Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teljesen tanácstalan vagyok,...

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy folytassam tovább az életem, mit tanuljak még, mi az amit Isten elvár tőlem?

Figyelt kérdés

2015. nov. 21. 21:24
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

A tanulást vallási és szakmai részről kérdezem. Amíg Ádámék nem estek bűnbe, nekik még könnyű volt Isten törvényeit betartani és követni,hisz folyamatos kapcsolatban álltak egymással. Ma már úgy gondolom ez megnehezedett,hogy tudnám eldönteni,hogy Istennek mi a szándéka velem, hisz most nemcsak az a ,,dolgunk",hogy boldogok legyünk és népesítsük be a Földet, hanem több mindenre kell odafigyelni a bűnbeesés óta, könnyű eltévelyedni a helyes útról.

Az én részemről nem tudom eldönteni,hogy milyen szakterületen kellene továbbtanulnom. Amit eddig hittem,h. jó döntés lesz ,rá kellett jönnöm,hogy idővel nem lesz jó. Teljesen bizonytalan vagyok, persze tudom,hogy úgyis az lesz,amit Isten szeretne,de szeretném az Ő elképzelését akadálymentesen, tudatosan megvalósítani. Eddig sajnos túlságosan a saját fejem után mentem... :( Nem akarok pusztán csak rá hagyatkozni én is szeretnék azért tenni,hogy mindez tudatosan véghez tudjam vinni. A szüleimmel kapcsolatban is vannak kérdéseim, hogy őhozzájuk hogy kellene viszonyulnom...

2015. nov. 21. 21:39
 2/22 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem próbálj meg isten nélkül élni.
2015. nov. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Szia,


Isten pontosan tudja, hogy mi a terve veled.


"11.

Mert én tudom az én gondolatimat, a melyeket én felőletek gondolok, azt mondja az Úr; békességnek és nem háborúságnak gondolata, hogy kivánatos véget adjak néktek.

12.

Akkor segítségre hívtok engem, és elmentek és imádtok engem, és meghallgatlak titeket.

13.

És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem."


Kövesd az Urat. Olvasd a Bibliát, imádkozz, keresd Őt. Választ tud adni minden kérdésedre és jót tervezett az életed felől!


A lényeg, hogy ne görcsölj rá, ha Isten útján jársz akkor meg fogja oldani a problémáidat időben lehet még jobban mint hogy te gondolnád. :)

2015. nov. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2. Remélem így lesz, csak rossz ez a bizonytalanság..
2015. nov. 22. 18:41
 5/22 anonim válasza:
60%
Isten beszél hozzád csak figyelmes kell lenni ... nekem mindig ezt mondják :/ Én is bizonytalan vagyok de optimista :)
2015. nov. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

Jézus azt tanítja, hogy ő a szőlőtő és mi vagyunk a szőlővesszők, ezért gyümölcsöt teremni a szőlőveszőnek kell, és nem a szőlőtőnek.

Ebből pedig az is következik, hogy az Isten helyettünk nem fog olyan dolgokat megtenni (melyeket te is felsoroltál), amelyeket nekünk kell megtennünk (gyümölcsöt teremni). Nem vállalhatja át a felelőséget tőlünk, nekünk kell döntenünk, és nem pedig rábízni a döntést Istenre, mivel a felelőséget sem veheti át tőlünk az Isten.


Az Isten mindent megad (tanítást, fényt, örömöt, boldogságot stb) ahhoz, hogy ezeket „aprópénzre” váltsuk, vagy Jézus megfogalmazásával gyümölcsöt teremjünk, de direktbe, helyettünk semmit sem tesz.


Az, hogy mi Isten szándéka veled, ezt a körülményeidből kell tudnod megtanulni ki olvasni. Ez is hozzá tartozik ahhoz, hogy tanuljunk, gondolkodás átalakítás által a szeretetben fejlődni, növekedni tudjunk.

Az Isten ezt szeretné, hogy fejlődjünk az Ő megismerésben, és növekedjünk a szeretetben, ehhez minden más csak eszköz, mind a munkahely, mind a család, barátok, és a gyülekezet is.



Ezért teljesen mindegy, hogy takarító vagy, vagy egy professzor lesz belőled. Egy takarító amennyiben Jézusért teszi, amit tesz, és jól is csinálja azt, akkor ez sokkal értékesebb az Isten szemében, mint az a professzor aki azért lett professzor, hogy sikert, karriert érjen el, és nem pedig azért, hogy a szeretettben növekedjen.


