Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hinduizmus hogy maradt fenn...

A hinduizmus hogy maradt fenn ilyen sokáig?

Figyelt kérdés
Más többistenhívő vallások mint az ókori egyiptomi, görög, római, perzsa stb, már nem élő, senki nem hisz ezekben, de a hindu vallás megmaradt. 3 ezer éve létezik, de csak indiában.

2016. márc. 31. 12:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy minek teszel fel olyan kérdést, amire nem vagy hajlandó választ elfogadni.


Maximum csak Indiában található meg demográfiailag ilyen magas százalékban.

Itt van, ott meg nincs. Ez hülyeség.

Igazából a hinduizmus nem is követhető nyomon. Mert ez a vallás egybefonódott a hétköznapi élettel. Maga az élet a tan. Gondolkodásmód..

Rengeteg többistenhitű vallás maradt fenn a mai napig.

Igazából a Földön élő emberek legnagyobb része, szart se tud a világon létező vallásokról.

Vannak vallások, amelyek csak egy bizonyos nemzet, vagy földrajzi helyhez kötötten létezik, de akár több ezer éve. És még csak a létezéséről sem tudunk itt Európában. NEM a hívők száma határozza meg egy vallás létezését, és bukását.


Szerintem a hinduizmus egy gyönyörű vallás.

És ha addig nem pusztul el az emberiség egésze, akkor lehetetlennek tartom, hogy a hinduizmus leáldozna az elkövetkezendő 1000 évben.

2016. ápr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!