Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények / Katolikusok....

Keresztények / Katolikusok. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Mindenképpen csak keresztények véleményét szeretném meghallgatni, ez nagyon fontos nekem, kérlek ne ítélkezzetek. Köszönöm. :)


Először is, szeretném leszögezni, hogy van egy elég ritka mentális betegségem, vallási kényszerbetegségnek hívják. Nem kell itt hatalmas dolgokra gondolni, csak annyi az egész, hogy elég nehezen tudom megkülönböztetni, hogy mi bűn és mi nem az. Mindent bűnre vezetek vissza és szorongok emiatt. Ezt csak azért írtam le, hogy könnyebb legyen átlátni a helyzetet.


Szóval keresztény, katolikus vagyok, mindig is hittem Istenben, de nem éltem keresztényként, kb 3-4 éve kezdtem el megtérni.


Utolsó féléves vagyok egy műszaki szakon az egyetemen, már csak a szakdolgozat van hátra, melyet éppen írok, majd a védés és az államvizsga a diplomáig. Nagyon szeretem a szakom, pár nappal ezelőttig teljesen úgy gondoltam, hogy ez a tökéletes munka számomra.


Pár napja este egy hirtelen gondolat költözött a fejembe. Igazából nagyon szomorúnak találom, hogy már nem "menő" a hit, a korosztályomban alig találok valakit aki keresztény/hívő. Nagyon szeretném valahogyan az embereknek megmutatni, mi mindent nyerhetnek a hit és a végtelen szeretet által. :) De nem tudom, hogyan tehetném ezt. Szóval pár napja hirtelen azon kezdtem el gondolkodni, hogy mi van akkor, ha rossz szakot választottam, és Isten azt akarja, hogy vallási munkát végezzek?


Igazából fogalmam sincs, hogy ez a kényszerbetegségem miatt vagy Istentől jött-e, és ezt próbálom kideríteni, hogy hogyan tudnám Isten akaratát teljesíteni.


Mindenképpen szeretném befejezni a szakot, mert tényleg már csak egy hajszál választ el a diplomáig, és ha nem is a szakomon fogok dolgozni, ha nem fejezem be, vissza kell fizetnem a 7 félév tandíját, amit nem tudok megcsinálni.


Igazából nem tudom, mi lenen a megoldás. Papnak nem tudom elképzelni magam, nagyon nehezen beszélek a hitemről, valamint nagyon nehezen beszélek mások előtt is. És mivel csak pár hónapja járok rendszeresen templomba, és kb. fél éve olvasok Szentírást, nem is tudok még olyan sokat valószínűleg, hogy felvegyenek. Valamint családot is szeretnék.


Ti mit tennétek a helyemben?


Lehet túl nagy kérés, de semmiképpen sem szeretném egy íróasztal mögött leélni az életemet. Nagyon szeretem a szakomat, a műszaki folyamatokat, dolgoztam gyakornokként és nagyon tetszett, de nekem nem az a célom, hogy sok pénzt keressek. Ha sok pénzt is fogok keresni, szeretném jó célra felhasználni. Mindenképpen szeretném a hitet több emberrel megismertetni, de nem tudom, mi lenne jelenleg a legjobb megoldás.


Ti mit tennétek a helyemben?


2016. ápr. 3. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem diplomázz le.

Ha tényleg Isten szán neked egy feladatot, azt érezni fogod. Tudni fogod hogy mit kell tenned.

Bizonyos szempontból tényleg szomorú, hogy egyre kevesebb a hívő... ugyanakkor aki tényleg keresi Istent, az megtalálja. Az igazi hit soha sem volt a széles tömegek osztályrésze.

2016. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha Isten a végtelen szeretet és önzetlen szeretetből teremtett minket, akkor miért várná el/adná feladatul, hogy őt szolgáld (bármit is jelentsen ez a Te felfogásod szerint)?


Ha nem vagy születésed pillanatától tudatában annak, hogy mik az elvárásai, hanem csak a különféle vallások bűvkörének árnyékából mondják meg neked más emberek, hogy mit vár el tőled Isten, akkor hogyan tudhatod, hogy biztosan azok-e az elvárásai, illetve hogyan létezhet bűn és felelősségre vonás, ha nem vagyunk biztosan tudatában annak, hogy pontosan mik is a szabályok, amik szerint élnünk kell?