A munka megválasztásánál tapasztalatom szerint azt tudom mondani, hogy praktikus szempontok az irányadóak. Mivel a munka nem lehet a hivatásunk, hanem elsősorban egy olyan kereszt, amely kenyérkereset, de ennél sem több, és nem is kevesebb. A „hivatásunk” az, hogy megtanuljunk úgy szeretni ahogyan Jézus is szeretett, és másokat pedig erre a szeretetre tanítani, és minden más ehhez csak eszköz, de nem cél, a CÉL = Jézus.


A szüleidtől pedig meg kell tanulnod szabaddá válni, nem pedig megkötöződni velük. Őket is akkor tudod majd jól szeretni, ha szabaddá és függetlenné válsz tőlük. Ez persze harc nélkül nem megy, de bizony, aki jobban szereti apját, anyját, mint Jézust, az nem is szereti Jézust, mivel az Istent a szüleivel helyettesítette be, és szülei lettek az istene.

2015. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%

A vallást azért találták ki hogy olyan embereket nevelhessenek akik azt csinalják amit mondanak nekik, és nem tudnak saját döntéseket hozni (ez már a kérdésedből is erősen látszik).


Ha te is ebbe a csapdába estél, akkor szerintem ehhez hasonló állás a legmegfelelőbb számodra: pl rendőr, katona.

2015. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Jhon85 válasza:
Kedves kérdező ,nagy és komoly kérdéseket feszekdsz ,ezekre a választ neked kell megtalálni ,hiszen ,itt vannak olyan hozzá szólások is amik enyhén szólva is nem egy keresztényi ember véleménye ,márpedig én azt veszem le az írásodból hogy te az vagy ami nagyon jó :-).....Tudod az élet egyik nagy kérdése hogy mivel foglalkozzon az ember ,hiszen az kb 31-40 évre meghatározza az élete menetét és alakulását ,és persze részben majd a házas társadét is.Úgy veszem ki a kérdéseidből hogy te az Isten útmutatásai alapján szeretnél ,döntést hozni ami nagyon jó és szép ,mert ha te megemlékezel róla ő is megfog rólad hidd el nekem.:-) Tudod nem tudok neked semmit sem javasolni és azt javaslom ne halgass azokra akik nem ismernek téged ,mert az rossz utmútatás hiszen nem tudják ki vagy és milyen egyéniség ,és így azt se tudják meghatározni hogy mi is illene hozzád és persze mi az amit igazán tiszta szívből szeretnél csinálni......Éppen ezért én azt javaslom ,neked hogy imádkozz Istenhez és kérd őt ,hogy biztos legyél abban amihez kedved van ,vagy lenne.És ő veled lesz mindíg hidd el.Talán a környezeted is tudna neked támpontot adni azt illetően hogy mi illene hozzád és mi az ami neked valló volna ,ezt neked is ,komoly és mély mérlegelés tárgyává kell ,hogy tedd .De sokat segíthetnek még a foglalkozási tanácsadók is és a szüleid és mindezeket mérlegelve ,átgondolva ,hozd meg ezt a döntést ,de ne várd hogy ezt más hozza meg helyeted mert hiszen ez a te dolgod ,te fogod azt a foglalkozást,vagy hivatást űzni akár több évig is.Kívánom hogy sikerüljön az Úr legyen veled....:-)
2015. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Csülök2001 válasza:
Nagy valószínűséggel ami neked örömet okoz,azt a Jóisten oltotta beléd,az szerintem jó irány lenne.
2015. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Szia!



Bátorítalak hogy ezt a kérdést továbbra is (rendszeresen) tedd fel magadnak és ne is hagyd abba annak keresését hogy "mi az amit Isten elvár tőled".


Érezhető a kérdésedből hogy már a legfontosabb elvárást teljesíted is: keressed Istent és Isten személyes, egyedi célját és tervét te veled.


Az a helyzet hogy Ádámék nem voltak könnyebb helyzetben nálad, ugyanis a személyiségedet eredendően tőlük örökölted -ez ugyan nem igazán dobja fel az embert, VISZONT te tudod azt is, hogy a "második Ádám" pedig MEGELEVENÍTŐ SZELLEM számodra,


azaz megvan az értelme és célja az életednek.



Konkrétan azonban nagyon nehezet kérdeztél:

Ha tényleg tanácsra vágysz, ahhoz olyan embert, barátot kell kérdezned, aki ISMER téged (múltodat és személyiségedet)


Ha ezzel a te élő hiteddel rendszeresen jársz vmely gyülekezetbe akkor kérj pásztorlást a LELKÉSZEDTŐL.


Ha nem jársz ilyen felekezetbe akkor pedig keress egyet, aztán járj oda évekig -hogy megismerhessétek egymást a pásztorral.


CSAK EZT KÖVETŐEN TUD NEKED BÁRKI TANÁCSOT ADNI


illetve neked magadnak kell közvetlenül Istentől elkérni a választ

2015. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!