Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan jött létre?

Isten hogyan jött létre?

Figyelt kérdés

Én igazából nem tudom, hogy hiszek-e Istenben vagy sem, mert sok kérdés van a fejemben.

Ugyebár Isten teremtette az univerzumot, tehát az univerzum egy adott ponttól létezik, amit a tudomány az ősrobbanással magyaráz. De a kérdés, hogy ez előtt mi is volt? Isten mit csinált előtte? Ő is létrejött valahogy?



2016. márc. 25. 22:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Van olyan neve: Örökkévaló. Aminek kezdete van, annak vége is van. Isten a kezdet maga, nincs kezdete:

Nem teremtmény, hanem Teremtő. Nem egy létező, hanem a Lét.

2016. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

először is ez hogy "a tudomány" mármint így "nagybetűs tudomány" mármint "a tudomány mostan aszongya" szóval ilyen nem létezik


folytassuk materialista síkon, az ősrobbanás előtt mi volt? Mert elvielg az anyag az energia a tér és az idő "a tudomány szerint" mindig is létezett csak egy pontban (és ez engem egyre inkáb az ógörög filozófiára emlékeztet, hiába ez "a tudomány" elvileg éppen)


de hogy válaszoljunk a kérdéseidre, és mindenre ami abból következik ,hogy "miért pont most jött létre az idő" ami eleve hülye kérdés, hisz előtte nem is volt, egyszerűen annyi a válasz ,hogy nem tudjuk, és ha lehetőségünk lenne megtudni valószínűleg nem értenénk mert egyszerűen véges az agykapacitásunk, ahogy a legzseniálisabb hangya sem fogja tudni megérteni a modern fizikát mi sem fogunk ilyen dolgokat megérteni


egyébként ha a zsidó/keresztény/iszlám Istenre gondolsz akkor mind a három vallás egyet ért abban, hogy Ő "kezdet nélküli" tehát sehogy nem "jött létre"

2016. márc. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Ezekre a kérdésekre a Biblia nem ad választ (mivel a Biblia "üzenete" szempontjából lényegtelen). Tudománynak ezen szegmense pedig fejletlen, mivel érthető módon nehezen kutatható terület.


(Szent) Ágoston azt mondta erre a kérdésre, hogy az időt is maga Isten teremtette, tehát nincs olyan hogy mi volt "előtte". Nem is mondott szerintem akkora butaságot, mivel az időt önmagától lezajló atomi folyamatokként nézzük, akkor ha nincs anyag, nincs tér, nincs idő sem, mivel a világot 4d-s formában ismerjük.

2016. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%

Jajj, de sok buta! Nemhogy a tudományhoz nem értetek, de még a filozófiához sem!

Ha nem értetek a tudományhoz, inkább ne is hivatkozzatok rá!

2016. márc. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
A Biblia nem úgy magyarázza a világ keletkezését, mint a fizika. A fizika a tudomány része, a Biblia egészen más. A teremtéstörténet, csakúgy mint a Biblia egy ókori nép kultúráját és történetét meséli el. A teremtéstörténet egyfajta reflexió arra, hogy a világ nem öröktől fogva létezik, tehát valamikor vége is lesz (nem véletlenül a Jelenések könyvével zár a Biblia - igaz, az jóval az Ószövetség keletkezése után lett része a kánonnak). A teremtéstörténetet nem lehet tudományos alapon vizsgálni. A lényeg az, hogy az a kultúra, amiben keletkezett a történet, hitt benne. A Biblia az emberi létezésről mond nagyon sok mindent, nem véletlen, hogy a teremtés csúcsa maga az ember (Isten az utolsó napon teremtette). Isten létezését tehát nem lehet ilyen módon vizsgálni. Ő a Biblia értelmezése szerint egyfajta időtlenségben van: létezett a teremtés előtt, és létezik az utolsó ítélet után is. Hogy mit csinált a teremtés előtt, arról nem ír a Biblia, és azért nem, mert maga a teremtés a lényeges, amikor is létrejött minden.
2016. márc. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

ezek szerint a filologia nem tudomány? fákjás vasvillás filologusokat látok közeledni :P


egyébként annyira jó, hogy kicsit eufemizálva, hozzá teszi ,hogy "hülyék vagytok mind" és semmi egyebet...

