Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagyok, de követem...

Keresztény vagyok, de követem a buddhista "tanítások" közül is párat. Bűn?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy pl vegetarianus lettem, nem artok mas elolenynek, vagy szeretettel, vagy reszvettel, vagy kozombosseggel tekintek az emberekre (nem utalom oket). Stb

Ez bunnek szamit a kereszteny vallasban?



2016. máj. 5. 14:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%

igen ezek a kereszténység szemében elfogadhatatlanok

mivel a kersztény vallás kizár minden más entitást

tehát hamis istent imádsz a szemébe

amúgy nem vagy elég vérengző a boszorkányégetéshez sem a keresztesháborúkhoz


nem vagy jó keresztény


a buddhista tanokat viszont érdemesebb gyakorolni mint egy erőszakos brutális vallást mint a kereszténység

2016. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán mélyedhettél el a keresztény tanításokban, ha nem tudod, hogy nem kötelező ebben a vallásban sem a húsevés, a másik ember utálata pedig konkrétan tilos.
2016. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Papi Gonzales ***** válasza:
44%
kivéve ha isten külön kéri...na akkor nagyon kell utálni
2016. máj. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

A Buddhizmus inkább egy életfilozófia ... Nem beszél konkrétan istenről , vannak a buddhizmusnak olyan "gondolatai" "gyakorlatai" amelyek nem ütköznek a keresztény tanítással nyugodtan "művelheted" azokat .


Azonban a Buddhizmusban más a "VILÁGKÉP" mint a Kereszténységben ... A Buddhizmus világképe nagyon eltérő a kereszténységétől ezért egyszerre a kettőben ép eszű ember nem tud hinni !


Amíg nem gondolod másnak a világot mint ahogy azt a Bibliában leírták , és Jézus tanításait tartod az elsőnek addig jó kereszténynek mondhatod magadat !

2016. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


A vegetarianussagot azert irtam, mert engem gyerekkoromban vegig ugy neveltek, hogy azt mondtak, hogy Isten azert teremtette az allatokat, hogy az ember megegye, es ha valaki nem teszi, bunt kovet el..

2016. máj. 5. 16:08
 6/26 anonim ***** válasza:

# Papi Gonzales


"kivéve ha isten külön kéri...na akkor nagyon kell utálni"


Ha te mondod biztos úgy van. Gondolom téged folyamatosan azzal zaklat a Jóisten, hogy éppen kit kell utálnod. Nyilván nem saját elhatározásból teszel rosszindulatú megjegyzéseket itt a vallásos rovatban.


(Ahol mit is keresel tulajdonképpen, ha érdemben nem is tudsz hozzászólni?)

2016. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Vannak közös pontok a különféle vallások erkölcsi tanításaiban (ne ölj, ne lopj....)

A buddhizmusban nincs olyan istentisztelet Buddha vagy valamilyen istenség felé, mint a kereszténységben. A másik különbség, hogy a buddhisták az újászületésben hisznek, valamint az ún. Megvilágosodásban, akkor eljutnak a Nirvánába.

A keresztényeknél ugye ott a menny, pokol, meg a biblia, amit ha nem hiszel el, mész a pokolba.

Az, hogy vegetáriánus lettél meg hogy nem ártassz, azzal semmi gond nincs.

A Dalai Láma mondta az egyik könyvében:

"Én buddhista vagyok. A buddhizmus tökéletes nekem, de nem mindenkinek az, és ha csak egy vallás létezne, nem mindenki lenne elégedett."

2016. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"Isten azert teremtette az allatokat, hogy az ember megegye"

Nem igaz, ezt rosszul tudják!

Olvasd csak el a teremtéstörténetet.


"es ha valaki nem teszi, bunt kovet el.."

Na, ezt meg különösen rosszul tudják!

Vajon hol szerepel ez a Bibliában? Sehol.


Arra viszont vigyázz, hogy a vegetáriánusok könnyebben kaphatnak valamilyen hiánybetegséget. Tejet, tojást, stb. ugye eszel?

2016. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
38%
A buddhizmus egy hitrendszer, amelynek lényege egy filozófia. A kereszténység lényege azonban nem egy tanítás, hanem egy személy: a Názáreti Jézus Krisztus, Aki miután meghalt, testben feltámadott. Aki Őt megismerte, azaz találkozott Vele és közösségbe került Vele, az egy ilyen Bibliától idegen filozófiai rendszert, mint például a buddhizmus, bottal sem piszkálna meg, nemhogy belemerüljön.
2016. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Kedves nyolcadik, te pedig olvasd tovább a teremtés leírása után is a Bibliát, és látni fogod, hogy miután Noé és családja kiszállt a bárkából, Isten ezt mondta nekik:


"Minden mozgó állat, amely él, legyen nektek eledelül; amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek." (1Móz 9,3-4)


A vérevés tilalma még az Újszövetségben is három helyen meg van erősítve, míg evidenciának veszi, hogy az emberek húst is esznek, noha kötelezővé nem teszi. Ám felettébb aggályos, ha valaki lelkiismereti okokból nem akar húst enni, ugyanis arra utal a tartózkodása, hogy túlságosan beleivódott a darwinizmus, és az állatokat a testvéreinek tekinti, akik ugyanolyanok, mint ő. A Biblia szerint nem ugyanolyanok. Az állatok nem Isten hasonlatosságára lettek teremtve, nincs bennük örökkévaló szellem, ezért noha az állatokkal való kegyetlenkedés súlyos bűn, a levágásuk és megevésük nem az, sőt az állomány ritkítása sem az indokolt esetben, akkor sem, ha nem eszik meg. Ha bűn lenne, akkor tilalom alá esne. Maga a Názáreti Jézus Krisztus is evett bárányt és halat, és feltámadása után is evett halat a tanítványaival. Ha valaki jobb akar lenni, mint Jézus, az tévelyeg, mert Ő maga a jóság megtestesülése volt, amikor a Földön élt.

2016. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!