Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyire várnátok el a...

Ti mennyire várnátok el a mostohanagyszülőktől, hogy egyformán költsenek/bánjanak a gyerekekkel? Hibát követtünk el?

Figyelt kérdés

Két fiam van. Egyikőjük idén veszi el a menyasszonyát, akinek már van egy kisfia. 2,5 éve vannak együtt. A gyerekkel nincs semmi probléma, úgy gondolom mindig nyitottak voltunk felé. A másik fiamnak most született meg a kislánya, természetesen amit tudtunk segítettünk pénzzel is. Nemrég volt a névnapja a picikének, próbáltunk újra hasznos dolgot venni, ez 50ezret jelentett. A leendő menyem kisfiának most volt a szülinapja, kérdeztük mit szeretne. Mondott egy dolgot, 8ezer forintba került. Mivel ezt kérte ezt kapta. Erre lett egy kisebb botrány, hogy még egy 10est sem vagyunk hajlandóak rá áldozni (bár ha már itt tartunk vittünk egy nagyon szép tortát, ami 7ezer volt, így már azért 15, de nem azért írtam, hogy hánytorgassam, csak az állítása megcáfolása miatt)

Igaza volt szerintetek? Erre oda kell figyelni? De nyilván a picike sem fog mindig ennyiért kapni egy névnapra. A másik dolog, hogy az esküvőbe is sok pénzt fektettünk mi is, szóval nem értem miért jön elő ezzel a különbségtétellel, és miért mondja a fiamnak is.

Tényleg nincs gondunk a kisfiúval, bár lehetne szorosabb a viszony. De tavaly például le akartunk magunkkal a Balatonra, mert jött pár gyerek is a barátainkkal, de akkor pont az anyja nem engedte, mondván nincs idegenekhez=hozzánk szokva (9 éves volt akkor egyébként) Szóval nem tudom mit tehetnénk, hogy kicsit jobban magunkénak érezzük, azonkívül hogy elfogadtuk, és aranyos, kedves gyereknek tartjuk


2013. ápr. 22. 14:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még édestestvéreknél sem kell tartani azt,hogy egyforma értékben.

Kinek mire van szüksége,mit szeretne.

(öcsém és köztem van 10 év,sosem volt baj abból,hogy én nagyobbként értékesebb dolgokat kaptam,ő kis értékű játékot,majd amikor már nagyobb lett,ő kapott értékesebb dolgokat,én csak jelképeset)

2013. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Értem mit mondasz, igaz nálunk nem nagyszülőkről van szó, de pl anyukám sem egyformán vásárolt nekem és húgomnak. Nekünk teljesen mindegy volt hogy mennyibe kerül az ajándékunk, mindig azt kaptuk amit szerettünk volna. Teszem azt, én kértem egy 3500 forintos sálat a húgom megy egy 8000 ezer forintos táskát akkor abból nem volt sértődés hogy melyik volt a drágább.


Szerintem nincs mit mondanod, ha valóban egyformán bántok az unokákkal és mindkét fiadat egyformán támogatod akkor nincs joguk a sértődöst játszaniuk. Azt sem értem hogy hova a felháborodásuk ha a kicsi megkapta az ajándékot+tortát is, igaz hogy nem drágábbat, de ők ezt kérték. Nagyon hálátlan embereknek tűnnek akik versengeni probálnak.

2013. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt vettétek, amit kért. Jobb lett volna, ha vesztek valamit 15000-ért mondjuk, aztán a gyerek rá sem néz? Ebben most szerintem nem volt igazuk. Én nem érzem úgy, hogy különbséget tettetek volna a gyerekek között. A picike sem fog mindig 50000-ért ajándékot kapni, nem?

Szerintem üljetek le, és beszéljétek meg velük, mert ebből komoly családi viszály is lehet, ha nem tisztázzátok. Persze nem vádaskodva, támadó hangnemben, csak, hogy tisztázni szeretnétek.

2013. ápr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele... Mégis miért tekintenéd teljesen sajátodnak, ha a nő nem merik elengedni veletek Balatonra 9 évesen? Az értékes ajándék kéne, de kapcsolatot már ne tarts a gyerekkel? Szerintem amúgy is természetes, hogy az újszülöttnek több pénzt adtatok, hiszen egy baba születése hirtelen nagy kiadással, egy csomó új bababútor beszerzésével jár, biztos nagyobb szükségük volt rá.
2013. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
Mostanában itt mindenki igen elfogadó lett, de én személy szerint biztos nem tudnám és NEM IS AKARNÁM ugyanúgy szeretni és kezelni az unokámat és a mostoha unokámat. Szerintem nem normális dolog. Nem mondom, hogy utálni kellene, de a saját unoka felé kellene billennie a mérlegnek.
2013. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen rendben van így. A mostohaapám mindig vett nekem ajándékot, de a lányának jóval drágábbat (pl. lakást :) ), anyukám meg nekem. Soha fel sem merült bennem hogy ez probléma lenne... Volt igazi apám, ahogy a húgomnak is anyja, azért mert a szüleink összeházasodtak még nem lettek az új anyánk és apánk.

Én 10 éves voltam és ezt felfogtam, úgyhogy biztos hogy a mostohaunoka is megérti.

2013. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól csináltátok, azért egy nagyszülő általában a baba születésére, nagyobb dolgokat vesz, mint az egyik szülinapjára.

Egyszerűen csak mennyet beakart állítani rossz anyósnak, és most talált egy indokot. Én leülnék vele erről beszélgetni, mert ez csak gyűlni fog mindkettőtökben.

2013. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj ,nem követtél el hibát.Dicséretes dolognak tartom ahogy viselkedsz,és beszélsz a kisfiúról.
2013. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tehetsz arról, hogy az a valami amit kért 8 ezer volt. Inkább azt vedd meg neki amit kér. Egyébként mutasd meg a menyednek ezt a kérdést, meg a fiadnak is. Nem értem minek kell ennyire pénzközpontúnak lenni....
2013. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Felháborító a menyed hozzáállása. Van annak a gyereknek saját apja, és saját nagyszülői, követelőzzön ott. Teljesen természetes, hogy a véreteket jobban szeretitek, mint egy készen kapott idegent. Ahelyett, hogy örülne, hogy elfogadtátok, és próbáljátok hasonlóan kezelni a saját unokátokkal, még követelőzik... Szégyellje magát!
2013. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!