Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Járt-e valaki közületek latin...

Járt-e valaki közületek latin rítusú "tridenti misén"?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok?

Ha tudtok bővebben írjatok! Köszi!



2016. máj. 4. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nekem olyan misztikusabb, titokzatosabb, mint a mostani miseforma. Úgy tudom, néhány helyen újra elkezdtek így misézni. Hangulatos, nem mondom, hogy rossz, elején szenteltvízhintés, lépcsőima, stb. Csak szájra áldoztatnak, nincs szembemiséző oltár, a pap háttal miséz a nagyoltálnál, régi típusú miseruhát/albát hordanak. Mondjuk ugye nagyrészt latinul megy, tehát nem sok mindent érteni belőle. Nekem személy szerint jobban tetszik a "nép nyelvén mondott mise", mert jobban megfogható az egyszerű emberek számára is.
2016. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Voltam már, de nem itthon, hanem külföldön. Nekem jobban tetszik, mint az új mise, de ez nem számít, mert nem vagyok katolikus. :)


Az, hogy latinul ment, az engem egyáltalán nem zavart. úgyis tudja az ember, hogy mi történik, miről van szó éppen. Sőt, ha néhányszor részt vesz valaki latin nyelvű misén, még meg is tanulhat pár mondatot latinul. :)

2016. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Akartam még írni, hogy a youtube-on találsz egy csomó felvételt, ha élőben nem jutnál el ilyen templomba.
2016. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Imákat meg lehet valahol találni hogy követhető legyen a mise? Esetleg van valami imafüzet, ilyesmi?

Öltözék ua. mint egyébként a templomokban?

2016. máj. 4. 11:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szép. Itt róla:

[link]

Itt a szöveg is latinul, magyarul

[link]

2016. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Budapesten hol szokott manapság tridenti misel enni?
2016. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 6.


Pesti Ferencesek temploma


[link]


Belvárosi Szent Mihály templom


[link]

2016. máj. 4. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm, a ferencesbe szoktam menni, régen minden hétköznap voltam ott, de nem tudtam ,hogy van tridenti mise
2016. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

de hogy valami féle választ is adjak:


szerintem nem baj ha néha van 1-2 latin mise, ez olyan zsempontból is jó ,hogy "nemzetközi" régen ez volt Európa lingua franca-ja, ami ma az angol, igaz akkoriban kevsebb volt az értelmiségi


összességében szerintem nagyon helyes, hogy a legtöbb mise az adott nemzet nyelvén történik, de jó az ha, van néhány "kisebb kör" igényeit kielégítő a szokásostól eltérő mise, pl a ferenciek terén van gitáros mise is.


Én nem vagyok katolikus, de azt gondolom ebből a szempontból ,hogy számos formai dolgot tud az egyház integrálni mindenki tanulhatna a katolikusoktól, én othrodox vagyok , határozott meggyőződésem ,hogy ez a leghelyesebb kereszténység, de előtte 6 évig református voltam, és valószínűleg ha annak idején az ortodoxiát találom meg először, talán elijeszt a sokféle szimbólum, így viszont az egyszerű kálvinizmus meg tudott fogni, hisz akkoriban még nem foglalkoztam mélyebben dogmatikával, a katolikusoknak van egy olyan előnyük ,hogy minden forma létezik náluk, így mindenki "jól érezheti magát"

2016. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!