Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent neked az Úr Vacsorája?

KZitus kérdése:

Mit jelent neked az Úr Vacsorája?

Figyelt kérdés
Figyelembe véve az 1Kor.11 fejezetét

2016. márc. 24. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sia Zitus!


Nos nekem Jezus testet es veret a kenyer es bor alatt.

Ezzel az Ur maga taplal minket eljoveteleig.

"Mikor tehát egybegyűltök egyazon helyre, nincs úrvacsorájával való élés:"


Tehat az hogy ne vegyunk urvacsorat mikor a templomban urvacsorat osztanak es mar konfirmaltunk is bizony nem helyes...


"Mert aki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét."


Tehat a kenyer es a bor az Ur teste amit nem becsulunk akkor ha meltatlanul veszuk magunkhoz...

Ez akkor lehetseges ha bunben vagyunk es urvacsorazunk...ezert kell meggyonni a bunt.


Na persze mindez ez csak a biblia szerint van igy...

2016. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia Zitus!


Nekem biztos nem azt jelenti mint neked.

Te elutasítod én meg elfogadom Jézus meghívását.

Ami meg a Korintusi fejeztet illet olvasd csak végig pl a Károliból és akkor ott megtudhatod, hogy miért is írta Pál azokat a figyelmeztető szavakat.

-Én már nem igazán akarok a Jehova Tanúival vitatkozni mert reménytelen esetek vagytok, és ezt minden rosszindulatú szándék nélkül mondom. Egyszerűen bármit is írjon az ember, ha az nem támogatja vagy igazolja az Őrtorony tanítását az lepattan rólatok...akkor meg minek!?

Csak abban reménykedem, hogy egyszer eljön az a nap számodra is amikor ráébredsz, hogy milyen sok évet elpazaroltál azért, hogy elnyerd egy szervezet "simogatását" miközben minden egyes megtagadásoddal részt vettél Jézus kínzásában.

-Találd meg Zitus te magad a választ a kérésedre mert közelebb van hozzád mint azt te gondolnád.

2016. márc. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 1-es, hogy őszintén elmondtad neked mit jelent.


A 2-es csak nem bírt az ösztönével, és újból a kérdés helyett csak személyeskedett, de remélem mások is az első válaszolóhoz hasonlóan elmondják még, számunkra mit jelent.


Ha csak a magam válasza érdekelne, nem írtam volna ki a kérdést.

De milliókat foglakozztat ez a kérdés mostanábaan. Kit miért?

2016. márc. 25. 11:55
 4/16 anonim ***** válasza:

Személyeskedés lenne kedves Zitus?

Pedig nem az hidd el, hanem csak felebaráti szeretetből fakadó jó tanács.

-Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet a kritikát végre elfogadni annak ami, egy annyi büszkeség csak kell, hogy legyen bennetek, hogy végre ne támadásnak vegyetek minden egyes mondatot ami az Őrtorony ellen szól. Igen Zitus jól olvasod!-az Őrtorony ellen és nem a személyed ellen!

-Ha tényleg rosszindulatú támadást akarnák indítani ellened akkor hidd el, hogy azt nem tennéd zsebre;-de én nem ezt akarom mint ahogy sokan mások sem, csak egyszerűen az ember valahogy ki kell fejezze magát ha valami olyant tapasztal ami embertársát becsapja, kihasználja és visszaél őszinte hitével, mert veletek pontosan ez történik!-és ha komolyan vennéd szavaimat akkor belátnád, hogy nem i állok annyira távol a valóságtól.

-De te tudod Zitus;-én újra csak annyit tudok mondani, hogy reménykedem tiszta szívemből, hogy egy napon ráébredsz te is, hogy tulajdonképpen kit is szolgálsz és akkor minden "megvilágosodik" előtted a szó valódi értelmében és akkor majd meglátod, hogy mekkora de mekkora sötétségben voltál az őrtorony árnyékában.

Bárcsak így lenne!

2016. márc. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Zitus! Ezt a blogbejegyzést én írtam, teljesen fedi a véleményemet az úrvacsoráról, és emlitettem benne az általad felhozott 1 kor 11-et is. Nem másolnám be, csak hivatkozok rá, ha nem gond:


[link]

2016. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4-es : ha ez neked jó tanács, akkor olyan vagy mint Elifáz és Bildád a Jób történetében:-)

Majd én is imádkozom érted:-)

2016. márc. 25. 19:02
 7/16 A kérdező kommentje:

" csak egyszerűen az ember valahogy ki kell fejezze magát ha valami olyant tapasztal ami embertársát becsapja, kihasználja és visszaél őszinte hitével" - te tényleg nagy bajban vagy, ha ilyen gondolataid támadnak attól a kérdéstől, hogy "Mit jelent neked az Úr Vacsorája?"


De nem kell fölizgatnod magadat, egyszerűen hagyd ki a kérdést, hidd el nem ér annyit, hogy ilyen lelkiállapotba kerülj. A rosszindulat pedik főleg árt a Példabeszédek tanácsa szerint.

Elnézésedet kérem, ha a kérdésemmel felizgattalak:-(

2016. márc. 25. 19:07
 8/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm kedves Zitus az imát, az mindig jól jön!

Látod!-a cinizmusodtól eltekintve nem vagy Te rossz ember, és remélem, hogy nem csak magadnak akartál tetszelegni hanem valóban elmondtál értem egy imát;-de ha mégsem akkor bizony baj van mert neked kell ma reggel a tükörbe nézned.

-Ami meg a lelkiállapotomat illeti :)-nos azzal nincs gond ezt elhiheted!-de ha mégsem hiszed el akkor azzal sincs gond mert ez semmit nem változtat azon ami van!

De mindenképpen én mégegyszer megköszönöm az imát.

Köszönöm!

2016. márc. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
"olyan vagy mint Elifáz és Bildád a Jób történetében.."-tán nem ítélkezel Zitus!?? :)
2016. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért emelted ki a kérdést? :(

Ez is beleszámít a térítési időbe? :(

2016. márc. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!