Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért hangoztatjá...

Keresztények miért hangoztatják mindig azt hogy ha megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel, mikor ez rájuk igaz a legkevésbé?

Figyelt kérdés
Ha megnézzük a kereszténység születésétől eltelt kétezer évet az látjuk hogy a kezdeti időszakot leszámítva egy agresszív, folyton háborúzó, erőszakkal terjeszkedő vallás aminek már rég semmi köze Jézushoz.

2016. ápr. 12. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

még ha van is alapja annak amit mondasz azért csak vizsgáld tovább azt a történelmet :D


pl a háborúk amikben keresztény emberek részt vesznek nem feltétlenül a kereszténység nevében indulnak(pl második világháborúban keresztény emberek keresztény embereket öltek, 2 ateista eszmétől vezérelt oldalról), illetve amikor pl törökök ellen védekeznek és ez vallási színezetet is kap, akkor meg had védjék már meg magukat


sokkal árnyaltabb ez a dolog mint hiszed


egyébként én ateista vagyok mielőtt legyíkemberezel

2016. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

nagyon nagyon kevesen, de vannak, akik igyekszenek betartani.

A többi nem számít, mert nem a sokaságot kell követni, figyelni, hanem azon keveseket akik betartják.

2016. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nos azért eléggé érdekes módon közelíted meg a kérdést. Szerintem te még nem találkoztál igazi keresztényekkel.


Nem minden magát kereszténynek valló ember keresztény. Azok a valódi keresztények akik Krisztust követik (Keresztény = Christianos - Krisztusi, Krisztushoz tartozó, Krisztust követő).


A valódi keresztények egyébként sem hangoztatnak ilyet, tekintettel arra, hogy Jézus ezt soha nem mondta. Jézus így tanított: "Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is, és aki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is, és aki téged egy mérföldútra kényszerít, menj el vele kettőre. Aki tőled kér, adj néki; és aki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól." (Mt. 5:39-42).


A kereszténység elsősorban nem egy vallás, hanem egy életforma. Az önzetlenség és szeretet életformája.


Azokról pedig, akikről te írsz, hogy "agresszív, folyton háborúzó, erőszakkal terjeszkedő" vallást követő emberek, nos róluk ezt tanítja Krisztus: "Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét? Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fa, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket. Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megy be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." (Mt. 7:25-23)


Üdv. Péter

2016. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy megjegyzés:


A "megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel" mondat nincs bent a Bibliában.

2016. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szeretném ha utántanulnál, hogy például a keresztes háborúk valójában miért is voltak. Nem, nem a terjeszkedés volt az ok. Örülnék, ha kinyitnád a szemed és az értelmed, amit tudom hogy van és nem elhinnél azonnal mindenkinek bármit.


Köszönöm

2016. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

"nagyon nagyon kevesen, de vannak, akik igyekszenek betartani.

A többi nem számít, mert nem a sokaságot kell követni, figyelni, hanem azon keveseket akik betartják."


Igen ez így van, mivel a jehova tanúknak a létszáma több millióra tehető mára, így egyértelmű, hogy nem a tanúk azok a kevesek, hiszen a saját magad mondtad, azok a kevesek akik betartják. Ez azt jelenti, hogy vagy nem a jehova tanúk akikről beszél, vagy igen de akkor a nagy része a tanúknak a sátánt szolgálja, hiszen nem lehettek egyszerre több millióan, közben meg mégis kevesen. Ez mindenképp bukta :(

2016. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"A "megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel" mondat nincs bent a Bibliában."



Csakhogy az " aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is" gyakorlatilag ugyanezt jelenti.



"Nos azért eléggé érdekes módon közelíted meg a kérdést. Szerintem te még nem találkoztál igazi keresztényekkel."


Sok magát kereszténynek valló emberrel találkoztam, de lehet hogy igazad van. Ebben az esetben viszont nem létezik igazi keresztény. Nem csak a keresztes háborúkra gondolok hanem a vallásháborúkra Európában és a keresténység erőszakos terjesztésére Amerikában és Afrikában. De nem is kell ennyire visszamenni. Ma az USA-ban még mindig sokan mondják magukat vallásos kereszténynek, de nem arról hiresek hogy a békét terjesztenék a világban.



2-es válaszolóval értek egyet. Ha vannak is olyanok akik valóban Jézust követik, nagyon kevesen vannak.

2016. ápr. 12. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

"Ebben az esetben viszont nem létezik igazi keresztény."


Attól, hogy te még nem találkoztál velük, attól még léteznek. Nincs logikád?


Olyan országok, amelyekben még nem jártál, azok nem is léteznek?


Keresztény segélyszervezetekről nem hallottál? Mostanában a migránsok kapcsán rengeteg önfeláldozó keresztény aktivistáról lehetett olvasni..

2016. ápr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem túlzol.Én ismerek/ismertem keresztényeket,kb.ugyanannyi jó lelkű van közöttük,mint nem keresztények között.Képmutatók,hatalomszomjasak,bigott elmebetegek meg mindig is voltak és lesznek,ezt nem lehet kiküszöbölni.Az mondjuk igaz,hogy alapvetően félreértenek egyes dolgokat Jézussal/Istennel kapcsolatban,amik bizonyos problémákhoz vezethetnek a saját ill.a környezetük életében,ennek elsősorban a vezetőségük az oka.
2016. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!