Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerek dupla annyiba...

Két gyerek dupla annyiba kerül, mint egy vagy azért nem ilyen rossz a helyzet?

Figyelt kérdés
Gondolkodunk egy kis tesón. Azt nem tudom, vissza menjek-e még 1-2 évet dolgozni vagy jöhet 1,5-2 évvel az első után. Ugye a GYED extrával kicsit jobb a helyzet, mint pár évvel korábban. Van saját lakásunk, nem minimálbérből élünk, az első után minden holmit megtartottunk (nagyrészt unisexek).
2016. márc. 21. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Onnentól kezdve, hogy egy csomó cuccotok megvan, ez nem kérdés. :) Egyébként amíg kicsik, nem kerülnek duplaannyiba, majd iskoláskorukban jön elő inkább ez a probléma.
2016. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

először is nem kell megvenni a kelengye csomag nagy részét, jó eséllyel a ruhák egy részét is lehet hasznosítani, főleg ha volt annyi előrelátás hogy uniszex ruhákat preferáltatok. Aztán az ember gyakorlottabb: ez is költséghatékonysághoz vezet. Hogy példát mondjak, most már tudod hogy nem kell fél kg zöldséget megfőzni egyszerre mert úgysem fog annyit megenni vagy tudod hogy nem kellenek ilyen olyan tejtárolók mert ismered a melled és tudod hogy nem tudsz sokat fejni, vagy épp ellenkezőleg: tudod hogy rengeteg a tejed és nem tárazol be tápszerből, stb.

szóval mindezek alapján szerintem a 2. kör azért lényegesen olcsóbb...persze csak az iskoláig. Utána úgyis mindenből megkövetelik a saját cuccot, meg a tanítási költségeket sem tudják egymástól megörökölni.

2016. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Legfeljebb az első években lesz olcsóbb, mint az első gyerek, mert sok mindent újra fel tudsz használni, illetve sok dologban tapasztaltabb vagy, így nem veszel felesleges dolgokat.


De a sulis évektől kezdve igenis mindkét gyerekre költeni kell, és az

nagyon húzós lesz.


Szerintem ilyenkor nem árt a kisgyermekkori éveknél kicsit tovább látni...

2016. márc. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az iskolától kezdve dupla pénz, de akkor már dolgozni fogok, nem a max. GYED-et kapom, ami a töredéke a fizetésemnek.
2016. márc. 21. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az óvodától dupla pénz. Oda is sok minden kell, ebédbedizetéstől kezdve az egyéb plusz fizetnivalókig. Különórától szórakozásig mindenre számolhatsz még egy gyereket. A kelengye és iskola között azért van pár év, amit nem lehet megúszni örökölt cuccokkal.
2016. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majdnem dupla annyiba kerül. Igaz, így hogy a nagyobbról megmaradt minden, a kezdeti nagyobb kiadást lehet megúszni. De a picinek ugyanúgy kell pelenka, ha betegek akkor dupla gyógyszer, mikor már nem szopik, akkor dupla gyümölcs, előtte tápszer, tejpép, bébiétel. Óvodás kortól meg főleg így van.

Számoljátok ki, hogy így mennyi marad egy hónapban, és abba beleférne-e még egy gyerek.

2016. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azonos neműeknél a játékok, babakellékek (babakocsi, etetőszék), kb. a ruhák háromnegyede (a többi elhasználódott vagy nem olyan évszakban jó rá) ill. a bútor (pl. ágy), esetleg sportszerek (pl. korcsolya, bicikli) egy része az, ami megoldható örököltből, legkésőbb addig, amíg a kisebbik utol nem éri a nagyot (leghamarabb, meg ha sajátot akar...). A többi szerintem dupla.

Persze van, ahol adnak testvérkedvezményt külön órára, nyári táborra (bár persze totál más az érdeklődésük) vagy utazásra, szállásra, belépőre, de ezek sajnos elég elhanyagolható arányúak egy-egy a döntéshozatalnál.

2016. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Én most várom a másodikat,és mivel elsőnél mindent kaptunk,igy a másodikra semmi nem maradt meg(anyukám bartnője utánam szült kislányt szintén,igy mentek vissza a ruhái neki).Nekünk mindent meg kell vennünk majd,használtan,újonnan,de meg kell. De nálunk párom lesz Gyeden fél éves korától majd. Nagyon nagy segitség lesz ez,mert én ugye két gyerekre adókedvezménnyel kapnék kb 75ezret majd,ő meg egy gyerekre(lányom nem az övé) kapna max gyedet a fizu mellé és még egy családi adót.Ergo ő megkap 118 ezret,ha leveszem a magam után fizetendő tb-t (otthon maradok álláskeresésivel a kicsivel 2 éves koráig),akkor is 110-et az én 75ezrem helyett. Plusz mellé fizu 182,meg az egyéb juttatások.ÉS ez nyári fizu,télen ez megugrik 220-230ra juttatások nélkül,ha mellé oktatás is van,az plusz még 30-60 között van.Elsőnél szüleim segitettek rengeteget,akkori páromnak édesapja addig segitett,amig a fiának nem volt munkája és én tanultam,így utána én szüleim tudtak csak.Most is fognak ezt azt veszegetni szüleim is,meg mostani párom éddesanyjáék is,tesójáék is biztosan. Ja és mi albérletben lakunk.
2016. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
attól is függ, hogy a 2. gyerek azonos nemű vagy sem. késöbb az öltöztetésnél fog többe kerülni. Étkezéseknél, például nem biztos hogy ugyanazokat az ételeket szeretik majd. cipó, ruha méretekben is különbözök lesznek. Nem tud a kicsi minden ruhát megörökölni. Ha iskolába kerülnek, ott mindent duplán kell megvenni. Ahogy nőnek, annál tőbbe kerülnek.
2016. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!