Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet megkérdőjelezni az...

Hogy lehet megkérdőjelezni az evolúciót?

Figyelt kérdés
Hogy létezhetnek még ilyen emberek? Mire alapozzák a hitüket és hogy nem lehet elhinni az evolúciót mikor szemmel látható bizonyítékai vannak?

2016. máj. 2. 20:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/275 anonim ***** válasza:
70%

"Kedves harmincegyes, az ateizmus az a hit, ami abban hisz, hogy nincs Isten."

Komolyan megpróbálod megmásítani a fogalmakat csak hogy igazad legyen? Az ateizmus egy gyűjtőnév mindazokra, akik nem követői vagy hívői semmilyen vallásnak. Bár vannak közöttük akik tényleg úgy gondolják, hogy márpedig nincs Isten, míg mások egyszerűen nem is foglalkoznak vele hogy van-e vagy sem. Így a definíciód értelmetlen.


"Az evolúció pedig az a hit, ami abban hisz, hogy a földből kitúrt leletek szerint a fajok egymásból alakultak ki."

Ugyanaz a probléma mint az előbb, hogy fogalmad sincs arról amiről beszélsz. Az evolúció egy folyamat, ami leírja a világunk élőlényeinek egyfajta működését. Mindegy hogy mikor kezdődött, a működése szimpla szükségszerűség attól a ponttól, hogy léteznek élőlények a bolygónkon.

Az már egy másik kérdés, hogy a folyamat működése választ ad rengeteg más kérdésre is, többek között hogy mik azok a fosszíliák a földben.

2016. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/275 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Péter!

"Ha hívő ember vagy, akkor gondolom hiszel abban, hogy Jézus Krisztus a te személyes megváltódként a te bűneidért halt meg, hogy neked örök életed legyen. Nos azt szeretném kérdezni, hogy ha evolúció volt és a halál már az ember megjelenése előtt megjelent a Földön - vagyis nem Ádám bűnének a következménye volt, akkor Jézus Krisztusnak miért kellett meghalnia? Merthogy a Biblia szerint "egy ember által jött a bűn a világba, és a bűn által a halál, úgy minden emberre átterjedt a halál azáltal, hogy mindenki vétkezett. Mert a törvényig is volt bűn a világban, bár a bűn nem róható fel, ha nincs törvény. Mégis uralkodott a halál Ádámtól Mózesig azokon is, akik nem Ádám bűnéhez hasonlóan vétkeztek. Ő pedig előképe az eljövendőnek." (Róma 5:12-14). Ha evolúció (törzsfejlődés) volt, akkor ez mind hazugság... "

Dehogy hazugság, ott van az idézetedben a válasz! "...úgy minden emberre átterjedt a halál azáltal, hogy mindenki vétkezett..."

Gondolom te sem hiszed hogy Krisztus az óriás amőbák és mogyoróbokrok meg szürke mókusok bűneit akarta megváltani, hanem a miénket, emberekét.

Halál értelemszerűen létezett nem csak a bűnbeesés hanem már az ember előtt is, hiszen a növények is elpusztulnak ha megeszik őket, illetve a növényeknek sincs miből nőniük, ha nincsenek elbomló állati tetemek.

2016. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/275 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Dante!


Van olyan tanítása a Bibliának, azon belül Jézus Krisztusnak, amivel egyetértesz? :-)


Igen, a kereszténység már a megszületésekor ellentétben állt a józan ésszel. Ezt minden bibliai író elismeri. Hogy egy halott feltámadjon, vagy valaki megmondja előre a jövőt. Ezek nevetséges dolgok a józan ésszel nézve.


Pál apostol egyenesen "bolondságnak" nevezi a keresztről szóló beszédet az akkori ateisták (görögök) szemében. "Mert e világ bölcsessége bolondság az Isten előtt."


Engem nem zavar a te ilyen értelmű hitetlenséged. Téged miért zavar az én hitem? :-)


Üdv. Péter

2016. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/275 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Gabriel Tailor!


