Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma van nagypéntek. Baj ha...

Ma van nagypéntek. Baj ha mosok? Gyermekeim vannak. Nem tudom máskor megoldani. Ők ehetnek húst?

Figyelt kérdés
2016. márc. 25. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Ha Istennek kedves dolgot akarsz tenni, az önkínzás helyett inkább a gyerekeiddel foglalkozol vagy mások kínjait csillapítod.
2016. márc. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Az ember fia ura a nagypénteknek is.
2016. márc. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
65%

Én sose voltam babonás. Ha meg kell valamit csinálni, akkor meg kell, ha ki kell mosni, akkor kimosol.

Soha nem értettem ezt az együnk lencsét, mert újév van (én meg nem szeretem), meg együnk húst, ne együnk húst, csak mert ez meg az van. Utálom a halászlevet, ezért nem eszem karácsonykor sem.

Tök mindegy, ha böjt van, egyetek azt, amit megkívántok.

2016. márc. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


A katolikus egyház előírása szerint a hústilalom 14 éves kortól érvényes, a háromszori étkezés 18 éves kortól talán 65 éves korig, de pl. cukorbetegekre nem vonatkozik. De persze semmi baja nem lesz a gyerekeknek, ha ma épp spenótot esznek tükörtojással, ahogy ez bármelyik másik nap is előfordulhat.


Természetesen moshatsz ma, mert amúgy ez ugyanolyan nap, mint a másik. Éppen az a lényeg, hogy nem az a jó, ha beülünk a sarokba, és szuttyogunk magunkban, hanem ugyanúgy csináljuk a munkánkat, mint máskor.


Sőt, ha úgy jön ki, vasárnap is moshatsz nyugodtan. A legtöbben úgy érezzük, hogy jobban meg tudjuk szentelni az Úr napját, ha máskorra időzítjük a mosást, de attól még nem katasztrófa, ha nem sikerül. Ezek a dolgok huszadrangú kérdésnek számítanak ahhoz képest, mint hogy kedvesek vagyunk embertársainkkal, nem keverjük a szart a hátuk mögött, türelmesek vagyunk, nem ítélkezünk másokon stb. Ezek sokkal fontosabbak, mint a formális dolgok.

2016. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Azelőtt is minden munkkát lehetett végezni kivéve a földmunkákat.
2016. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:
15%

Szia


A kérdésed kapcsán jutott eszembe, mennyire igaza volt Krisztusnak, amikor azt mondta: " és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket.” János 8:32

A Biblia igazsága megszabaddít az ehez hasonló aggódó kérdésektől, és a lelkiismeretfúrdalástól miattuk:-)

2016. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!