Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyet lehet ezzel az idézettel...

Egyet lehet ezzel az idézettel érteni valamilyen formában?

Figyelt kérdés

A vallás olyan mint a pénisz.


- Nem baj ha valakinek van.

- Nem is baj ha büszke vagy rá.

- DE ne vedd elő nyilvánosan és kezd el lóbálni

- NE akart lenyomni a mások torkán, se nyíltan, se burkoltan.



2016. márc. 25. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez az idézet eredetileg nem a vallásról, hanem az ateizmusról szól:


Az ateizmus olyan mint a pénisz.

- Nem baj ha valakinek van.

- Nem is baj ha büszke vagy rá.

- DE ne vedd elő nyilvánosan és kezd el lóbálni

- NE akart lenyomni a mások torkán, se nyíltan, se burkoltan.

2016. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Picinykét otromba, picinyként ízléstelen, picinyként sántít, de alapvetően érthető és elfogadható a párhuzam.


Az első pont az, ami a "lovon fordítva ülés" klasszikus esete.( És akkor most tekintsünk is el példából áradó a hímsovinizmustól!)

Pénisztől beszélve egyértelmű, hogy a példa alanyai csak férfiak lehetnek. Ebből a szempontból ez első kijelentés tartalmilag nem csak a leírtat jelenti, hanem mögöttes tartalomként ott van az is, hogy az sem baj, ha nincs. Pedig de, az komoly baj, ha egy férfinak ( betegség, sérülés, születési rendellenesség miatt) nincs pénisze.


A negyedik pont pedig figyelmen kívül hagyva a többség általelfogadott és kedvelt orális szex lehetőségét.

2016. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen nem, mivel teljességgel magyartalan és értelmetlen az olyan mondat, minthogy "Józsinak vallása van.", "Józsi nyilvánosan elővette a vallását."
2016. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az első rávilágított, hogy ez a post a "lőjünk tarkón minden radikálist" tipikus esete, az a fajta ateizmus ami nem "felszabadítani" akar(bár azt hiszi) hanem a saját zászlói alatt egyesíteni mindent, pontosan olyan mint azok a vallási szélsőségek ai ellen fellép, kb úgy lehetne egy mondatban leírnia meghirdetett eszméit, hogy "jajj emberek annyi mindenen vesztek össze, azt akarjátok, hogy mindenki legyen olyan mint ti, hagyjátok a fenébe ezt a sok különbséget, és legyetek mint olyanok mint én!"


még szabadon értelmezve alapvetően nem is tartanám gáznak csak tudom ,hogy kik és miért írták (láttam már korábban is), szerintem igenis joga van mindenkinek nyíltan megélni a vallását, amég ezzel nem bánt senkit és a "nekem nem tetszik, hogy kereszt van a nyakadban" az nem bántás


szerintem jól van az ahogy most van, hogy karácsonykor van karácsonyfa előtte pár nappal meg méretes menora a blaha lujza téren, és aki meg ateista annak meg nem kell egyik ünnepet sem tartania


és szerintem nyugodtan tanítsák a vallásos családok a gyerekeiket a vallásos értésekre, az ateisták emg az ateizmusra, és az emberek nyugodtan próbálják meggyőzni egymást a saját nézetük helyességéről ,amég ebben nincs erőszak, vagy ne, de akkor tiltsanak be minden politikai kampányt, reklámot, ne mondják a gyerknek hogy tisztelje a szüleit és a tanárait (mert ugye mi jogon neveljük a gyereket ilyen autoriter rendszerek tisztelésére mint az iskola)

2016. márc. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezzel az idézettel egyetlen apró probléma van csupán: a vallás mindig is közösségi esemény volt.
2016. márc. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1-esnek:


Ez nagyon tetszett! :)

2016. márc. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!