Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúinál van valamilyen...

Jehova Tanúinál van valamilyen megkötés a szervátültetés és szervdonorság kapcsán?

Figyelt kérdés
Vagy elképzelhető bármilyen jövőbeni megkötés például az újonnan megjelenő alternatív kezeléseknél? Mint például az őssejtes "szervnövesztés" vagy az állati szervek(pl: sertésszív) emberbe való beültetése?

2016. ápr. 8. 12:00
1 2
 1/15 acelsziv ***** válasza:
93%
Amennyire én tudom, még vért sem kaphatnak. Volt egy fickó -apám munkatársa - aki simán hagyta meghalni a fiát akin egy műtét segített volna, mert nem kaphatott vért.
2016. ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Üdv, sajnos csatlakoznom kell az előttem szólóhoz, édesanyám munkatársának a férje a helyi jehova tanúk gyülekezetében vén, a gyermeknek szüksége lett volna a szülői beleegyezésre, hogy meglehessen a fiút menteni, hiszen ebben az esetben csakis a vérátömlesztés segíthetett volna, és a szülők nem engedték, a fiú öngyilkos lett, fel akasztotta magát ezek után, az itteni tanúknak elehet gondolkozni azon, hogy ez a szörnyű történetnek a végkifejlete mennyire tükrözi vissza a krisztusi szeretet. Számomra annyira megbotránkoztató ez az egész, hogy azt szavakkal el nem tudom mondani.
2016. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

hivatalosan nincs megtilta a szervátültetés de ellenjavallott, korábban tilos volt.


az igaz ,hogy nem kaphatnak és ne madhatnak vért


simán elképzelhető ,hogy sokféle jövőbeni tiltás lesz

2016. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

szervusz


A Tanúk szerint a Biblia nem szól közvetlenül a szervátültetésről. Ezért a szaruhártya, a vese vagy más szövetátültetések tekintetében a Tanúknak egyénileg kell dönteniük.Egyébként erről számtalan DVD van az orvosok számára is, a jw.org honlapon.


az előttem szólóknak:


Hamar lehet ítélkezni mások felett. Ám ha a halálozás olyan mérvű lenne, maguk az orvosok léptek volna fel a Tanúk ellen világszerte.

engem is vér nélkül műtöttek /agytumor/ és élek semmi bajom.

sőt nem egy itteni testvéremet műtöttek, kik között szív műtét is történt, és mai napig is él, együtt szolgálunk


Egyszer egy sebész mondta, hogy Ő sem adna vért, még a család tagjainak se.

2016. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Tanú!


Nyilván nem minden műtéthez kell vér, de van olyan állapot, amikor meghalna nélküle az illető.

2016. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez téves megállapítás.

semmihez nem kell vér. egyébként pedig maga a Teremtő tiltja, és ezért nem óhajtok ellene tenni. az első tanítványok is tudták, hogy emberi vérről is szó van, nem csak állati vérről.

Isten pedig olyat nem kér, amivel kárt okozna nekünk.


Isten a vérnek mindig is csak áldozati célra történő felhasználását hagyta jóvá

3Móz 17:11, 12: „a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek,


az i. sz. első néhány században élő, magukat kereszténynek valló emberek nyilatkoztak:

Tertullianus (kb. i. sz. 160—230): „Szégyen pirosítja tévelygéstek láttán a keresztény szemeket. Mi még az állatok vérét is kizárjuk élvezhető eledeleinkből . . . a keresztények gyötrelmére vérrel töltött hurkákat is alkalmaztok [a pogány rómaiak], nyilván abban a biztos meggyőződésben, hogy tilos dolog náluk az ilyen s ti ezzel őket a helyes útról akarjátok leszédíteni. No de hát micsoda eljárás! Akikről elhiszitek: irtóznak a barmok vérétől, egyúttal hiszitek, hogy sóvárognak az emberi vérre” (Védőbeszéd. [Budapest, 1986] Tertullianus, Ókeresztény írók, XII. köt., Városi István fordítása, 80. o.).


Minucius Felix (i. sz. III. század): „annyira óvakodunk az embervértől, hogy még az ehető áldozatok vérét sem esszük meg” (Octavius. [Budapest, Szentendre, Győr, 2001] M. Minucius Felix, Károsi Sándor és Heidl György fordítása, 102. o.).


Az emberi vért is magában foglalja a bibliai tilalom

ezt már a korai keresztények is így értették. A Cselekedetek 15:29 azt mondja, hogy ’tartózkodjunk a vértől’. Nem azt írja, hogy csupán az állatvértől tartózkodjunk. (Vesd össze a 3Mózes 17:10-zel, amelyben a tilalom ’bármilyen vér’ fogyasztására vonatkozik.) Tertullianus (aki a korai keresztények hitének védelmében írt) kijelentette: „ A vér tilalmát úgy kell értenünk, mint amely (tilalom) sokkal inkább az embervérre vonatkozik” (The Ante-Nicene Fathers. IV. köt., 86. o.).

2016. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szóval egyéni döntés a téma. Értem. És az említett esetleges jövőbeni eljárásoknál is hasonló szituáció várható? Gondolok itt az őssejtes megoldásra és az állati szervek emberbe ültetésére.

Vagy talán még az is lehetséges hogy mégis lesz változás alapvetően a szervdonorság és szervátültetés kapcsán? Hiszen valaki említette hogy korábban tiltva volt az effajta orvosi beavatkozás. Lehet hogy visszatérhet?

2016. ápr. 8. 15:37
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

"Ez téves megállapítás.

semmihez nem kell vér."


Hát ha valaki sok vért veszít, vagy kevés vére termelődik, akkor de

2016. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Roland G. ***** válasza:
100%

Kedves tanú!

A Biblia a vér fogyasztását tiltja,ahogyan erről az általad idézett Tertullianus is beszél.

2016. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom felfogni, hogy amikor emberek halnak meg, azt a tanúk nem tekintik egyáltalán súlyos dolognak, inkább követnek egy szervezet emberi dogmáit, tanításait, mint hogy megmentsenek valóban egy embert a haláltól. Könnyed őrtornyos idézetekkel megoldják ezeket a beszélgetéseket, mint ha egy fiatal fiú vagy lány a szülők általi fanatizmus áldozataként teljesen hétköznapi lenne. Lehet az ateistákat kárhoztatni, de az biztos, hogy a kereszténység és abból is leginkább a new ages mozgalmak napjainkban hatalmas részt vállalnak az útállat kialakulása miatt.
2016. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!