Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Be kell-e merítkezni újra, ha...

Be kell-e merítkezni újra, ha bűnt követtünk el?

Figyelt kérdés

Egy keresztény embernek, aki már megtért és bemerítkezett, de ujra eltért Istentől, annak szükséges újra bemerítkezni, vagy elég a bűnökből való megtérés?

A vízbe való bemerítkezés tulajdonképpen a bűnök lemosása. Szóval ilyen értelemben ezt minden eltérés után meg kéne tenni?



2016. márc. 30. 14:44
 1/7 Kiss Éva Judit ***** válasza:
49%

Egy kérdéssel kezdem Hozzád, ha megengeded: Mit kért Jézus a tanítványaitól? (Máté 28:19,20)"19

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, 20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"

Ha megfigyelted, itt szó sincs arról, hogy lemosta volna a bűnt vagy bármit a keresztelkedés.

Akkor valójában miért is kell keresztelkedni? (ez a második kérdésem.

Meghatározás: A „keresztel” szóval fordított ba·ptiʹzein görög szó jelentése ’bemerít, bemárt’ (Liddell és Scott: A Greek-English Lexicon). A vízben való megkeresztelkedés külsőleges jelképe annak, hogy a keresztelkedő személy teljesen, fenntartás és feltétel nélkül átadta magát Jézus Krisztuson keresztül (Jahve) Isten akaratának cselekvésére. A Szentírás beszámol egyebek között János keresztségéről, a szent szellemmel, illetve a tűzzel való keresztségről is.

Tehát a keresztelkedés egy szolgálatra szövetség, melyet Istennel kötsz. Ha bűnt követsz el, akkor ezt a szövetséget szeged meg :-( Ha nem teszed az akaratát, azaz nem követed Jézust - aki szolgálni jött a földre -, akkor azon kell elgondolkodni, hogy valóban Isten szolgája vagyok-e? Általában ugyanis a szolga nem mondja meg az Urának, hogy mit szeretne tenni, és mit nem, hanem alázatosan végrehajtja.

Sajnos a szolga szó manapság nagyon rossz értelmű lett (szándékosan!), pedig elgondolkodtató, hogy azok a rabszolgák, akik inkább maradtak rabszolgák, és nem akartak felszabídást, azok ezt vajon miért tették? Feltehetőleg igen jól ment a soruk! Volt hova lehajtani a fejüket, volt ruhájuk, élelmük, családjuk, sőt pénzük is. Szabadságot is kaptak. A mai modernkori rabszolgatartást meg úgy éli meg az ember, hogy dolgozom én látástól vakulásig, csak legyen sok-sok sok pénzem. Amiből pedig sosem elég :-( még több munka még töb és mégtöbb, majd egyszer v kétszer nyaralás. :-) Vicces!

2016. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj, akkor mindenkinek naponta újra kéne keresztelkednie... Ilyesmit nem ír a Biblia.
2016. márc. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell. A bemerítkezés jelképes cselekedetére egyébként az embernek van szüksége, és nem Istennek (Rm. 6:1-7).


Az Úr Jézus Krisztus a lábmosás jelképes szertartását hagyta ránk, és az úrvacsorát (Lásd. János evangéliuma 13. fejezet).


Üdv. Péter

2016. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Roland G. ***** válasza:
100%

Nem kell!

Ha egy keresztény bűnt követ el akkor ez a teendő:"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól".


1.János 1:9

2016. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha bünbe esel miért is mossná le a víz a bünődet? Érted, mert attól még fen áll a bün ismétlése is.:)
2016. márc. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. A bűnt meg kell bánni, nem szükséges minden ilyen után kimutatni, hogy megtért a bűneiből valaki, mivel megtérés csak egyszer van.
2016. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bűneidet megbánod és ezt követően érdemesen veszel az úrvacsorából, megemlékezve Krisztus engesztelő áldozatáról és saját vele kötött szövetségedről, akkor ezzel megújítod a kereszteléskor kötött szövetségedet és tiszta leszel.
2016. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!