Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Turifer (ministráns) a vasárna...

Turifer (ministráns) a vasárnapi miséken?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a ti templomaitokban van e turifer (füstölő és tömjénező ministráns) a vasárnapi minséken. Egy képzésen mondták, hogy szokott lenni. Ekkor én megkérdeztem a plébános urat, erre ő azt válaszolta, hogy döntsem el én. Én pedig nem tudom, hogy mint ministráns vezető, ha úgydöntök, hogy legyen turifer, akkor a hívek mit fognak szólni... stb.... stb....

#vallás #templom #füstölés #római katolikus #plébános #tömjén #ministránsok #turifer #mionistráns vezető
2016. márc. 29. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy érdekes színt visz a szertartásba, próbáljátok ki, aztán majd a visszajelzések alapján tartsátok meg, ritkítsátok esetleg hagyjátok el
2016. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a görög rítushoz vagyok szokva, ott mindig kötelezően van tömjénezés. Meg van a rendje, hogy mikor tömjénez a pap, mikor a diakónus. Ha jól tudom, a korábbi római liturgiában is kötelező volt a tömjénezés.


A tömjén felszálló füstje az Istenhez felszálló imákat jelképezi, a tömjén illata pedig az Egyházra leszálló Szentlelket jeleníti meg.


Ugyanakkor sajnos sokan idegenkednek a tömjéntől, és azt mondják, hogy allergiásak a tömjénfüstre. Ezt azért nehéz elhinni, mert érdekes módon görögkatolikusoknál, ortodoxoknál senki sem allergiás rá :)

2016. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen... Van akinek nincs ínnyére a tömjén és rögtön allergiás rá... A római katolikus miséken a mi templomunkban csak ünnepekkor volt tömjén, azért is lesz nehéz az átállás...
2016. márc. 30. 14:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én is ministráns vezető vagyok! :D

nekünk az ilyen dolgokkal kapcsolatban az Atya dönt, nálunk nincs minden vasárnap füst, csak az ünnepekkor

minden vasárnapi szentmisén való jelenléte az én véleményem szerint azért nem jó döntés, mert sok idős ( legalábbis nálunk) köhögni kezd tőle ( főleg a téli alkalmakkor, amikor nincs lehetőség a hideg miatt szellőztetésre)

2016. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én megértem a kérdező helyzetét, nem ortodox felekezetű haverjaim akik megnéznek egy ortodox szertartást gyakran rinyálnak h füst van :D


próbáljátok ki, esetleg kérd meg az atyát h a homiliában röviden ismertesse a tömjénezés lényegét is

2016. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy frászt jelképezi a tömjén az imádságot. A tömjén méreg és rákkeltő hatású. A görögkatolikusok meg az ortodoxok a középkorban élnek hogy használják. A tömjéntol leszel rákos meg koronavírus és mivel büdös a szaga allergiát okos. Meg hogy a füstje a Szentlelket ábrázolja.....egy frászt!
2021. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A korábbi római liturghia piganyvokt és az isteneknek tomjeneztek. Úgyhogy görögkatolikus felelő, évvel el is árultak hogy a vallásos és az ortodox vallás tomjenezese a Sátánon alapul és nem a Biblián.

Drága, a Bibliában te sehol se találsz arra utalást hogy tömjéneznek kell, ezt csak valaki kitalálta és a többi csinálja hogy le ne szóljon róla.

2021. júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!