2016. márc. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
és ahelyett, hogy pótolná az érdemi válasz adást, vagy bevallaná ,hogy "így éjfélhez közeledve szeretem magam humán-értelmiséginek tettetni" lepontoz XD
2016. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Roland G. ***** válasza:
81%

Isten öröktől fogva és mindörökké létezik.Ő egy időn kívüli lény,az örökkévalóság pedig nem végtelen hosszú idő,hanem egy olyan létezési forma,ahol nincs sem múlt,sem jele sem jövő.Ahol Isten létezik,ott nincs sem idő,sem tér.Mi emberek pedig térben és időben tudunk gondolkodni,ezért az ilyen jellegű kérdéseknél ellentmondásba ütközik az elménk és nehezen megválaszolhatóak.

Istennek az a neve,hogy VAGYOK.

"És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok." 2.Mózes 3:14

A héber szó ilyesmit fejez ki:voltam is,vagyok is,leszek is.Aquinói Tamás ezt mondta:"Isten az önmagában alapozódó lét"Olyan létező Isten,akinek nincs arra szüksége,hogy őt valaki teremtse,vagy valahonnan származzon,mert ő maga a létezés.


Szeretném idézni Dr.Ruff Tibort (Teológus,filozófus és a zsidó vallástudományok doktora)ezzel kapcsolatban:"Mózes 2. könyvében Isten Mózesnek így nyilatkoztatja ki önmagát és nevét: „Vagyok, aki vagyok (Ehje áser ehje). Ezt mondd Izrael fiainak: a Vagyok (Ehje) küldött engem hozzátok (…) Jahve (Leszek-voltam)… küldött engem hozzátok. Ez az én nevem örökké, és ez az én emlékezetem nemzedékről nemzedékre.” (3:14–15) Nyelvtanilag a Jahve istennév egy lefordíthatatlan szójáték a héber létigével, amely annak egyszerre jövő, múlt és jelen idejét is kifejezi, ezért szokták Örökkévalónak is fordítani, s ezt adja vissza a Jelenések könyve így: „aki volt, aki van, s aki eljövendő”. Az Ehje (Vagyok) ugyanennek a létigének a folyamatos egyes szám első személyű alakja. A Biblia Istenének fogalmába tehát lényegileg beletartozik a létezése. Ha olyan istenről beszélünk, amelyről gondolható az, hogy nincs, az nem a Biblia Istene, hanem valami más isten vagy istenfogalom. A Biblia Istenével kapcsolatban azt állítani, hogy nincs, fogalmi önellentmondás, hiszen Ő – hogy úgy mondjuk – maga a létezés, a Van. Róla azt mondani, hogy nem létezik, éppen olyan képtelenség, mint ha azt mondanánk, hogy a létezés nem létezik. Aki ilyet állít Istenről, annak a saját istenfogalma ellentmondásos, vagyis hibásan gondolkodik Istenről, nem a valódi Istenről beszél, hanem csak a fejében lévő irreális fantomkép ellen hadakozik. Azaz balgatag."

2016. márc. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Sehogy, mindig volt, és tilos feszegetni a kérdést is - mondják sokan a hívők.


De ha pl. az Ősrobbanásra hivatkozol, akkor máris megkérdezik, na, és mi volt előtte, semmi?


Egyébként miért nem lehetett volna a "semmi" a létezés kezdete előtt? Csak mert nem tudjuk elképzelni?


És az örökkévalóságot el lehet képzelni? Azt sem.


Ám az ősrobbanásra vannak ma már objektív megfigyelések, amik alátámasztani látszanak azt. Istenben meg vagy lehet hinni - vagy nem.


Mennyivel hihetőbb, hogy van egy isten, aki örökké létezett és ő teremtette a világot, minthogy a semmiből keletkezett valamikor az idők kezdetén? Semmivel.

2016. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
Isten mindig is létezett, nem volt kezdete és nem lesz vége. Ezt nagyon nehéz megérteni, kb. olyan lehet ez, mint amikor megnézel egy gyűrűt és próbálod megkeresni a kezdetét és végét, ugye nincs neki olyan?
2016. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!