Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire jó a lelkiismeret?

KZitus kérdése:

Mire jó a lelkiismeret?

Figyelt kérdés

Róma 9:1

" a lelkiismeretem velem együtt tanúskodik arról szent szellemben"



#lelkiismeret #tanúskodik
2016. ápr. 20. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Milyen érdekes a ti fordításotok. A Károliban így hangzik:

Róma 9:1 Igazat mondok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem tanúskodik mellettem a Szentlélek által,


Lám, máris más az értelme.


Tudod, az jutott eszembe, hogy akik csinálták ezt a förmedvény fordítást, akik félrevezetnek benneteket, azoknak vajon lelki ismeretük? Ha van, akkor hogy számolnak el vele?

2016. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ozmium42 ***** válasza:
A lelkiismeret a tudattalanban rögzült (tanult!) erkölcsnek való megfelelésre vonatkozó tudatosuló motiváció.
2016. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

# 1

Az eredeti így hangzik: Ἀλήθειαν λέγω ἐν Χριστῷ, οὐ ψεύδομαι, συνμαρτυρούσης μοι τῆς συνειδήσεώς μου ἐν πνεύματι ἁγίῳ


Szó szerinti fordításban: "Igazságot mondok Krisztusban, nem hazudok, együtt tanúskodik velem a lelkiismeretem a Szentlélekben."


Károlinál meg ahány kiadás, annyiféleképpen hangzik:

1. variáció: Igazat mondok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem tanúskodik mellettem a Szentlélek által

2. variáció: Igazságot szólok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem velem együtt tesz bizonyságot a Szent Lélek által

3. variáció: Igazságot szólok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem velem együtt tesz bizonyságot a Szent Szellem által

:D

2016. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Tudja, mit tettél tavaly nyáron. Persze ennél jóval többet is. A lelkiismeret az egyedüli alkotónk, amely hozzáfér a fekete dobozunkhoz, de csak olvasni tudja, írni nem. A lelkiismeretünket és szívünk fekete dobozát egyetlen tisztítószer képes megtisztítani: Jézus Krisztus Vére (Zsd 9,14).


A lelkiismeret figyelmezteti az embert, mielőtt bűnt követ el, mivel tudja, hogy mi a bűn, függetlenül a kulturális hátterünktől. Ha azonban nem hallgatunk rá, akkor a továbbiakban vád alá helyez bennünket. Mivel a lelkiismeret furdalás kellemetlen élmény, ugyanakkor az elkövetett bűntől szabadulni sehogy sem tudunk emberi erővel, a lelkiismeretünk ellen védekező mechanizmust építünk ki, melynek következtében egyre érzéketlenebben leszünk a lelkiismeretünk hangjára, míg a végén már nem is halljuk egyáltalán.


Aztán egy váratlan napon, amikor Jézusról beszélnek nekünk egy olyan szituációban, amire nem tudtunk felkészülni, megint meghalljuk a hangját. Ha ekkor hallgatunk rá, Jézus Krisztus megtisztítja, és újra rendszeres kísérőnkké válik. Ha megtanulunk hallgatni rá, boldog emberekké válunk. Ha azonban újra kiépítjük azt a bizonyos védekező mechanizmust, és tovább megyünk ezen az úton, akkor egyszer végleg elhallgat, vagy ahogy emlegetni szokás bepecsételődik, és többé nem szól.

2016. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amire akarod használni.
2016. ápr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már ha van. Akkor arra jó, hogy ne engedjen olyant tenned, amit később bánnál. És ösztökéljen olyan tenni, amire később büszke leszel.

És ahány helyzet, annyiféleképpen.

2016. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jelzi, ha mást teszel, mint amit jónak tartasz.

Amíg nincs beigazítva, hogy mi a jó, addig csak az addig tanított dolgokhoz, meggyőződésedhez, szülői intelmekhez képest mutatja, hogy azt teszed-e, vagy mást.

Amikor Istennel kapcsolatba kerülünk, a lelkiismeretünk is tanul és egyre pontosabban az Isten szerinti jóra int.

2016. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a belső hang segít neked, hogy mit tegyél bizonyos helyzetekben. Ha kifejlesztettél egy jó lelkiismeretet akkor jelezni fog ha valami hülyeségre készülsz.
2016. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
"Ha kifejlesztettél egy jó lelkiismeretet... " - hogyan lehet kifejleszteni?
2016. máj. 3. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!