Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mormon könyvéről nem tudom...

A Mormon könyvéről nem tudom elhinni hogy igaz lenne. Én Nefi, Én Nefi, most erre a lemezre írom. A Biblában sehol nem írja le senki, hogy mire ír!? Hiszed?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 7. 14:51
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as válaszoló hetet-havat összehord, nyilván valamilyen konteo-s oldalon, vagy valamelyik egyház hitvédelmi honlapján tájékozódott.


Nem ártana, ha állításait a Mormon Könyvéből származó idézetekkel is alá tudná támasztani!

2016. ápr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Egyetértek 11-es ! Más mormonos kérdésnél már leírta a 7-es hogy ő püspök...Elég beírni a kereséshez,hogy mormon és ott a Levente neve majdnem mindegyiknél.
2016. ápr. 8. 16:53
 13/36 A kérdező kommentje:
Álítólag Joseph Smith halála után (gyilkoság) visszavonta a 3-tanú,hogy látták a cuccost...Ez a Mormon könyve római hetesel jelölt oldalán van.Mármint az említett három tanú neve.De nincsen áthúzva,hogy hát berezeltünk a Joseph halála után.Szerintem Smith és az a 3-ember hozta össze a könyvet.
2016. ápr. 8. 17:00
 14/36 A kérdező kommentje:
Kicsi nyomozni kezdtem tegnap. :-) Még a saját egyházu egyik elnöke aki az egyház érdekeit védte az is kétségbe vonta a mormon könyvét.Gyakorlatilag a mormon könyve az alap,és ehez hozzá építettek egy egész könyvtárat.És persze mindenki szerény :-) Joseph Smith szerényen Arany Bi liának nevete a saját plagizált könyvét...Ahonnan az ihletet vették az a King James Version Biblia,és egy akkoribban felkapott könyv elveszett tekercsek vagy valami ilyesmi a címe...Miután Joseph elhunyt kicsit változtattak.Azért az érdekes hogy a mester poligámiában éldegélt szerényen 30 asszonnyal,de most a könyvük függelékében bűnnek tekintik azt amiben a mester élt :-) Hát igen ilyen a próféták szerény élete.És aztán jöttek az elnökök akik szintén próféták...Legalábbis szerintük..Miért is lennnek egyszerű átlag emberek...A mormon könyvén kívül a másik két könyvbe ahogyan neten beleolvastam már értelmesebbnek tűnnek.De azokis szigorúan szentírások mert szerintük az ő egyházukon keresztül Isten beszél hozzánk a mai napig :-) Kemény mi ? :-)
2016. ápr. 8. 17:21
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen érdektelen, hogy a MK tanúi láttak-e valami cuccost vagy nem láttak, mert abból, hogy valaki mutat néhány ősi tárgyat, régészeti leletet, vagy bármit még nem következik, hogy Isten prófétája lenne.


Viszont fordítva is igaz, attól, hogy csak lelki szemeikkel láttak tárgyakat (álmodták, képzelték, skizofrének voltak) még nem következik, hogy ne lehetnének Isten prófétái. Ezékiel is "látott" gyanús dolgokat, meg a jelenéseket író János is, ami alapján ma nyilván kórházi ellátásban részesülnének, mégsem kételkedünk prófétaságukban.


Egyébként a Wikipédia szerint a mormon könyve tanúi halálukig kitartottak tanúvallomásuk mellett, annak ellenére, hogy a mormonoktól kiléptek, a prófétával összekülönböztek.


[link]


[link]


[link]

2016. ápr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Megnéztem a 19.feleség című filmet is tegnap.A Filmben szereplő emberek mind volt LDS tagok...De ez az egyház szerint az FLDS ben megyen a poligámia a mai napig.Az az érdekes hogy az Elderek speciális fehérneműben vannak,és mi aztán szentek vagyunk ,de az FLDS nél meg úgy van sz ipsének tizenakárhány asszonya hogy még a mormon könyvét sem olvasta el.Ez egy ilyen baszos vallás :D Remélem látod majd Levike ! ;-) Baszost írtam jól látod ! Te hazug !
2016. ápr. 8. 17:31
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem tudom miért lennék én hazug.


1. Én sohasem állítottam olyat, hogy a mormonoknál ne lett volna poligámia. Hiszen pont ennek a megszüntetéséről szól a szentírásaink között található 1. hivatalos nyilatkozat:

[link]


A poligámia az ószövetségi időkben is megengedett volt és a visszaállítás idején is, más időszakokban pedig tiltott, ahogyan most is. Más dolgokkal is van így.


A FLDS tagjai most is gyakorolják a poligámiát, mert nem fogadták el az első hivatalos nyilatkozatot, de nem is tartoznak a mi egyházunkhoz.


2. Mi valóban hiszünk a folyamatos kinyilatkoztatásban ezt sem tagadtam soha. Mindenki (nemcsak az egyháztagok) kaphat kinyilatkoztatást Istentől. Ha a próféták és apostolok olyan kinyilatkoztatást kapnak amely az egész egyháznak vagy az egész világnak szól, akkor abból szentírás is lehet bármikor természetesen. Én nem is értem, hogy gondolhatják azt más keresztények, hogy az örökkévaló Isten, aki 5000 éven keresztül mindig folyamatosan szólt a szolgáihoz, most ezt valamiért végleg abbahagyta és ezzel a Biblia lapjai lezárultak. Természetesnek tartom, hogyha Isten Él, akkor szól is hozzánk.


