Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Hit Gyülekezet...

Mit gondoltok a Hit Gyülekezetéről?

Figyelt kérdés

Tudjátok én nézem nézem a Vidám Vasárnapot, látom, hogy milyen csodálattal nézik a hívei Németh Sándort.


És különben pedig(szerintem) olyan marhaságokat beszél, hogy az már szinte fáj. És ennek ellenére mennyien oda vannak érte.


2016. márc. 28. 16:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
20%

Véleményem szerint Németh Sándor el is hiszi ,amiket mondd -hittel kapcsolatosan- ,de ezek folytán szándékosan "úgy tereli a nyájt" ,hogy olyan tiltásokat hozzon a számukra (mármint a hívők számára) ,hogy minél inkább elvágják a semmit nem tudó hívők és a külvilág közötti "cérnát".

No ,meg hát a pénz...

2016. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy egy romboló szekta.

Vagy valaki szerint ez normális?

https://www.youtube.com/watch?v=Z1U6b4QcrK8

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


A hitgyüliről bővebben itt:

[link]

2016. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Azt a 300 oldalas szöveget nem fogom elolvasni. Az emberek meg elég furcsán viselkednek az előadásain, mintha megszállta őket volna valami és össze vissza ugrálnak.


zsidó lehet és illuminati az az egy biztos

2016. márc. 28. 18:34
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Németh S. előadásain viselkednek így, hanem sok másik keresztény összejövetelen is.

Ez a hitről szól. Nem Németh "indította el" a kereszténységet..

2016. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
(3. voltam)
2016. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

# 13


Zsidónak nem zsidó. Csak cionista.


Hogy illuminátus, az biztos, mert csak ott tanítják meg a démonok irányítását:

https://www.youtube.com/watch?v=8P9TOHiBH4g

Egyszer egy kundalini jógi elment a hitgyülibe és azt mondta, hogy ők már évek óta ezt ugyanezt csinálják.

Amit a Hit Gyülekezetében és egyéb pünkösdi-karizmatikus kisszektákban folyik "szent szellemmel való betöltekezés" vagy "toronto blessing" név alatt az nem más mint egy magas szintű szabadkőműves démonok által irányított sátáni megszállása.


[link]


Bízok benne, hogy Urunk segíteni fog a szekta karmai közé került testvéreinknek, hogy időben észbe kapjanak és kifussonak abból az okkult sátánista démonimádó szektából.

Az Úr segítsen rajtuk!

2016. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
78%
Előző, a ti uratok tehetetlen Jézus Krisztussal szemben. Legalább annyira, mint te a magyar nyelv szabályaival szemben.
2016. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Az én Uram nem más mint a Biblia Istene. A Mindenható Atya.


A ti uratok pedig nem más mint egy halandó ember.

2016. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%

Vitatom az állításodat. A Biblia Istene azt jelentette ki János apostolon keresztül, hogy "Mindaz, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, Istentől született; és mindaz, aki szereti a szülőt, azt is szereti, aki attól született." (1Jn 5,1)Én hiszem, hogy Jézus a Krisztus, azaz Istentől születtem. Németh Sándor is hiszi, hogy Jézus a Krisztus, azaz ő is Istentől született. Ha te is hiszed ugyanezt, akkor atyafiak vagyunk, azaz testvérek. Ha Istentől születtünk, akkor a szívünkbe töltetett Isten szeretete a Szent Szellem által(Rm 5,5), és képesek vagyunk Isten szeretetével szeretni másokat, különösen a testvéreinket. Ha ezzel a szeretettel viszont szeretjük Istent, akkor - János szerint - mindazokat is szeretjük, akik Istentől születtek, azaz egymást is. Erről ismerhető meg - számunkra is -, hogy Istentől születtünk. János szerint nem ismerte meg Istent az, aki nem szereti az ő atyjafiát(1Jn 3,10).


Megteheted, hogy egy huszárvágással megoldod ezt a problémát azzal, hogy azt mondod, hogy én, és általában a Hit Gyülekezete tagsága nem Istentől születtünk - szerinted -, ergo nem vonatkozik erre az esetre János megállapítása. Persze, ezzel ellent mondasz a Bibliának, ahol azt mondja, hogy "mindaz, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus Istentől született". De mondjuk, nem vagyunk testvérek. Akkor pedig automatikusan az első helyre lép az az alapelv, hogy "szeresd az ellenségedet". A szeretetnek vannak fokozatai. De minimum elvárható egy az ellenségeit szerető embertől, hogy ne járjon fórumról fórumra, hogy az ellenségét, akit állítólag szeret, befeketítse mások előtt, és olyan dolgokat állítson róla, amiről maga sincs meggyőződve, csupán zsigerből tudja, hogy úgy van.


Ha a te urad valóban a Biblia Istene lenne, akkor valahol a fentebb vázolt folyamatok valamelyik fázisában lennél, legalábbis törekednél arra, hogy ezeket felvedd a hívő életed palettájára, az oda nem illőket pedig kidobd a kukába.

2016. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, te most ironizálni próbálsz?


Vicces, hogy pont az ellenségeink szeretetét hoztad fel példának:

[link]

[link]


Vajon a politikai gyűlöletkampányokat szervező Hit Gyülekezete mennyire szereti az ellenségeit?

2016. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!