Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem hisztek, miért...

Akik nem hisztek, miért akarjátok olyan sokan levetetni a keresztséget?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvastam már olyan kérdést, hogy hogyan lehet a keresztséget levetetni. Nem értem, miért érdekel annyi embert. Mert, ha nem hisz, akkor akár mindegy is lehetne, hogy megkeresztelték-e. Valaki tudna nekem segíteni, mert már kíváncsi vagyok rá, de még nem kaptam eddig választ.

2015. dec. 16. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Ha olvastad, akkor olvashattál volna belőle még pár sort.

RÉSZLETESEN leírtunk már mindent.


Röviden: pl. ezzel élnek vissza az egyházak (hogy milyen sok hívük van), ezért aztán jár nekik a támogatás és a hatalom (pl. hogy ne engedjék az abortuszt, őssejtkutatást, evolúciótanítást) és így sokkal kevesebb pénz jut tudományos kutatásokra is.

2015. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

"RÉSZLETESEN leírtunk már mindent.


Röviden: pl. ezzel élnek vissza az egyházak (hogy milyen sok hívük van), ezért aztán jár nekik a támogatás és a hatalom"


Mi meg részletesen leírtuk, hogy ez baromira nem igaz.


A legtöbb egyháznak nincs tagnyilvántartása. Az egyházi anyakönyv sem az, ezt is már többször részletesen leírtuk. A támogatások sem a hívek létszáma, hanem a fenntartott intézmények után jár, konkrét szerződés alapján. Erről is volt már szó részletesen.

2015. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Maradjunk annyiban, hogy bejegyzett egyház is csak az lehet, amelyik elég régi és elég sok híve van.

A támogatás (adóból, nem csak az 1%) pedig egyértelműen a hatalom arányában jár. A szolgáltatások támogatása más - de amúgy ezzel sem kell elszámolni, és az egyházak nem is adóznak.

2015. dec. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

"Röviden: pl. ezzel élnek vissza az egyházak (hogy milyen sok hívük van), ezért aztán jár nekik a támogatás és a hatalom (pl. hogy ne engedjék az abortuszt, őssejtkutatást, evolúciótanítást)"


-->Ez vicces. :D


A Katolikus Egyháznak semmi baja nincs a tudományos kutatásokkal. Ez már abból is látszik, hogy a "Nagy Bumm" modellt is egy katolikus papnak köszönheti a tudós társadalom.


Ugyanígy nincs baja az Egyháznak az evolúcióval, és a további kísérletekkel sem. Ha jól emlékszem az első szintetikus élet létrehozása előtt Dr. Craig Venter konzultált egyházi vezetőkkel is, és ők is a támogatásukat fejezték ki.


Nem ártana tájékozódni, mielőtt ilyen butaságokat írsz.

2015. dec. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

"A szolgáltatások támogatása más - de amúgy ezzel sem kell elszámolni, és az egyházak nem is adóznak."


Már hogy a fenébe ne kéne vele elszámolni, az utolsó fillérig el kell számolni. Az előző pécsi püspök is ilyen elszámolási ügyekbe bukott bele, a gazdasági ügyintézője meg letöltendő börtönbüntetést kapott, mert hibázott az elszámolás.


Ráadásul a normatív támogatásról nem árt tudni, hogy jó, ha a valós költségek 60-80%-át fedezi, a többit az egyházaknak más forrásból kell kigazdálkodnia.


Emellett az egyházak, különösen a történelmiek, rengeteg államilag kirótt kötelezettségnek tesznek eleget például a műemlékvédelem és műkincsvédelem terén is. Teljesen normális, hogy az állam legalább egy részét fedezi valamilyen formában az általa kirótt feladatoknak.


De sem ezeknek az adóforintoknak, sem a normatív támogatási rendszernek továbbra sincs semmi köze ahhoz, hogy te megkeresztelkedsz éppen, vagy kikeresztelkedsz. Pénzügyi szempontból ez a kutyát nem érdekli.

2015. dec. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegy.

Ha kilépek, akkor pont egy fővel rontom a statisztikájukat.

2015. dec. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert hülyék vagyunk és nem bírjuk felfogni, hogy az lehetetlen.

Esetleg más vallást felvenni igen, de levetetni a keresztséget, egy nonszensz.

2015. dec. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Azért mert az emberek többsége imád jellegtelen dolgokra koncentrálni.

Az életében gyökeres változást senkinek sem hoz hogy leveteti vagy nem. De nem baj, van egy kiszabott életút, végig kell rajta menni, valamivel meg el kell ütni az időt.

2015. dec. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Mert kb. egy fél mondattal nem értek egyet abból, amit a katolikus egyház tanít, és ha csak rájuk gondolok, eltölt a zsigerből jövő hányinger?
2015. dec. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Röviden: pl. ezzel élnek vissza az egyházak (hogy milyen sok hívük van), ezért aztán jár nekik a támogatás és a hatalom (pl. hogy ne engedjék az abortuszt, őssejtkutatást, evolúciótanítást) és így sokkal kevesebb pénz jut tudományos kutatásokra is."


- abortusz: a gyilkosság bűnnek számít? Jogos valakit börtönbe zárni azért, mert átvágta a szomszéd néni torkát? Szerintem igen. Az abortusz is egy gyilkosság. Egy élő embert, egy fejlődő, de még meg nem született embert ölnek meg.

- őssejtkutatás: én nem tudom, mit mond róla az Egyház, de nem hiszem, hogy tiltják.

- evolúció: vannak olyan egyházak, amik tagadják, pl. Amerikában is vannak ilyen ágazatok. Itt, Magyarországon is vannak, akik azt mondják, a Föld 5-6 ezer éves, a több millió éves leletek pedig csak azért vannak, hogy Isten próbára tegye a hitüket. De a katolikus Egyház sem az evolúciót, sem a több millió éves Földet nem tagadja.

2015. dec. 29. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!