Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református keresztény vagyok...

Református keresztény vagyok és el szeretném hagyni a hitem. Borsod megyében ezt hol lehet megtenni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 6. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha hátat fordítasz Istennek azt vele beszéld meg. Ha tagadod, akkor nem vagy keresztény, ne aggódj. A keresztény szó jelentése Krisztus követő, te pedig nem vagy az.
2016. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne tévezd a vallást valami pártal. Oda nem kell kijelentkezési nyilatkozat. Az esti ima helyett szólsz a Mindeatónak: Uram, többé nincs szükségem a segítségedre.

Elválnak az útjaink. Lehet, még találkozunk.

Vagy még ezt sem kell. Ő már fogja tudni.

2016. máj. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

T. Kérdező el lelkiismereti kérdés, nem tartozol senkinek sem magyarázattal, ha közösségbe rendszeresen jártál és az ottani emberekkel jó kapcsolatba voltál, akkor nyilván nekik fel fog tűnni a hiányod, és ha találkozol velük akkor meg fogják kérdezni, hogy miért nem látnak. Ahogy az előttem szóló is mondta, leginkább Istennel érdemes ezt megbeszélni, viszont itt megemlíteném, hogy akinek élő hite van, és a kapcsolata Istennel valóban kiépült, és nem csak rámondott, az ritkák, vagy nagyon drasztikus történésre fordít csak hátat Istennek, hiszen egy Krisztust követő ember, aki már megtapasztalta az élő Isten jelenlétét, és az általa nyert áldásokat, nem akarja elveszíteni, miért is tenné?


Természetesen ne vedd bántásként, és nem tudhatom én sem, és más sem, hogy neked valójában milyen a kapcsolatod Istennel, azt viszont el tudom árulni neked, hogy amikor az ember megtagadja Istent úgy, hogy már egy kiépült hite volt előtte, az rendkívül megterhelő lesz a lelki világra nézve, és ezáltal a fizikai életre is, általában ezután az ember valamivel pótolni akarja Istent, étel, ital, szórakozás, sorolhatnám ami rövid távon a figyelmét eltereli az embernek arról, hogy már egy olyan világban él, amiben nem létezik Isten, viszont ezek általában csak bizonyos ideig segítenek, és egy dolog ellen nem lehet védekezni, az alvás, akkor az ember egyedül marad az érzéseivel, gondolataival, és akkor komoly szenvedések történhetnek, persze attól függően, az ember mennyire rendelkezett élő hittel.


Én nem lebeszélni akarlak a döntésedről, és megerősíteni sem benne, viszont javaslom, ha már a döntésed végleges, és biztos vagy a dolgodban, akkor mindenképp próbálj olyan időtöltést választani, ami lelkileg építően hat rád, és semmiképp sem pénzből fakadó helyettesítő, nem tudatod, de tudat alatt működő módszereket válassz.


Üdv.

2016. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na elnézést kérek, így tizen-X óra munka után már nem jól jár az agyam.

A kérdés úgy lett volna hogy a VALLÁST úgy elhagyni, hogy KILÉPNI AZ EGYHÁZBÓL hol lehet?

Ugyanis engem megkereszteltek, gondolom fel lettem véve az egyház adott helyi szervezeténél valahova, hogy akkor XY és YX gyermeke ilyen vallású lett, nálunk lesz majd és pont. Vagy ilyesmi. Ez az amit nem tudok, hogyan lehet kilépni a református keresztény EGYHÁZBÓL, erre lennék kíváncsi. Hogyan tudok ún. "pogány" lenni.

Bármennyire is fáj bárkinek, hogy "istennek hátat fordítok", nem azt kérdeztem, hogy kinek mi a véleménye arról, hogy egy birka elhagyja a nyájat és mert úgy érzi, rossz helyen van és olyan bélyeg ez rajta, ami nyomja a lelkét már egy jó ideje.

2016. máj. 6. 21:51
 5/10 A kérdező kommentje:

Hármas válaszoló, köszönöm az aggodalmad. Tudom, hogy ez olyan lelki teher lenne, aminek pszichoszomatikus tünetei lennének, de igazából sosem voltam valóban vallásos. Voltam egy hittantáborban egyszer, itthonról jártunk a templomba 200 méterre bátyámmal 6-7 évesen. Konfirmáltam, családi nyomásra. Néha úrvacsorán is részt vettem, még apám-bátyám unszolására el-eljártam templomba. Utoljára talán 6-7 éve voltam, de igazán sose éreztem magam jól sehogysem. Mindig feszélyezve, megfelelési kényszert nyomott rám a "hit" mert nem volt meg bennem sosem. Mindig is kételkedő alkat voltam, mostanában különösen. De valójában sosem hittem "Istenben". Most pedig úgy érzem, hogy ideje lenne kilépnem hivatalosan is az egyházból, ez egy sok éves terhet dobna le a vállamról, ami gyerekkorom óta nyom.

Tényleg úgy érzem, hogy a megkeresztelést addig kéne halasztani, amíg a "gyermeknek" nincs egy olyan rálátása a világra, a világ lényegére, működésére, hogy ő maga dönthesse el. Én szégyellem, hogy lekonfirmáltam. Családi nyomásra olyan dolgot csináltam, amiben mai napig nem hiszek, éveket át áltattam magam és külső nyomásra. Még mindig hasonlóan tudok külső nyomásra megtenni dolgokat, de úgy érzem, ez egy megnyugtató lépés volna számomra.

2016. máj. 6. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:
T. Kérdező hármas vagyok, a keresztelésed megtörtént, az egy olyan dolog, amit nem lehet vissza csinálni, tudtommal ha bemész abba a templomba ahol megkereszteltek, akkor talán a nyilvántartásból téged kitudnak törölni, de egyébként meg ha nem gyakorlod a hited, és nem hiszel Istenben, akkor automatikusan megkapod azt amit írtál, hogy pogány legyél, nem az tesz valaki kevésbé pogánnyá, hogy nincs róla írásos dokumentum, ha nem pusztán a saját gondolatai, és a világról alkotott képe. Mint fentebb írtam, szerintem az a legtöbb amit tenni tudsz.
2016. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Első vagyok: nem a véleményem írtam le, hanem tényt. Nem vagy keresztény. Ennyi. Nem nehéz megérteni. Senki nem vesz fel utánad semmiféle pénzt, ezért nem kell aggodni és leírom sokadszorra is: nem vagy keresztény, ne is nevezd magad annak.
2016. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Papi Gonzales ***** válasza:

esetleg ott kérdezőködj ahol megkereszteltek, hátha vezetnek valamiféle nyilvántartást vagy akármit amit át lehet fikrálni....de egyébként tök fölösleges, nem

történt más csak nyakon öntöttek egy kis állott vízzel.. :)

szerintem kár a gőzért

2016. máj. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sehogy, nem gyakorlod és kész.

Anyakönyvben benne van, hogy megkereszteltek, de onnan nem tudod magad kihúzatni, mert oda csak ezt a tényt rögzítik.

2016. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem tudom tudjátok-e dea pogány nem azt jelenti hogy nem hisz Istenben vagy Istenekben hanem azt hogy nem keresztény ha nem hiszel semmilyen Istenben akkor nem pogány vagy hanem aetista vagy minek mondják nem tudom megnézi-e ezt valaki így majdnem két hónap után de nem bírtam szó nélkül hagyni
2016. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!