A növény nem hal meg bibliai értelemben, mert a bibliai értelemben vett halál csak azokra az élőlényekre vonatkozik, akikben "élő lélek van" vagyis az állatokra és az emberekre. Ha figyelmesen elolvasod a teremtéstörténetet, akkor láthatod, hogy Isten a táplálékot így határozta meg: "minden maghozó füvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van az legyen néktek eledelül. A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, amelyekben élő lélek van, a zöld füveket adom eledelül." (I.Móz 1:29-30).


A teremtett Földön nem volt halál. A halál a Szentírás szerint a bűn következménye.


Üdv. Péter

2016. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/275 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Péter,


A feltámadás egy olyan dolog, amelyet nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni tudományosan. Mégis - ha elfogadjuk, hogy az evangéliumok szerzői kortársak voltak - lehet neki adni némi alapot. Josephus is arról számol be, hogy a tanítványok azt állították, hogy Jézus feltámadt a halálból. Mivel ezt sem cáfolni, se bizonyítani nem lehet egyértelműen, ezért igen, hit kérdése. [lehet persze szkeptikusabban is viselkedni, és akkor mindjárt máshogy néz ki a dolog, de ezt most hagyjuk.]


Azonban vannak a vallásoknak olyan tanításai, amik tudományos alapokon cáfolhatóak, vagy legalábbis megkérdőjelezhetőek. Ilyen szinten azonban már nem tartom észszerűnek a hitet hangsúlyozni, hiszen ez szembe megy a józan ésszel, ezért a fundamentalista kereszténységet innentől már károsnak tartom. Ez már szerintem agymosás. Elnézést, ha megbántottalak esetleg ezzel, igazából nem célom, és engem a te hited nem is zavar. Én a saját véleményemet írom le.


Dante voltam.

2016. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/275 anonim ***** válasza:
73%

"Ha figyelmesen elolvasod a teremtéstörténetet, akkor láthatod, hogy Isten a táplálékot így határozta meg: "minden maghozó füvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van az legyen néktek eledelül."


>A Genezisnek ezzel a tanításával még egyet is értek, én magam vegetáriánus vagyok. :D


Apropó, a "maghozó fű" = búza?


Dante

2016. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/275 anonim ***** válasza:
62%

"A növény nem hal meg bibliai értelemben"

De ezt ki is jelenti pontosan a Biblia? Vagy csak te ezt gondolod mögé?


1Mózes 1:30-al kapcsolatban pedig egy korábbi kérdésnél levezettem, hogy konkrétan miért lehetetlen az adott igeszakasz szó szerinti értelmezése. Ellenben ha elhagyjuk azt a dogmatikus gondolkodást, hogy mindent csakis szó szerint lehet érteni a Bibliából, akkor ellenben tökéletesen összeegyeztethető a Genezis a valósággal:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

Itt a 37-es válaszom

2016. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/275 anonim ***** válasza:

Kedves Gabriel Tailor!


Akkor ezt meg is beszéltük, én válaszoltam a 39-ben, Te meg a 41-ben... :-)


Üdv. Péter

2016. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/275 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Péter!

Tudom, de itt az előbb érvelni próbáltál vele, így én is visszahoztam az ellenérvem :D


Viszont erre még nem válaszoltál:

"A növény nem hal meg bibliai értelemben"

De ezt ki is jelenti pontosan a Biblia? Vagy csak te ezt gondolod mögé? "

2016. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/275 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Gabriel Tailor!


A halál nem a természet rendje, nem tartozik hozzá Isten eredetileg „igen jó” (I.Mózes 1:31) teremtéséhez. Ezért írja a Biblia, hogy az Új Földön "nem lesz többé halál" (Jel. 21:4)


A halált „ellenségnek” nevezi a Biblia, ahogyan is érezzük, hogy a halál az ember, az élet és a boldogság ellensége (I.Korinthus 15:26). A halál a bűnnel együtt jött be Földünkre: „Egy ember által jött be a világra a bűn, és a bűn által a halál, és a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenki vétkezett.” (Róma 5,12) Mivel a bűn a halál „csíráit” eleve magában hordja, minden bűnnel fertőzött ember már eleve a halál hatalmában van, és végül: „A bűn teljességre jutva halált nemz.” (Jakab 1,15)


A növény sem hal meg attól, hogy megeszed a termését, vagy a gyümölcsét.


Üdv. Péter

2016. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!