Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a vacsorája? (9,5...

Mi legyen a vacsorája? (9,5 hónapos) Ötletek? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig reggel és este tápszert kapott a kislányom. Kb 3-4 napja egész egyszerűen nem hajlandó megenni a tápszert. Talán a 240ml-ből 30-40 ha lecsúszik. Ellöki magától sír nem kell.

A kérdésem az lenne, hogy akkor mit adjak neki vacsira?


Így néz ki az étrendünk:

Reggel 7kor Tápszer kb 280-290 ml

10 óra fele gyümölcs + keksz

13-13.30 fele főzelék hol bébiétel 190gramm hol pedig amit én főzők. Változó

16-16.30 fele tejpép vagy gabona, babapuding, babadesszert ez is változó mikor mit.

Este 7 fél 8 fele eddig ugye a tápszer volt 240ml


Napközben vannak nasik. Pl babapiskóta, alma, körte.


Most, hogy nem eszi meg a tápszert én főzeléket adtam neki úgy, hogy össze turmixoltam neki amit épp főztem (párolt zöldség + csirke) és tettem hozzá tápszert.

Mi lehet adni? Jó a főzelék vacsorára is? Vagy tejpépet? Az nem túl cukros így estére? Gyümölcsöt nem szeretnék és olvastam itt egy két helyen ,hogy vajas kenyeret kapnak meg felvágottat?! Én nem adtam neki ilyesmit... Ezt kéne?


Bocsánat, hogy hosszú lett!! Várom a tanácsaitokat.

Még annyi zárójelben ,hogy jön a foga és mostanában nem is eszik annyit mint szokott.



2015. okt. 4. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
9hónapos ikreink vannak, egyik sem eszi már meg a tápszert. Nálunk az uzsi joghurt, krémtúró, túrókrém, túróhab, változó, meg ne unják, 19.00 tejpép. Napközben falatoznak a mi ételeinkből is, a vajas kenyeret, fonott kalácsot nagyon szeretik, de annyit nem esznek belőle, hogy jól lakjanak. Így végigalusszák az éjszakát, és nőnek rendesen.
2015. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ilyenkor már felesleges tápszerezni

az összeturmixolt cucchoz minek teszel még tápszert is? főleg, ha csirke, ami laktató amúgy is.


az enyém a krumplipürét ette látástól vakulásig, a vajas kenyér is jó (héj nélkül), simán elnyammogja

2015. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért tettem hozzá tápszert mert a csirke száraz, Így jó krémes állaga lett és nem darabos, fullasztó. Olyan mintha ugye tejet tettem volna hozzá az íze is jobb mintha vizet adtam volna.


Úgy tudom 1 éves korig kellene tápszer reggel és este?!

2015. okt. 4. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan azt adtam vacsorára amit délben is evett. Tejpépeket nem adtam, mert cukros dolgot nem adok csak tízóraira meg/vagy uzsonnára. Ez így bevált mert a főzelék eléggé laktató.
2015. okt. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!