Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi és más...

Kedves Jehova Tanúi és más keresztény emberek, a szeretet kimutatása minden napra érvényes nem?

Figyelt kérdés

Most az anyák napja miatt újból előjött ez a téma, a Tanúk és a másként gondolkodó emberek között. Én megértem hogy Jehova Tanúi miként vélekednek a pogány eredetű dolgokról, de ez a szeretet rovására kell menjen?

Félreértés ne legyen. Tisztában vagyok vele hogy nem csak egy kiemelt napon lehet kimutatni hogy szeretjük és tiszteljük édesanyánkat. És vehetünk neki virágot vagy ajándékot bármikor. Függetlenül a születésnaptól, az anyák napjától, vagy a karácsonytól.

És itt a lényeg, nem ezekért a napokért vagyok/vagyunk igaz kedves Tanúk?

Tehát ha az ember a karácsony előtt egy hónappal vesz ajándékot valakinek mert szereti, akkor azt a szeretetből teszi. Ha anyák napján vesz virágot akkor pedig szintén szeretetből teszi. Mivel nem az ember van ezekért a napokért nemde? Tehát nem ezek a napok írják elő hogy mikor szeressen az ember, vagy mikor nem szabad szeretnie igaz?



2016. máj. 1. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit vársz az olyan emberektől, akik szerint Jézus azért nem halhatott meg kereszten, mert a kereszt egy pogány kivégzőeszköz...

Néha már úgy érzem, hogy mindenfélét kitalálnak, csak hogy igazuk legyen. Mert ekkora gyűlölet és butaság nem lehet bennük.

2016. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KZitus ***** válasza:
34%

Bocsi...


Lucifer-666 - tele vagy előítélettel. Olyasmiről mondasz véleményt, amit nem tudsz, nem ismersz(ez derül ki az írásodból). Inkább a kérdésre válaszoltál volna :-)


Szia kérdező

Tulajdonképpen te magad válaszoltál a kérdésedre, amikor azt fejtegeted, hogy minden nap ki kell fejeznünk a szeretetünket a családunk tagjai iránt. Ezt lehet (olykor) ajándékkal, olykor virággal is.

Én is kaptam a gyerekemtől virágot anyák napjára, és megköszöntem a kedvességét. Viszont az év többi napján is okozunk egymásnak örömöket, akár meglepetést is, pl. egy finom étel, vagy egy kedvenc süti elkészítésével:-), de egy váratlan látogatással is.

2016. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bár tudo ma kérdésnek nem ez a lényegi része, de jehova tanúi NEM keresztények, hogy egy magát kereszténynek tartó közösség keresztény e azt többnyire 2 irányból közelítik meg, az egyik ,hogy az első egyetemes zsiantokon megfogalmazott nézetekkel egyet értenek e, a második, pedig, hogy a hitnézeteiket a biblia alapján alakítják e ki


jehova tanúira egyik sem igaz, ez a SZEKTA egyrészt a bibliát is számos helyen átírta a saját nézeteinek megfelelően, másrészt szinte semmiben nem ért egyet másokka, olyan kérdésekkel sem amiben az összes keresztény szélsőségtől szélsőségig egyet ért

2016. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen bármelyik napon szerethetjük a másikat, de ha épp ünnepnapon csinálod azt mint a többiek, az azt jelenti, hogy te is ünnepled.
2016. máj. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod KZitus! Egyetérthetünk hogy nem mi vagyunk ezekért a napokért. És nincs csak a kiemelt naphoz kötve a törődés. Egyik irányban sem.


#4 Most akkor bármelyik napon vagy mégsem bármelyik napon? Válaszod második fele azt sugallja hogy egy adott ünnep miatt, adott napokon bizony törvény van a szeretet ellen. Hogy ugyanúgy rabjai kell legyünk az adott napnak csak a másik megközelítésből.

2016. máj. 3. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!