Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan "folytassam tovább" a...

Hogyan "folytassam tovább" a vallásgyakorlást?

Figyelt kérdés
Egy barátommal hónapokig tárgyaltunk a vallásról, de sokáig tartottam magam ahhoz, hogy nem szeretnék mélyebben belegondolni Isten létezésébe. Sokszor már úgy éreztem szinte hiszek, de neki ezt soha nem említettem, csak hagytam kiforrni magamban ezt a dolgot. Mostanra már teljesen kiforrt, de ezzel a baráttal már nem tudok beszélni, és fogalmam sincs mit kéne tennem. Hagyjam magamban formálódni, vagy elmenjek templomba? Milyen templomba mehetne mégis pogány ember?

2016. ápr. 29. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezekre a kérdésekre magadnak kell meg találni a választ.
2016. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

bármilyenbe! :D én egyszer tajrészegen kitaláltam h templomba megyek másnap, haverok felhergeltek h úgyse megyek ,csakazért is alapon elementem, és most keresztény vagyok :D


viszont készülj fel valamire, itt a gyakori kérdéseken alig-alig van 1-2 "hagyományos" egyház tagja, és rengetegen vannak a szektások, készülj fel ,hogy mind itt a kérdésed alatt mind privát üzenetekben elkezdenek majd bombázni és megpróbálni magukhoz csábítani, kihasználva hogy még keveset tudsz a valásokról azok történelméről ,gondolataikról, illetve, hogy ha kellő alapossággal tüntetnek fel egy forrást, nem fogod megnézni ,hogy tuti az van e odaírva amit ők bemásolnak (ez különösen jehova tanúinak módszere!)


szóval nagyon vigyázz! Nekem teljesen mindegy h pl katolikusok vagy reformátusok, esetleg baptisták ,talán ortodoxok, vagy egyéb hagyományos közösségek felé kezdesz el érdeklődni, lehet h ez előb utób kifullad, ha nem akkor pedig igazából azokhoz menj akikkel elgjobban egyet értesz és ahol barátokat tudsz találni, viszont az nagyon is fontos, h pl mormonok, jehova tanúi és hasonlók ne tudják bedarálni az ép elmédet, vagyonodat, józan eszedet, stb stb

2016. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

:D megnyugtattál köszönöm! Konkrét elképzelésem arról hogy miben hiszek, van, megpróbálom az ahhoz legközelebb állót "választani".

Köszönöm a válaszokat, de jöhet még!

2016. ápr. 29. 16:59
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

https://www.youtube.com/watch?v=BbEMjVD10Uk


Nézd meg a többi videót is, talán még nem késő érted.

2016. ápr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

de lehet h nem egyház hanem gyülekezet alapon kell választani, az azonos egyház két templomába járó emberek gyakran nagyon eltérnek, egyikbe járhatnak többségében hiteles emberek a másikba meg igazi képmutatók :D


az ilyen "magas teológia" meg szerintem nem választás kérdése, perszen yilván az ember valami olyasmit keres ami közel áll a szívéhez ,de ez olyan h pl kitalálod h testépítést kezdesz el mint sportot és akkor nem választhatod ki h " én nehezen hízó de könnyen izmosodó alkat akarok lenni" hanem az h milyen alkat vagy az bizony már adott :D


egyébként az ilyesmikben a keresztények döntő többsége egyet ért, tehát olyan nagyon "mást" nem is nagyon lehet "választani" inkáb olyasmi mentén h pl ha neked tetszenek a misztikusabb érzelmekkel dúsabb szertartások, sokféle szimbólum, művészeti gazdagság, sokszínűség stb akkor mondjuk katolikusokkal érdemes próbálkozni ha inkáb valami valami olyat akarsz ami egyszerű, könnyen érthető, elegendő hozzá a "racionális éned" akkor inkáb a reformátusoknak nézz utána, ha úgy gondolod mind a kettő tartalmaz értékeket, és egy arany középutat lenne érdemes megtalálni akkor pedig evangélikus (esetleg ortodox)

2016. ápr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Ha nem csak a barátoddal beszélgetnél, de kikérnéd Jézus véleményét is a 4 evangéliumból, rögtön tudnád mi a válasz a kérdésedre: "Milyen templomba mehetne mégis pogány ember?"

Bárcsak megtalálnád! :-)

2016. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet azzal, hogy a saját elképzelésedhez akarod Istent igazítani. Én hagytam, hogy ő vezessen el a gyülekezetembe, amikor még ott tartottam, ahol te. Rá kell bízni, mert ha szimpátia alapján mész el valahova, csak mert illeszkedik a jelenlegi elképzeléshez, akkor abból nem sül ki túl sok jó. Minden változik te is. Inkább előbb beszélj Istennel, kérdmeg őt, hogy a legjobb helyre vigyen, ahol a legjobban tudod szolgálni.
2016. ápr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Szerintem bármelyik keresztény felekezet templomában, vagy imaházában, esetleg gyülekezeti termében szívesen fogadnak majd. Ha budapesti, vagy pestkörnyéki vagy, mi is szívesen látunk, éppen holnap lesz nálunk ifjúsági nap, sok fiatallal, jó beszélgetésekkel, közös ebéddel, délutáni sétával a közeli erdőben, itt kedvedre ismerkedhetsz, tájékozódhatsz. Ha érdekel: [link]


Üdv. Péter

2016. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

elkezdtem nézni a videokat amit a 3. válaszadó linkelt, ezzel az a baj, hogy igazi szalmabábu érvelés, a logikai hibákat, ellentmondásokat stb stb, meg szerintem nagyrészt ha valaki kicsit is nyitottan áll hozzá, és nem csak még egy bizonyítékot akar hogy "Isten márpedig nincsen és kész!" akkor simán "józan paraszti ésszel" fel tudja oldani


csomószor az ókor óta lejárt lemezeket tesz fel ujra

2016. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz már azzal a baráttal beszélni?
2016. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!