Ha Isten mindenható és mindent tudó, akkor előre tudja minden lépésedet és azok következményeit. Kizárt dolog, hogy bármivel is ártani tudjál neki, vagy netán pozitív vagy negatív értelemben véve meglepetést okozz neki, hiszen a teremtésed pillanatában már tudatában volt az összes lehetséges cselekedetednek, döntésednek (ha jó, ha rossz), és ennek tudatában teremtett meg téged! Tehát pontosan azt teszed mindig, amit elvár tőled, ha "jó" ha "rossz" döntést hozol, hiszen így teremtett meg!


Gondolkoztál már ezeken?

2016. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Amit elkezdtél, azt fejezd be, ez legyen az első lépésed. Azaz fejezd be az egyetemet, diplomázz le a lehető legjobb eredménnyel, amire képes vagy.


A második, hogy először a magad számára foglald össze, hogy te mit nyertél a hit és a végtelen szeretet által. Mindenki csak azt tudja továbbadni, amivel ténylegesen rendelkezik. Mivel rendelkezel? Mit vár el a Biblia minden embertől? Te már rendelkezel-e ezzel? Ha nem, akkor az az első további lépés a hit világában, hogy megszerezd azt Istentől, amit még nem értél el. Mit jelent az, hogy pár éve kezdtél megtérni? A világ helyett a vallás felé fordultál? Vagy ennél többet tettél? Megtörtént az életedben, amiről Jézus azt mondta, hogy anélkül nem is láthatod meg Isten országát (János 3,3-8)? Ezek jogos felvetések, egy hívő emberrel kapcsolatban, és innen ahol ülök, ezek nem láthatóak, de első sorban magad előtt kell ezeket tisztáznod, nem pedig előttem.


Amúgy óriási tévedés mindent a bűnre vezetni vissza. A Gonosz az embertől függetlenül is létezik, bár a bűn ad neki lehetőséget, azaz valóban van összefüggés. De a bűn következményei a Gonosz tevékenységei, nem pedig Isten külön büntetése. Annak is eljön az ideje, de jelenleg Isten azzal bünteti a bűnt, hogy az emberre ráengedi azt, akit választott, ezt is csak erősen korlátozott mértékben teszi.

2016. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

# 3:


"Amúgy óriási tévedés mindent a bűnre vezetni vissza."


Amúgy tudod ,hogy mi az a kényszerbetegség?

2016. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen fejezd be az egyetemet!

Ezek a hirtelen jött dolgok nem biztos hogy Istentől valók!


Ha mégis Istent mást akar az életeddel, akkor úgy is jeleket fogsz kapni és mindig vissza fog térni a gondolatod arra amit Isten akar!

Ha megtalálod Isten akaratát a munkádban, életedben akkor már nem fogod tovább keresni hogy mit kellene csinálnod, hanem tenni fogod a dolgot, onnan fogod majd tudni hogy ezt kellett tenned!

2016. ápr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom, kedves négyes, de azt is, hogy az első lépés a gyógyulás felé a helyes diagnózis, ellenkező esetben a kúra eredménye félrekezelés lesz.
2016. ápr. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KZitus ***** válasza:

Szia


Én azt a tanácsolom, hogy fejezd be az egyetemet, olvasd tovább a Bibliát, és közben kérjed a Teremtődet, hogy segítsen neked keresztényi éltet élni. Ha követed a Biblia tanítását, meg fogod találni, hogyan éljél kiegyensúlyozottan és úgy, hogy az elfogadható legyen Isten előtt. Hiszen az ÉLET receptjét olvasod úgy fél éve.....

2016. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a sok választ! :)


Igazából nagyon nehéz ezekkel az érzésekkel együtt csinálni az egyetemi dolgaimat, mert folyton azt érzem, hogy rosszat teszek azzal, ha a diploma felé lépéseket csinálok.


Ma pl. kimentem az udvarra, és az első dolog amit meghallottam a rádióban az volt, hogy nem késő teljesen új szakmát választani. Nem tudom, hogy ez vajon egy jel volt-e Istentől, vagy csak túlkombinálom?


Nagyon nem tudom, hogy mit kéne csinálni.

2016. ápr. 4. 18:23
 9/11 anonim válasza:
Diplomázz le, ha Isten nem akarja, hogy ezt megtedd, akkor majd 1-est kapsz sokadszorra is, éa abból nyílvánvaló lesz, hogy nem ezt akarja.Én legalábbis ebből látnám, hogy nem akarja, és nem a rádióadásból.
2016. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha az Úr nem akarná h lediplomazz, akkor nem jutottal volna el idaig, a diploma eloszobajaig.

Úgyhogy diplomazz le.

Utana várj egy új jelre.

2016. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!