Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kritizálják a kisegyháza...

Miért kritizálják a kisegyházakhoz tartozó emberek a Szent Lélekkel való betöltekezést, és a nyelveken szólást ha ők nem rendelkeznek ilyen megtapasztalással?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint akkor lenne rá jogalapjuk ha volna ilyen tapasztalatuk és bizonyítanák az igéből,hogy ez rossz és itt és itt vannak a negatív gyümölcsei.

Én szintén kaptam az Úrtól Szent Lelket és nyelveken is szólok,valamint a gyülekezetünkben lehet szabadon nyelveken szólni mármint a helyünkön.

Miért hozzák fel ellenpéldának az 1 Korintus 14-t ha ők sem igy(ahogy mi) sem úgy

(ahogy szerintük kellene gyakorolni)nem gyakorolják a nyelveken szólást.

Amiről nincs megtapasztalásuk hogyan érthetnék meg és magyarázhatnák azt ?

Ez a rész (14) nem azt mondja egyáltalán ne gyakoroljátok nyelveken szólást ha nincs magyarázó!

Sőt azt mondja hogy gyakoroljátok és azt is hogy hogyan.


2010. ápr. 7. 07:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!

Sajnos akkor is kritizálják ha nincsen rá semmi alapjuk.Ez van.Nem kell velük foglalkozni.Mármint úgy értem hogy a kritikákkal nem kell foglalkoznunk.Ha pedig ilyen emberrel találkozom én elmondom neki a saját bizonyságomat.Szeretettel,kedvesen,nem haraggal vitatkozva,s a többit a Szent Szellem elvégzi az Ő szívében.Persze sokan ellene állnak és nagyon makacsak,de az Ő sorsuk is Isten kezében van.

1993-ban tértem meg,február 4-én és még azon a napon a Szent Szellem is megkeresztelt,s nyelveken szóltam.Majd 5 nappal később megkeresztelkedtem,vízzel.Mint a Kornélius házában.

"Mikor még szólá Péter ez igéket,leszálla a Szent Lélek mindazokra,akik hallgatják vala e beszédet."Ap.csel.10.44-48.

És azóta is nyelveken is imádkozom szellememből,és magyar szavaimmal értelmemből.Ez a kettő együtt nagyon hatékony ima, az Úr meghallgat,és már sok csoda történt azóta velem és családommal.

A kritizálók pedig talán ezeket látva irigyek.

2010. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Az első században a szellem természetfölötti ajándékai — beleértve a ’nyelveken szólás’ képességét is — azt támasztották alá, hogy Isten már nem a zsidó imádati rendszert, hanem az újonnan megalapított keresztény gyülekezetet helyesli (Héb 2:2–4). Miután az első században ez a cél be lett töltve, szükséges-e napjainkban újra és újra igazolni ugyanazt?

Az első században a ’nyelveken szólás’ képessége lendületet adott annak a nemzetközi tanúskodómunkának, amellyel Jézus a követőit megbízta (Máté 28:19; Csel 1:8; 2:1–11). Így használják fel ezt a képességüket azok, akik ma ’nyelveken szólnak’?

Amikor az első században a keresztények ’nyelveken szóltak’, az adott nyelvet ismerő emberek megértették a mondottakat (Csel 2:4, 8). Ma rendszerint „nyelveken szólás” címén nemde értelmetlen kijelentések törnek ki önkívületi állapotban lévő személyekből?

A Biblia rámutat, hogy az első századi gyülekezetekben a ’nyelveken szólás’ csak két vagy három személyre korlátozódott, akik bármelyik összejövetelen tehették ezt, de csakis „egymás után” szólhattak, és ha nem volt magyarázó, akkor hallgatniuk kellett (1Kor 14:27, 28, ÚRB). Ez érvényesül ma is?

