Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtért emberként nagyon...

Megtért emberként nagyon rossz kapcsolatban élek van egy gyerek is. Van esélyem még, egy rendes, hívő emberrel házasságot kötni, gyerekeket szülni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 18. 19:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha van rá esély, hogy a párod megtérjen, akkor nem hagyhatod el, csak lelkiismeret furdalás mellett, mivel ez esetben te hagytad el.

Ha a párod nem tud megtérni, akkor ő már régen elhagyott téged, és az elválás már csak ezt pecsételi meg, ami már amúgy is régen megtörtént.


Egyébként meg, ha te még ott tartasz megtérésed ellenére, hogy egy másik férfiben találod meg a boldogságodat, akkor te még nem tértél meg, csak elhitted azt, hogy van Isten. Majd akkor térsz meg, ha vállalod a saját gondolkodásodnak a megváltoztatását úgy ahogyan Jézus is gondolkodott.


Ez a megtérés:

Márk1.15. és (ezt) mondta: betelt az idő és (már) közel van az Isten királyi uralma, változtassátok meg gondolkodásmódotokat és higgyetek az evangéliumban (örömhírnek)

2016. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem ott tartok,hogy egy másik ember kell ahhoz hogy boldog legyek,de nőként az szerintem teljesen rendben van,hogy házasságot,férjet,gyerekeket szeretnék!

A mostani párom soha nem fog megtérni,ebben biztos vagyok,én lennék a legboldogabb ha mégis megtérne.

2016. ápr. 19. 13:06
 13/18 anonim ***** válasza:

A házasság is csak egy eszköz, hogy egymást Istenhez segítsük.

Célunk sohasem lehet a házasság, ebbe inkább amúgy csak "bele botlunk, a sors hozza" és inkább kereszt, semmint a boldogságunk forrása lenne.


Nehogy azt gondold, hogy mással majd sokkal jobb lesz, legfeljebb csak egy rövid ideig. Egy házasság szerintem csak akkor működik, ha mind két fél Istenben találják meg a boldogságukat, de ha egymásban, a házasságban keresik azt, akkor pokollá teszik egymás életét.


Szerintem, ha tényleg van igazi hited, és ebben örömöt is találsz, akkor a párod számára ez előbb utóbb elviselhetetlen lesz, kibírhatatlan.


De nehogy azt gondold, hogy ebbe a válás dologba bárki is tud neked olyan tanácsot adni, ami által te könnyeben tudnál dönteni.

Ezt még az Isten sem teheti meg, hiszen akár így, akár úgy döntesz, a felelősséget senki sem veheti át tőled. Abban viszont biztos lehetsz, hogy akárhogyan is döntesz, az Isten akkor is nagyon fog szeretni, és mindig melletted fog állni, de a következmények (anyagi, családi, tehát földi értelemben) a tied lesz.

2016. ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Már arra is gondoltam,maradok így ahogy vagyok.Illetve ahogy vagyunk.Beletörődök,hogy ő ilyen,hogy nm igazán társam,de a gyereknek van anyja is meg apja is,anyagi biztonsága,és kiegyensúlyozott élete.Megpróbálom elfogadni azt,hogy nekem ez jutott,és ebben örömömet lelni.

2016. ápr. 19. 17:49
 15/18 anonim ***** válasza:
Mit fogsz akkor érzi, amikor majd eltilt a gyülekezettől, a szolgálattól, Istennel való kapcsolatodtól? Ez egy nagyon kemény helyzet.
2016. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem szokott ilyen dolgokba beleszólni.Maximum elhagy.
2016. ápr. 19. 18:52
 17/18 KZitus ***** válasza:
70%

Szia


" több alkalommal megcsalt,ha meg nem,akkor... " - nagyon nagy a külömbség!

Mert ha biztos vagy a megcsalásban(házasságtörésben), az bibliai alap arra, hogy elhagyd.

Máté 5: 32

" Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki elválik feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, házasságtörésnek teszi ki őt, és aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el.

2016. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Kiss Éva Judit ***** válasza:

KZitushoz még annyit, hogy :

1Kor 13: 4 A szeretet hosszútűrő és kedves. A szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, 5 nem viselkedik illetlenül, nem keresi a maga érdekeit, nem válik ingerültté. Nem tartja számon a sérelmet. 6 Nem örvendezik az igazságtalanságnak, hanem együtt örvendezik az igazsággal. 7 Mindent elvisel, mindent elhisz, mindent remél, mindent kitartással tűr.

8 A szeretet soha nem vall kudarcot......"

Ha mind ez nem gyakorlatias számodra, és hitet tudáson is alapul, azaz nem csak istenhívőnek mondod magad, hanem tudni is szeretnéd mi az a hit (Zsid levél 11.1), akkor imádkozz konkrétan értetek.

Egyet azonban tudj: a házasságon kívüli szex=paráznaság=halál; Ha egy nő és egy férfi egy lakásban él együtt, az ördög nem alszik! De ezt most itt nem fejtem ki.

Ha Istennek tetsző életet szeretnél élni, és nem biztos, hogy megcsalt, akkor próbálkozz az imával, és tanulmányozd a Bibliát, hogy megismered Istent, hogy mit tesz, tehet érted, ha Te is teszed az Ő akaratát.

2016. ápr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!