Ha kérdezni akarsz valamit kérdezd meg nyíltan és ha tudok, akkor válaszolok rá.

Ha viszont olyasmit akarsz megkérdezni amit nem szeretnél nyilvánosságra hozni, akkor írj privátot, arra is válaszolok, ha tudok.


Üdvözlettel:

Levente

2016. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Levente: Azért neveztelek hazugnak,mert az állítod,hogy a mormon könyve igaz.Nefi Jeruzsálemből 3-nap alatt ment el a Vöros tengerhez.Ez képtelenség.És ezt te is tudod !És az első oldalon arról írsz,hogy hagyjunk ilyen folgokat figyelmen kívül.Ha most komolyan így tennénk akkor teljesen felesleges olvasnunk is.És ezt úgy hívják,hogy tév tanítás !
2016. ápr. 8. 18:12
 19/36 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!


Én azt állítottam (saját hitem és bizonyságom alapján), hogy a Mormon Könyve igaz szentírás. Ezt fenntartom most is. A Biblia is igaz szentírás.


Nekem soha nem jutott eszembe, egyetlen pillanatra sem (sem keresztelkedésem előtt, sem az után) azzal foglalkozni, hogy létezett-e a valóságban egy Nefi nevű személy és az hol élt, vagy honnan hová ment. Én a Mormon Könyvét mindig szentírásként olvastam, és szentírásként értelmeztem, ahogyan Joseph Smith próféta történetét is.


Nem tudom, hogy létezett-e egyáltalán Nefi nevű ember; és bár általában kíváncsi ember vagyok, ez a kérdés olyan nagyon nem is foglalkoztat. Ha létezett hát létezett, ha nem létezett hát nem létezett. Teljesen lényegtelen a Mormon Könyve mint szentírás szempontjából, hogy a benne leírt történeteknek van-e valamiféle történelmi magja, vagy nincs. Néha van, néha nincs. Az sem érdekel, hogy a Jézus által elmesélt irgalmas szamaritánus történetének szereplői éltek-e valaha is, és jártak-e egyáltalán a Jeruzsálemből Jerikóba vezető úton. De attól, hogy esetleg a történet egyetlen szereplője sem létezett soha, még nem fogom azt mondani, hogy tehát akkor Jézus hazudott.


Sőt ha jobban belegondolunk még annak sincs egyértelmű történeti bizonyítéka, hogy Betlehemben vagy Názáretben valaha is született volna, élt volna egy Jézus nevű ember és az történt volna vele amit az evangéliumok leírnak.


Vannak történészek, akik szerint Jézus nem létezett, mint történelmi személy:

[link]


Sőt maguk az evangéliumok egymással is ellentétes dolgokat állítanak bizonyos dolgokról Jézus életével kapcsolatban. Mózes, Ábrahám, vagy Noé történetiségéről inkább ne is beszéljük!


Az egyetlen szereplő akinek a létezésére egyértelmű történeti bizonyíték van az Joseph Smith próféta, de ettől nem lesz ő sem hitelesebb sem kevésbé hiteles, mint elődei, vagy akár Jézus Krisztus.


Gondolom Te hívő ember vagy és szentírásként tiszteled a Bibliát, hiszen különben nem tetted volna fel a kérdést.


Remélem azért egy pillanatra sem nem gondolod komolyan, hogy a Teremtő 6 nap alatt a teremtette meg a Világunkat röpke 6000 évvel ezelőtt?!


Miközben, ha jártál iskolába jól tudod, hogy a Földünk már 4,5 milliárd éve létezik, több mint 500 millió év óta vannak rajta többsejtű állatok és az első Homo sapiens leletek 130 ezer évesek.


Mindezek ellenére remélem nem mondod azt, hogy tehát akkor a Biblia egy hazugság?!


Fejtsd le a mítoszt, felejtsd is el ha zavar, és keresd Isten Üzenetét! A Szentlélek majd megmutatja mi az igazi üzenet!


A Szentírásokat azért hasznos olvasnunk mert gondolataink és érzéseink támadnak általa és ezen gondolatokból, érzésekből Isten szól hozzánk.


A Mormon Könyve Isten szava, igaz szentírás, mert Isten üzenetét tartalmazza, mégha emberi tolmácsolásban is.

Tudom, hogy így van, mert imádkoztam és a Szentlélek bizonyságot tett róla.


Üdvözlettel:

Levente

2016. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Te az evolúcióban hiszel,és vallásosnak tartod magadat úgy,hogy nem érdekel hogy Nefi létező személy volt-e ? Atya Úr Isten ! Akkor miért vagy Püspök ! Neked felkészültnek kellene lenned,és kívülről fújnod a Bibliát,és a Mormon könyvét,és idézetekkel mindvégig harcolnod ellenem,hogy meg győz ! Mielőtt valakit bemerítenek megkérdezik,hogy hisz-e.Magyarán tesznek egy próbát,hogy meggyőződjenek hit beli meggyőződéséről.És akkor én mondhstnám,hogy hoszem,és te bemerítenél úgy hogy mindegy számodra a szentírásban szertplők létezése...Világi ember vagy ! Igen,én hiszek a teremtés könyvében,és a teremtésben ! 7.napon megpihent az Úr !És Jézus is élt !
2016. ápr. 8. 19:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!