Azonkivül 1Korintusz 13:8 különböző természetfölötti ajándékokról — prófétálásról, nyelvekről és ismeretről — beszél. A 9. vers megint utal két ajándékra, az ismeretre és a prófétálásra, s ezekről ezt írja: „megismerésünk csak töredékes, és töredékes a prófétálásunk is” (Kat.). Vagy ahogy a Kecsk. írja: „Mert részlegesen ismerünk, és részlegesen prófétálunk.” A 10. vers ezután így hangzik: „Ha azonban elérkezik a tökéletes, ami töredékes, az véget ér” (Kat.). A „tökéletes” szó a görög te′lei·on szónak a fordítása, amely azt a gondolatot közvetíti, hogy kifejlődött, teljes vagy tökéletes. A szót egyebek között a Kár. és az ÚV a „teljes” szóval adja vissza. Figyeld meg, hogy a „töredékes” és „részleges” kifejezések nem a ’nyelveken szólás’ ajándékára vonatkoznak, hanem a ’prófétálásra’ és az ’ismeretre’. Más szóval: még az ilyen természetfölötti ajándékokkal megáldott korai keresztények is csak tökéletlenül vagy részlegesen értették Isten szándékát. De amikor a próféciák beteljesednek, amikor Isten szándéka megvalósul, akkor „elérkezik a tökéletes”, azaz teljes. Így ez a szöveg nyilvánvalóan nem arról beszél, hogy meddig adatik meg a ’nyelveken szólás’ ajándéka.

A Biblia azonban utal arra, hogy meddig kapják meg a keresztények a ’nyelveken szólás’ ajándékát. A bibliai beszámolóból megtudjuk, hogy a szellemnek ezt és más ajándékait mindig olyan személyek kapták, akikre Jézus Krisztus apostolai rátették a kezüket, illetve olyankor, amikor ők jelen voltak (Csel 2:4, 14, 17; 10:44–46; 19:6; lásd még: Cselekedetek 8:14–18). Tehát amikor az apostolok és azok, akik ilyen módon megkapták ezeket az ajándékokat, meghaltak, meg kellett szűnniük a természetfölötti ajándékoknak, melyek Isten szelleme működéséből eredtek. Ez a nézet összhangban van ezen ajándékok céljával, ahogyan az a Héberek 2:2–4-ből kiderül.

Még annyit szeretnék elmondani,hogy azok akik ma ’nyelveken szólnak’, azok között vannak olyanok, akik a pünkösdistákhoz és a baptistákhoz, valamint a római katolikus, episzkopális, metodista, evangélikus és presbiteriánus egyházhoz tartoznak. Jézus azt mondta, hogy a szent szellem ’bevezeti a tanítványait a teljes igazságba’ (Ján 16:13). E vallásfelekezetek mindegyikének a hívei úgy gondolják, hogy a többi felekezet ’nyelveken szóló’ hívei ugyancsak be lettek vezetve „a teljes igazságba”? Hogyan lehetséges ez, amikor nincsenek mindannyian összhangban a többivel? Milyen szellem képesíti őket a ’nyelveken szólásra’?

A Fountain Trust nevű vallási csoport és az Anglikán Egyház Evangélikus Tanácsának közös nyilatkozata elismeri: „ Azt is tudjuk, hogy hasonló jelenség léphet fel okkult/démoni erők befolyására” (Gospel and Spirit. 1977. április, a Fountain Trust és az Anglikán Egyház Evangélikus Tanácsának kiadásában, 12. o.). A Religious Movements in Contemporary America című könyv (Irving I. Zaretsky és Mark P. Leone szerkesztésében, idézi L. P. Gerlachot) arról ír, hogy Haitin mind a pünkösdisták, mind a vodu vallásainak jellemző vonása a „nyelveken szólás” ([Princeton, N. J.; 1974] 693. o., lásd még: 2Tesszalonika 2:9, 10).

Azonkívül pedig még figyeld meg kérlek a Máté 7:15, 21-23-ig terjedő verseket:: „Óvakodjatok a hamis prófétáktól . . . Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet [csodát] vittünk véghez a te nevedben?« De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!”

Ha tehát te egy csodának tartod a nyelvken szólást az amint figyelted eredhet más forrásból is.

2010. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem baj én mindennap Isten jelenlétébe tudok élni függetlenül a bonyolult összeválogatott értekezéseid ellenére is.

Egy rész a Lukács evangéliumából

11,11-13 v:


11.Melyik atya pedig az közületek,a kitől a fia kenyeret kér,és ő talán követ ad néki? vagy ha halat,vajon a hal helyett kígyót ad-é néki?

12.Avagy ha tojást kér,vajon skorpiót ad-é néki?

13.Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni,mennyivel inkább ad a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.


Ezt elhiszed?

Én igen !

2010. ápr. 11. 22:30
 14/14 anonim ***** válasza:

Lurabasakahabaidanaronalabarúnasamba.

Sibiabadabakaparinamasa.

2010. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!