** válasza:
63%

nem szeretem az ilyen elvakult, múltban élő embereket.

de ha már ilyen véleményen van, akkor legalább lenne ésszerű és ellenezné az összes védekezési módot..mert csak egyet kiragadni és utálni szerintem elég hülye dolog.

a másik,hogy én nem akarok 8-10 gyereket köszönöm szépen. valamivel védekezni kell..

nekem a vallásos(szintén elvakult) szomszédom azt mondta, hogy be kéne tiltani az összes védekezési módot :D

ja mert nincs elég ember így is a földön.. meg hányan vannak akik a semmire vállalnak gyereket.. én inkább támogatnám a védekezést és még olcsóbban bocsátanám a rendelkezésre.

2016. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
38%
A fogamzásgátló tabletta meg társai a már megtermékenyített petesejtet pusztítják el, ami a keresztén hit szerint már "embernek" számít Isten előtt, és így ez gyilkosságnak számít, tehát BŰN.
2016. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:

# 4


[link]


A működésnél le van írva hogy nem feltétlenül a beágyazódást gátolja a megtermékenyített petesejtnél. Más módon is hathat.

2016. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
42%

Létezik az elég jól bevált naptár módszer. A Tanár Úrnak mi lehet a véleménye róla?

A naptár módszer pl. nem drasztikus beavatkozás - nem petesejt szintű ember-gyilkolás -, hanem a nem kívánt terhesség elkerülése: akkor éled a házas életet, amikor fogamzás nagy valósínűséggel nem következik be. Ha a Tanár Úr ezt is ellenzi, akkor a Tanár Úr magát a gondolkodást ellenzi, az életed normális módon való szabályozását ellenzi. És magát a normális életet is ellenzi, mert végső soron rád akarja kényszeríteni, hogy fogadd el, hogy házaséletet élni kizárólag gyermeknemzés céljából megengedett.

Durva!

2016. márc. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 Sunshinedoll ***** válasza:
78%
A NAptár módszer lóf-szt sem ér pl a fertőzésekkel vagy komolyabb nemi betegségekkel szemben. Abszolút hülyeségnek találom az ilyesmit. Ok, az ember legyen vallásos, mit bánom én, de azért a fiatalokat a felelősségteljes szex felé kellene terelni, az pedig, hogy ilyenekkel etetik őket, hogy az óvszer bűnös dolog abszolút nem segít senki, mert ez csak a nemi betegségek terjedéséhez meg a nem kívánt terhességekhez (ne adj isten abortuszokhoz) fog vezetni. Szóval a tanár úr nem okos.
2016. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező!

Szerintem tanulj meg egy új szót: valláskárosult.

Ez a tanár úr (ha betartja, amit mond) - és ez leszel te is, ha ezt elhiszed neki.


Ezen kívül mondd meg a tanár úrnak, hogy ha Isten tényleg ennyire jó szándékú lenne, akkor valóban fölösleges lenne a fogamzásgátlás. Akkor ugyanis lehetne imádkozni azért, hogy pl. 5 év múlva szülessen meg az első gyerek - pont, mire elvégzitek az egyetemet, és minden megvan már hozzá.

Ugye 18 évesen összeházasodnátok, és onnan kezdve élhettek nemi életet - de a gyerek még nagyon rosszul jönne.


Na: EBBEN biztos lehetsz, hogy ez az ima nem fog teljesülni soha. A te kötelességed pedig 8-10 gyereket fölnevelni, mind jó katolikusnak persze, akik maguk is 8-10 gyereket nevelnek.


Vagy marad az önmegtartóztatás, és 4 évvel a házasság után jöhet az első szex.

Ha biztosra akarsz menni.

2016. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
59%

# 5


"A működésnél le van írva hogy nem feltétlenül a beágyazódást gátolja a megtermékenyített petesejtnél. Más módon is hathat."


Pontosan ez alapján különbözteti meg a fogamzásgátló módszereket a szexuális morálteológia.


Amely a már megtermékenyített petesejtet pusztítja el, az már emberi élet kioltásának számít.


Ami magát a megtermékenyülést akadályozza meg (bármilyen módon), az nem számít emberi élet kioltásának.

2016. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszer 100%, hogy semmi ilyet sem csinál.

Nagyon sok keresztény mégsem fogadja el.


A tabletták viszont szinte mind kombináltak. Azért 99%, és nem csak 85% a hatásfoka.

2016. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!