Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A cigányok vallásosak, vagy...

A cigányok vallásosak, vagy csak babonásak?

Figyelt kérdés
2016. márc. 28. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Van pár millió cigány a világon. Valaki egyik, valaki másik, valaki minkettő, valaki egyik sem.
2016. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Papi Gonzales ***** válasza:
50%
hát a kettő tulajdonképpen ugyanaz...
2016. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok, németek, franciák, stb... vallásosak vagy csak babonásak?

Nyilván ezt így nem lehet megmondani. A cigányok között is vannak olyanok, akik babonások, de vannak vallásosok is.

2016. márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Valóban nem lehet így általánosítani. Akiket én ismerek, kapcsolatban vagyok, azok mélyen istenfélők, és alázatosak. Ez akkor is igaz, ha szerintük olyan dolgokra kényszerülnek, ami "Isten ellenes", mint a lopás. Azt gondolják, Isten megbocsátja nekik, mert látja a helyzetüket.

Ez az én személyes tapasztalatom. De ez nem általános.

2016. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én élek ott két fajta cigány közösség van, olyannyira különböznek még nyelvileg is, hogy szinte egyáltalán nem tartják egymással a kapcsolatot.


Az egyik közösség az a fajta akik nem igazán szeretnek kétkezű munkából megélni hanem mindent megtesznek, hogy minél könnyebben juthassanak pénzhez meg sok más mindennapi dolgokhoz.

Nos ezeknek a cigányokat nem igazán lehet templom közelébe látni csak ha a persely pénzre teszik rá a szemüket.

Ezeknek a cigányoknak az asszonyaik és az öregeik okkultizmussal, mágiával foglalkoznak, kártya jóslás, kávéból babból olvasás, on öntés, csinálmányok, átkok stb stb van elég trükkjük és bizony az emberek sajnos felkeresik őket elég gyakran.


A másik fajta cigányok hívők és szinte az egész közösségük az Adventista egyházhoz keresztelkedett be. Ezek a cigányok szeretnek dolgozni, csatornákat, üstöket, bográcsokat meg mindent ami lemezből készül elég olcsó pénzért meg lehet náluk rendelni.

Én még rosszat nem hallottam róluk, sőt még nálam is voltak javítani ezt azt és nem panaszkodhatok se a munkájuk se a viselkedésük miatt.


-Szóval nincs olyan erdő amelyben ne lenne száraz fa, ez érvényes minden nemzetre, lehet, hogy a cigányoknál több a "száraz fa" mint más nemzetnél de nem lehet azt mondani, hogy minden cigány bűnöző mert ez nem igaz.

2016. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bábóúnásák ,dicsák!
2016. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. márc. 29. 10:52
 8/10 anonim válasza:
71%
Egyik se. Csak lopnak.
2016. márc. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gráner andrás ***** válasza:
60%
Ugyan olyan emberek mint mindenki más! Vannak világnézeteik, vallásuk és saját népszokásuk! Semmivel nem másabbak mint mindenki más! Összetartozásuk viszont jobb mint más nemzeteké! Elsősorban a saját fajtájának hisz, idegen fajokat kételkedve fogad! Ha a saját közegéből mondja valaki, hogy az jobb és nem más fajokból, akkor azt előbb elfogadja, a többit kételkedve fogadja el. Ezért nem jutnak velük a legtöbb esetben egyetértésre. Mert kételkedőbbek, de ugyanakkor ha valakit befogadnak sajátjuknak tekintik, ha nem bántja meg őket! Vendégszeretőbb és összetartóbb mint az aki Magyarnak vallja magát! TENGERPICI 2016.04.03
2016. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös, nagyon szépen megfogalmaztad, leírtad - I. osztályú válasz, nagyon tetszik! :-) nyomtam is rá egy zöldet
2016. ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!