Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A főbb vallásoknál a kannibali...

A főbb vallásoknál a kannibalizmus minden esetben kerülendő?

Figyelt kérdés

Úgy hogy az egyént nem te ölted meg, és úgy fogyasztasz belőle. Például egy vészhelyzet esetén, nem élvezetből és rituális célból.

Ugye itt is ez volt a helyzet. Vagy ez esetben lőttek az üdvösségnek vagy a megvilágosodásnak?


[link]



2016. ápr. 29. 18:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%
A helyzet az, hogy ha éhhalál küszöbén állsz, allor nem vallási kérdéseken fogsz elmélkedni.
2016. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Roland G. ***** válasza:
90%

Van egy rabbinikus elv/szabály,amely levezethető a Bibliából:pikuách nefes (élet/lélek megmentése)

E szerint az életmentés érdekében minden erkölcsi és egyéb parancs áthágható.

(kivétel:gyilkosság,házasságtörés,bálványimádás,okkultizmus)

2016. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Hát kedves első, nem azokat kérdeztem akik épp ilyen helyzetben vannak. Vagyis remélem akik ide írogatnak azoknak nem kell ilyenre épp ráfanyalodni.


Roland G.


Vagyis ebben az esetben megengedhető lenne a szituáció, ugye gyilkosság nem történt. Az életmentés pedig adja magát.

2016. ápr. 29. 20:30
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Roland G :


Jol ertem, az "(élet/lélek megmentése)" erdekeben a kannibalizmus ok, de a "házasságtörés" nem ?

Ez azt jelentene hogy inkabb megeszel egy lanyt mind hogy sexelnel vele ha eletveszelyben vagy ?? :)))

2016. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

787Dreamliner


Várjál házasságtörésről van szó. Ha hajadon akkor nincs házasságtörés, ha mégis férjezett akkor ezek szerint marad a kés meg a villa. :))

2016. ápr. 29. 20:39
 6/29 Roland G. ***** válasza:
100%
Ez egy elv,amit ismertettem.Döntsétek el,hogy egy ilyen esetben helyes volt-e a döntésük vagy sem.Nem tudom a 100%-os választ.Majd mások megmondják a tutit. :)
2016. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
:)))
2016. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Hát nem egyszerű döntés, evés vagy szex. :)))
2016. ápr. 29. 21:02
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy a Roland G alltal emlitett rabbihoz sem fordulok mostanaban jo tanacsert :)
2016. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Erről jut eszembe, egy tanítvány odamegy a rabbihoz. És kérdi tőle, „Rabbi! Kérlek mondd meg nekem, szabad-e a Tóra olvasása közben dohányozni?”

A rabbi erre ezt felelte: „Fiam, tudhatnád, hogy a Tóra olvasása közben tilos dohányozni!”

Aztán erre a tanítvány megint kérdez. „Rabbi! Kérlek mondd meg nekem, szabad dohányzás közben a Tórát olvasni?”

„Persze fiam. A Tórát mindig szabad olvasni, még dohányzás közben is.”


:)

2016. ápr. 29. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!