Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Prince...

Mi a véleményetek Prince zenéjéről, élete és művészete mennyire egyeztethető össze a kereszténységgel?

Figyelt kérdés
Prince eredetileg adventista volt, és a későbbiekben is úgy nyilatkozott, hogy spirituálisan sokat köszönhet az adventizmusnak. Később Jehova Tanúja lett, élete utolsó tizenöt évében ő is házról házra járt az Őrtoronnyal. Miközben extravagáns zenei pályáját is tovább folytatta. Elsősorban az adventisták és a JT véleménye érdekelne, de mások írjanak.

2016. ápr. 27. 14:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Prince-t is megadtam kulcsszónak, de úgy tűnik nem fogadta el. Hm...
2016. ápr. 27. 14:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem taszított ahogy a színpadon viselkedett és a zenéjét sem szerettem, de az már más téma. Viszont nem hiszem, hogy egy keresztény saját maga elfogadhatónak tartja a drogot,a szabados szexet és megbotránkoztató viselkedest. Ha ezt jónak látja, akkor megkérdőjelezem azt, hogy ismeri Jézust.
2016. ápr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kiss Éva Judit ***** válasza:
37%

Bár aktualitását tekintve elég provokatív a kérdés, azért jó ha tudjátok, hogy Prince zenéje nagyon megváltozott. Hány albumot, vagy zenét is írt 2000 óta? Ifjú korában mindenki követ el olyan dolgot, ami divatos, A szex pedig igen csak az a Beatles óta. No meg a lázadás, a kitűnés a környezetből, a meghökkentés stb. Amúgy a bűn sajnos ott van a tagjainkban: Róma 7:21 " 21 Ezt a törvényt találom hát meg a magam esetében: amikor azt akarom tenni, ami helyes, a rossz van meg nálam. 22 Gyönyörködöm én az Isten törvényében a szerint az ember szerint, ami belsőleg vagyok, 23 de látok egy másik törvényt a tagjaimban, amely hadakozik az elmém törvénye ellen, és a bűn tagjaimban levő törvényének foglyaként vezet. "

Ha vétkezett, akkor is igyekezett ismeretet szerezni Istenről. Az pedig, hogy mit pletykál a média..... Okozott már fejtörést másnak is. :-( Végül is az a lényeg, hogy elolvassák. Minél nagyobb baromság, annál jobban kedvelik az emberek nagy többsége.

2016. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Ó, ez a kettős mérce! Egy átlagos hívő ezért már rég ki lenne közösítve!

[link]


2011. Gusztustalan az egész képmutatás.

2016. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Én nem nagyon ismerem a zenéjét, életét és művészetét, de megjelent róla egy cikk itt: [link]


Üdv. Péter

2016. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

"Ifjú korában mindenki követ el olyan dolgot, ami divatos, A szex pedig igen csak az a Beatles óta."

Bizony... a korábbi generációkat még templomban rakták össze, a mennyországból importált alkatrészekből.

2016. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Zsidó szemszögből:


Nem ismertem a zenéjét,művészetét és az életpályáját nagyon.

Véleményem szerint ,ha nem ő lett volna Prince akkor már rég kiközösítették volna ,de nem akarok ítélkezni!

Különösebb véleményem nincs.


Nyugodjon békében!

2016. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kiss Éva Judit ***** válasza:
0%

Péternek!

When Prince became a member of the Jehovah’s Witnesses he said he didn’t consider it a conversion, but a “realization … like Morpheus and Neo in The Matrix,” referring to the science fiction movie that focuses on philosophical and theological issues from a postmodern perspective. He attends meetings at a local Kingdom Hall and occasionally knocks on people’s doors to discuss his faith. Prince has reportedly needed double-hip-replacement surgery since 2005 but won’t undergo the operation unless it is a bloodless surgery because Jehovah’s Witnesses refuse to use blood transfusions. The condition is rumored to be aggravated by repeated onstage dancing in high-heeled boots. However, when Prince was interviewed in 2010, journalist Peter Willis said he believed the rumors of Prince needing double hip surgery to be unfounded and untrue because Prince appeared to be agile.


Attól mert ezt közzé tették, nem biztos, h nem közösítették ki, mivel olyan gondolatokkal, viselkedésformákkal értett egyet, ami valóban nem egy tanúnak felel meg.


Viszont már itthon is tudjuk, h folynak perek a hazugságok miatt, amit a média olykor elhint, h bevételét növelj. Nem érdekel annyira, h komlyabban utánajárjak Jehova tanúja volt-e valóban, vagy csak érdeklődő, netán tanulmányozó.


Elhatárolódunk az ítélkezéstől, főleg, ha a média az alap, és módunkban sincs mindkét oldal állításait ellenőrizni. Jehova tanúja vagyok

2016. ápr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Mi meg Jézus tanúja, ahogyan kérte. Ámen.
2016. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kiss Éva Judit ***** válasza:
Ok. Igazad van, valóban ilyent is állított. Mi követjük őt 1Pét 2:21 :-)
2016. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!